Ievērojams svara zudums vai pieaugums – aktieri, kuri ekstrēmi transformēja savu ķermeni kinolomai

Šogad Oskara balvu saņēma aktieris Brendans Freizers par lomu filmā “Valis”. Tajā viņš attēloja liekā svara mocītu žurnālistu, kurš dzīves nogalē lēmis atgūt saikni ar meitu. Freizera lomu palīdzēja sagatavot make-up komanda, kas aktierim uzlika 300 mārciņu smagu “tauku kārtu”, taču kino vēsturē ir ne mazums aktieru, kuri transformējuši savu ķermeni paša spēkiem.

Kristians Beils

Aktieris Kristians Beils uzskatīts par vienu no ekstrēmākajiem aktieriem, kas pārveidojis savu ķermeni dažādām lomām. Piemēram, pavisam nesen, strādājot pie filmas “Tors: Mīla un Pērkons”(2022) viņš tika manīts Austrālijā, kur fani sākotnēji slaveno aktieri nemaz nav pazinuši viņa kārtējā svara zuduma dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Beils jau pirms tam izcēlies ar ķermeņa transformācijām, piemēram, filmas “Mašīnists” (2004) uzņemšanas laikā aktieris zaudēja 30 kilogramus un svēra nieka 55 kilogramus. Jau pēc neilga laika viņš spēlēja režisora Kristofera Nolana filmā “Betmens: Sākums” (2005), kur Kristians Beils bija pieņēmies svarā. Izrādot muskuļoto ķermeni, aktieris svēra jau 86 kilogramus.

Kristians Beils savas ķermeņa izmaiņas īstenojis arī citās filmās, piemēram, “Amerikāņu afēra” (2013) un “Vara” (2018). Viņš ticis nominēts ASV Kinoakadēmijas balvai četras reizes, taču Oskaru ieguva par otrā plāna lomu filmā “Cīnītājs” (2010), kur aktieris zaudēja 30 mārciņas jeb 13 kilogramus svara.

Fani mēģinājuši aprēķināt, cik kilogramus Kristians Beils “dancinājis”, gatavojoties lomām. Pēc viņu aprēķiniem, Beils 25 gadu laikā te zaudējis, te pieņēmies par 274 kilogramiem. Mediji jau vairākkārt ziņojuši, ka Beila aktieriskās manipulācijas ar ķermeņa svaru nav veselīgas un nebūtu uzskatāmas par piemēru. Arī Beils intervijā norādījis, ka straujš ķermeņa svara zudums vai pieaugums nav veselīgs un viņa gatavošanās lomām nedrīkstētu kalpot par piemēru citiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Metjū Makonahijs

Lai spēlētu AIDS slimo Ronu Vudrufu filmā “Dalasas pircēju klubs” (2013), aktieris Metjū Makonahijs zaudēja 50 mārciņas jeb vairāk kā 20 kilogramus svara. Gatavojoties lomai, viņš ieturējis drastisku diētu, kuras sastāvā bija zivis, olu baltumi un ļoti daudz vīna. Viņš norādījis, ka piecu mēnešu laikā, kurā gatavojies lomai, viņš nav sportojis. Savu izvēli lomas dēļ mainīt vizuālo izskatu, viņš pamatojis ar atbildību: “Ja es spēlētu Ronu Vudrufu tādā izskatā kā šobrīd, filma būtu izgāšanās.”

Par Rona Vudrufa lomu Makonahijs saņēma savu vienīgo ASV Kinoakadēmijas apbalvojumu – Oskaru kategorijā “Labākais aktieris galvenajā lomā”.

Drīz pēc lomas filmā “Dalasas pircēju klubs”, Makonahijs spēlēja arī filmā “Zelts“(2016). Šoreiz aktieris pieņēmās svarā par vairāk nekā 45 mārciņām. Intervijā prestižajam ziņu un izklaides satura medijam “CNN” aktieris atzīmējis, ka svara pieaugumu viņš īstenojis, katru dienu ēdot picas, burgerus un dzerot alu.

Hoakins Fīnikss

Amerikāņu aktieris Hoakins Fīnikss lomas vajadzībām filmā “Džokers” (2019) zaudēja apmēram 50 mārciņas jeb vairāk kā 20 kilogramus svara. Gatavojoties antivaroņa lomai, aktierim nācās ievērot ārprātīgu grafiku. Rezultātā Fīniksa veselības stāvoklis pasliktinājās. Viņš sāka izjust ēšanas traucējumiem raksturīgos simptomus un, viņa psiholoģiskais stāvoklis kļuva nestabils.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Hoakina Fīniska veselības stāvoklis pēc filmēšanas bija tik slikts, ka filmas veidotāji nevarēja viņam ļaut turpināt uzturēt sevi tādā “formā”, lai arī filmas vajadzībām bija nepieciešami piefilmējumi arī pēc vairākiem mēnešiem. Parasti šādās situācijās aktieri, piemēram, negriež matus vai neskujās, lai pēc kāda laika varētu uzņemt papildus kadru, ja tas ir nepieciešams. Taču Fīniksa gadījumā svara zudums ietekmēja nevien viņa fizisko, bet arī psiholoģisko labsajūtu.

Par lomu filmā “Džokers” Hoakins Fīnikss saņēma arī Oskara balvu par labāko aktiera darbu galvenajā lomā.

Džareds Leto

Aktieris un mūziķis Džareds Leto, iejūtoties dažādos ekrāna varoņos, vairākkārt transformējis savas ķermeņa aprises. Pavisam nesen straumēšanas platformas “AppleTV+” laida klajā seriālu “WeCrashed”, kurā mākslinieks, spēlējot galveno varoni Ādamu, jau atkal bija mainījis savu ārējo izskatu un zaudējis nedaudz svara.

Vislielāko svara zudumu aktieris panāca jau minētās filmas “Dalasas pircēju klubs” laikā, kad viņš zaudēja vairāk kā 30 mārciņas svara. Lai nospēlētu AIDS slimo transpersonu viņš esot pārstājis ēst. “Pirms tam es biju eksperimentējis, taču šis bija citādāk. Es domāju, ka loma pati diktēja šos apstākļus, jo tas izmainīja to, kā es kustējos, runāju un kā es jutos. Tajā brīdī es biju trausls un neaizsargāts,” intervijā izklaides žurnālam “E! News” sacīja Džareds Leto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par lomu filmā “Dalasas pircēju klubs” Leto vieno reizi tika nominēts ASV Kinoakadēmijas balvai un tika apbalvots ar Oskaru kategorijā “Labākais aktieris otrajā plāna lomā”. Neskatoties uz to, ka aktieris vairāk nav ticis nominēts prestižajai balvai, viņš turpinājis savas ķermeņa transformācijas lomu dēļ.

Gatavojoties Džokera lomai filmā “Pašnāvnieku vienība“(2016), Džareds Leto mēģinājis pieņemties svarā. Izdevuma “Billboard” intervijas laikā, viņš jautājis, vai intervētājam nebūs iebildumu, ja viņš ēdīs, jo lomas vajadzībām viņam nepieciešams ēst pa stundām.

Filmas “27. nodaļa” (2007) vajadzībām, kurā Leto spēlēja Džona Lenona slepkavu Marku Deividu Čepmenu, aktieris pieņēmās svarā par 30(!) kilogramiem. Liekais svars bija tik mokošs, ka filmēšanas beigu posmā aktieris nevarējis vairs nostāvēt kājās.

Pasaules slavenajam izdevumam “Los Angelos Times” Džareds Leto pēc tam atzinies, ka, viņaprāt, tā nebija “gaišākā doma”: “Tajā laikā kāds man tuvs draugs arī pieņēma lomu, kurā viņam bija nepieciešams pieņemts svarā. Es mēģināju viņu atrunāt. Tas, ka mēs varam nomest svaru, nenozīmē, ka tā pieaugums neietekmē mūsu veselību ilgtermiņā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties šo un citus šovus un seriālus nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm