tv3.lv

”Sinfonietta Rīga” ”Baltajā naktī” koncertēs Zinātņu akadēmijā

Valsts kamerorķestris ”Sinfonietta Rīga” mūsdienu kultūras foruma ”Baltā nakts” ietvaros 6. septembrī plkst. 18.00 un 21.00 sniegs koncertus jaunatklātajā koncertzālē ”Rīga” Latvijas Zinātņu akadēmijā.

2014. gada 5. septembrī 12:45

Kā informē orķestra pārstāve Baiba Freimane, koncerts ir daļa no ”Sinfonietta Rīga” plāniem iepazīt jaunas koncertvietas, un ”Baltajā naktī” būs unikāla iespēja viesoties koncertzālē ”Rīga” vēl pirms tās oficiālās atklāšanas. 1955. gadā uzceltais Zinātņu akadēmijas nams un tā Lielā zāle ir Rīgas padomju arhitektūras tīrradņi, taču zāle sliktā stāvokļa dēļ pēdējos gadus nebija pieejama publikai. ”Baltās nakts” viesi pirmie pēc zāles rekonstrukcijas varēs apmeklēt jauno koncertzāli ar vienīgo amfiteātri Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zinātnieku stāstus varēs klausīties starp skaņdarbiem, kā arī pēc abiem koncertiem plkst.19.30 un 22.30 Mazajā zālē. Nelielās un aizraujošās prezentācijās klātesošie varēs uzzināt par mākslīgiem ožas sensoriem, cilmes šūnu radīšanu, ”Kolhoznieku nama” vēsturi un iepazīties ar citām tēmām no dažādām zinātnes disciplīnām.

”Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā ”Baltās nakts” apmeklētājiem piedāvās kontrastu pilnu un pārdomas raisošu koncertprogrammu. Īru skaņraža Eda Benneta (1975) mūziku bieži raksturo kā anarhistisku, maniakālu un nervus kutinošu, jo tās ritmiskā enerģija, asie kontrasti un akustisku, elektronisku un multimediālu elementu sintēze neļauj Benneta mūziku ievietot kāda konkrēta žanra rāmjos. Koncertā skanēs skaņdarbs ”Stop – Motion Music”.

Amerikāņu komponists Džons Adamss (1947) ir pārliecinošs mūsdienu minimālisma pārstāvis, un viņa deviņdesmito gadu sākumā radītajā Kamersimfonijā manāmas atsauces gan no amerikāņu popkultūras, gan aizguvumi no animācijas filmu mūzikas, tādējādi Kamersimfonija meistarīgi balansē uz akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas robežas.

Baltijas valstu reģiona mūziku pārstāvēs lietuviešu komponiste Raminta Šerkšnīte (1975) ar darbu kameransamblim ”De Profundis”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Vairāk informācijas: sinfoniettariga.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm