tv3.lv

Vāgnera zālē izrādīs dokumentālu programmu par Rīgas būvniecību

LKA Rīgas Kino muzejs laikmetīgā mākslas festivāla ”Survival Kit 6” ietvaros 12. septembrī plkst. 17:30 Vāgnera zālē piedāvās dokumentālu programmu ”Rīgas utopijas”, kurā iekļauti kinožurnāli un dokumentālas filmas, kas uzņemtas 1940.-1980. gados un stāsta par aktuāliem pilsētbūvniecības un pilsētplānošanas darbiem, informē muzeja pārstāve Zane Balčus.

2014. gada 11. septembrī 20:30

Kino vienmēr piemitusi spēja konstruēt utopijas – izklaides, fantāzijas, propagandas, vai kādos citos nolūkos. Taču šajā programmā jēdziens ”utopija” parādās ar dubultu spēku – realizētas vai nerealizētas ieceres, padomju totalitārā režīma ”ieroči”, parādās sociālisma utopiskās nākotnes celšanas slavinošajā gaismā. Galvaspilsētas Rīgas pilsētplānošana un arhitektūra padomju laikā bija pateicīgs lauks jaunās iekārtas manifestam. Jaunu būvju celšana, topogrāfijas un urbānās vides pārveide kalpoja par vistiešāko un ikdienas dzīvē uzskatāmāko metaforu jaunā laikmeta radīšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumentālā programmā ”Rīgas utopijas” ietvertas gan dokumentālās filmas, gan kinožurnāli, kas uzņemti no 1948. līdz 1988. gadam. Tajos redzamas gan pabeigtās, gan tikai sapņotās ieceres vairākos Rīgas rajonos un būtiskākajos objektos šajā laikā: Rīgas centra un nomaļu perspektīvo plānu izstrāde, Zaķusalas, Kundziņsalas, Mangaļsalas urbanizācija, tilti pār Daugavu (Pontonu, vēlāk Vanšu, Dzelzceļa), Ļenina (Brīvības) ielas rekonstrukcija, lielās būves, realizētās un nerealizētās ieceres – lidosta ”Rīga”, VEF kultūras pils un Preses nams, televīzijas un radio ēku komplekss, Kolhoznieku nama pārtapšana par Zinātņu akadēmiju, metro plānošanas darbi un protesti, ko tie izraisīja sabiedrībā, saslēdzoties ar Atmodas kustību 1980. gadu beigās.

Ieeja bez maksas.

Simpozijs paredzēts kā laikmetīgās mākslas festivāla ”Survival Kit 6” pasākums – festivāls notiek Rīgā no 4. līdz 27. septembrim Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Filmu programmu sagatavojis LKA Rīgas Kino muzejs, sadarbībā ar Rīgas Kinostudiju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm