tv3.lv

Tallinā šovasar arī Petija Smita

2014. gada 16. jūnijā 16:44

Šovasar, 21.jūlijā, “Nordea” koncertzālē Tallinā uzstāsies viena no pasaules ietekmīgākajām ASV rokmūziķēm, dziedātājām, dziesminiecēm un dzejniecēm Petija Smita, sniedzot savu pirmo un pagaidām vienīgo uzstāšanos Baltijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā aģentūru LETA informēja “Positivus Music” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Igolniece, Smita ir viena no visu laiku nozīmīgākajām un ietekmīgākajām rokmūziķēm un dzejniecēm, kura ne tikai saņēmusi par mūzikas Nobela prēmiju uzskatīto prestižo “Polar Music Prize”, bet arī iemūžināta vēsturiskajā Rokenrola slavas zālē.

Viņas ambiciozā, intriģējošā, bezkompromisu daiļrade, kas reizē ir arī saviļņojoši atklāta un apgarota, jau gadu desmitiem tiek uzskatīta par svarīgāko roka un dzejas simbiozi kopš Boba Dilana ziedu laikiem.

Smita sniedz avangarda, strukturizētā roka, improvizācijas un brīvā džeza stilā ieturētus koncertus, kuri demonstrē viņas skatuves harismu, izteiksmīgo vokālu, kā arī viņai raksturīgo ritmisko dzeju.

Savu pirmo albumu “Horses” Smita izdeva 1975.gadā. Kopā ar Brūsu Springstīnu sarakstītais skaņdarbs “Because the Night”, kas izdots Smitas 1978.gada LP “Easter”, kļuva ne tikai par radiostaciju hitu, bet arī par veselas ēras simbolu.

Smita ir izdevusi 11 studijas albumus, no kuriem pēdējais – “Banga” – iznāca 2012.gadā. Dažādu paaudžu mākslinieki, rakstnieki un mūziķi, tostarp Madonna, U2, “R.E.M.” vokālists Maikls Staips, Kortnija Lova u.c. tieši Smitu minējuši kā savu iedvesmas avotu un muzikālās gaumes veidotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smitas autobiogrāfija “Just Kids” tika izdota 2010.gadā. Memuārā filmai “Inside Llewyn Davis” līdzīgā stilā aprakstīti viņas pirmie gadi Ņujorkā un attiecības ar fotogrāfu Robertu Meipltropu. Smalkjūtīgi sarakstītā “Just Kids” autobiogrāfija ir viens no “New York Times” bestselleriem, kuram piešķirtas arī vairākas balvas.

Koncerts notiks “Nordea” koncertzālē, kas ir 2009.gadā “Solaris” centrā būvētā, patlaban modernākā Baltijas koncertzāle. Biļetes uz koncertu nopērkamas “Ticketpro” kasēs un internetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm