tv3.lv

”Ikvienam cilvēkam ir sava cena.” Agnese Zeltiņa par Emmas lomu, manipulāciju un savu laimi

Straujiem soļiem tuvojas seriāla ”Nemīlētie 4” sezonas noslēgums, kas pārsteigs ar asiem, negaidītiem notikumiem, izmainot varoņu dzīves. Aktrise, rotu zīmola ”Soulstones” īpašniece Agnese Zeltiņa seriālā atveido Emmu, sievieti, kura cīnās par savu laimi, ne tajos godīgākajos un cienīgākajos veidos.

14. maijā 14:51

Sarunā ar tv3.lv Agnese atklāj, ka pirms uzaicinājuma filmēties, nebija skatījusies seriālu. Pirms piekrist lomai, viņa noskatījusies vairākas sērijas, bet kopš pati filmējas, sākusi sekot līdzi notikumu gaitai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Patīk, ka jāspēlē negatīvs tēls, tur vienmēr vairāk ir ko darīt. Seriālā viennozīmīgi pozitīvu tēlu vispār nav, visi ir ar savu NEmīlestību, NEpiepildītību. Patīk, ka bija iespēja spēlēt kopā ar cienīgiem partneriem Mārtiņu Vilsonu, Ģirtu Ķesteri, Gintu Andžānu, ar kuru sastrādājos jau izrādē ”Milēdija”, patika sadarbība arī ar Lauru Atelsoni,” tā Agnese.

Par savu tēlu Agnese saka, ka viņai ir interesanti spēlēt sievieti, kura ir aprēķina laulībā, kura rīko intrigas, domā, kā izdzīvot. Viņas tēla galvenā vadlīnija ir būt laimīgai, tas, ka Emma ir ”akla” un neredz, ka vīrietis uz kuru viņa liek lielas cerības viņu nemīl, tā ir Emmas problēma, kas rada iekšējo konfliktu, ko var interesanti apspēlēt.

”Esmu savas lomas advokāts, neesmu tāda tipa sieviete, kura varētu dzīvot bez mīlestības, visu aprēķinot, bet cik daudz nav cilvēku, kuri tā dzīvo un viņiem ir labi. Katram laime slēpjas citās lietās, kādam mīlestība nemaz nav laime, bet gan ciešanas un lielākais murgs, kādam citam – vienīgā dzīves jēga un lielākais piepildījums,” paziņo Agnese.

Par savu lielāko laimi aktrise saka, ka tā slēpjas viņas bērnos un mazbērnos, sajūtā, ka viņa ir vajadzīga. Brīžus, kad viņa ir kopā ar mīļajiem, aktrise novērtē daudz vairāk nekā iepriekš, agrāk tas likās pašsaprotami.

Papildus laimi seriāla zvaigznei sniedz ceļošana un pasaules iepazīšana. Laime ir būt vajadzīgai, atnākt uz darbu un redzēt, ka tas, ko viņa dara nav veltīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Emmai problēmas rada nebeidzamā spriedze, kas rodas no viņas meliem, vīrs, kurš vēlas viņu ”iemūrēt” sienā. Viņa acīs skatās un melo, tur vajag ”iekšas”, tādu dzīvi dzīvot. Vēl ciniskāku visu padara fakts, ka savu mazo bērnu viņa nepārtraukti uzgrūž auklei un svaidās starp vīru un mīļāko. Viņa grib morālo kompensāciju – savu laimi un mieru. Neaizmirsīsim, ka apetīte rodas ēdot, tā arī vairojas ļaunums un cinisms,” prāto Agnese.

Agnese domā, ka tāpat, kā vairumu cilvēku neinteresē labas ziņas, tāpat arī interesi nerada pozitīvi, labi varoņi. Līdzko ir konflikts, cīņa, intriga, kas piedod sižetam asumu, ir skatītājs!

”Vai mans tēls ir pietuvināts daudzu dzīvēm? Domāju, ka ikvienam cilvēkam ir sava cena. Gribētos ticēt, ka ir tādi, kuri pie vilinājumiem nepadodas, bet domāju, ka viss atkarīgs no tā, cik piedāvā, ideālistiem šobrīd ir grūti noticēt,” prāto Agnese.

Aktrise ir pārliecināta, ka mēs viens otru tādā vai citādā veidā izmantojam, jo godīgāk par to spējam runāt un atzīt, jo vieglāk dzīvot. Nav jātaisa sevi par ”baltiem” un ”pūkainiem”.

Viņa melotu, ja sevi sauktu par profesionālu, rafinētu manipulatori, tādas spējas viņai nepiemīt, bet viņa var droši apgalvot, ka saprot, kā atrast cilvēkiem pielietojumu, saprot otras personas dabu un to, ko no ikviena var sagaidīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Nepatīk, ka bieži vien cilvēki manipulācijai izmanto to, ka kādam ko dod no labas sirds. Ja tu kādam ko dod, tu pats izvēlies to darīt, ja pēc tam gaidi par to kaut kādu lielo paldies, vai, ka atspēlēs ar to pašu, tas ir naivums! Tad nevajag to saukt par palīdzību, bet gan par darījumu vai tirgošanos,” paziņo Agnese.

Tā kā Agnese ir mācījusies vadīt biznesu, uzmanīt procesus, tad apzinās, ka ir jāsaprot briesmas, pirms tās ir notikušas, jāsaprot, kā skatīties uz stūri un redzēt, kas notiek aiz tā. Aktrises atveidotā sieviete arī ir ātra un redz notikumu attīstību, izliek savas ”drošības salas”, jo vēlas sevi pasargāt.

”Arī es skatos uz priekšu un nodrošinos. Arī Emma saprotot, ka nav uz ko paļauties, ka jāpaļaujas uz sevi. Šī brīža pasaule ir iemācījusi fokusēties un ātri pieņemt lēmumus. Īpaši izjūtams ir – ja tu nokavē, tad tu nepaspēj un neielēksi pēdējā vagonā. Emmai arī nepārtraukti ir laika limits, kad viss ātri jāsaprot, vienīgi seriālā cena ir dzīvība. Manis atveidotā varone lieliski saprot dzīves īslaicīgumu, ka nākošajā rītā viņa var būt ar lodi pierē, tas piedod asumu. Arī man pašai patīk risks, asas situācijas,” līdzību ar tēlu raksturo Agnese.

Runājot par noziedzīgo pasauli un 90to gadu bandītiem, Zeltiņa nekad nav bijusi tādu cilvēku lokā. Seriālā parādītajā laika posmā viņa mācījusies un spēlējusi izrādes ”Dailē”, viss kriminālais palicis kā paralēlā pasaule, par kuras eksistenci viņa zinājusi, bet nav saskārusies.

”Tagad jau arī tas viss eksistē, citos pilsētas rajonos. Manā pasaulē nav šo personāžu, nebija un nebūs. Bandīti ir bijuši vienmēr, mainās tikai uzvalki, mašīnas un dzērieni, ko pasūta bāros, bet būtība nemainās, ja nu vienīgi tas, ka tagad daudzi no viņiem saucas par uzņēmējiem,” ar sarkasmu nosaka Agnese.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai nākamajā seriāla sezonā ekrānos redzēsim Agneses Zeltiņas atveidoto Emmas tēlu? Aktrise noslēpumaini saka, ka atliek sekot līdzi seriāla notikumiem!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm