tv3.lv

Iluzioniste Dace Pecolli brīvo laiku pavada, praktizējot jogu un šamanismu

Iluzionisti Dace un Enriko Pecolli ir atgriezušies no Kolumbijas, snieguši “Bubblelandia” izrādes Rīgas Kongresu namā un nu gatavojas jauniem izaicinājumiem. Dacei lielisks palīgs, lai cīnītos ar stresu, saglabātu iekšējo mieru ir joga, šamanisms un Tai Chi.

2018. gada 29. maijā 13:40

Dace Pecolli ar jogu sāka nodarboties četrdesmit gadu vecumā, kad iestājās psiholoģiskā un fiziskā krīze. Pirmā jogas skolotāja pati uzradās, kad pastkastītē tika mestas reklāmiņas par jogas nodarbībām pie iluzionistes mājām, un beigu beigās viņa uzsāka savu jogas ceļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nevarēju atslēgt prātu, galvā vienmēr bija vismaz piecas domas, likās sajukšu prātā. Tā izlēmu, ka kaut kas ir jādara un jākontrolē prāta darbība, lai nesajuktu prātā. Joga ir līdzsvars starp dvēseli, prātu un miesu. Mans mērķis bija atrast visā harmoniju,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Dace.

Seši dzīves gadi pagājuši, praktizējot Kundalini jogu. “Mani māca skolotājs, kuru apmācījis Kundalini lielmeistars,” tā Dace. Viņas izvēlētais jogas veids ir ne tikai vingrinājumi – tas iekļauj arī mantru dziedāšanu. Pēc izdarīta konkrēta uzdevuma var minūti atpūsties, izbaudīt efektu, kas sasniegts.

Daļa no sievietes brīvā laika paiet meditējot, viņas garīgais skolotājs pārstāv sikhu tradīciju, kura sevī iekļauj arī svētos lasījumus.

“Taisnība ir visam pa vidu. Kā reiz Buda teicis – Ar ļenganu loku neizšausi, toties pārāk nostiepts loks pārlūzīs. Tāpēc savā praktizēšanā mēģinu noturēt līdzsvaru – pārāk sevi nemoku, bet neļauju arī atslābt,”skaidro Dace.

Papildus jogai iluzioniste piecus gadus nodarbojas ar šamanismu, tas tiek darīts pēc Maikla Harnera metodes. Sieviete piebilst, ka nav šamane, viņa vienkārši praktizē to. Tas nozīmē, ka mācība tiek uztverta kā metodisks instruments, lai noskaidrotu sev būtiskus jautājumus, uzlabotu dzīves kvalitāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā ar vīru, iluzionistu Eniko Pecolli, tiek praktizēts arī Tai Chi. Pāris pabeiguši pirmo līmeni, tas viss kopā uzlabojot dzīves kvalitāti.

“Bali esmu bijusi vismaz deviņas reizes. Vienā no reizēm piedalījos arī trīs dienu kremēšanas ceremonijā kopā ar vietējiem hinduistiem. Tas bija spēcīgs pārdzīvojums. Ceremonijā veido speciālas lelles ar kremēto cilvēku pelniem, kuras uz galvām trīs reizes nēsā apkārt templim, viss notiek noteiktā virzienā.

Vēlāk lelles dedzina un no pelniem zīmē sev pierē trešo aci. Atlikušos pelnus liek kokosriekstā, bet rīta agrumā mirstīgās atliekas pilda jaunās lellēs, kuras peldina uz garu pasauli. To visu pavada lūgšanas ar ziediem, katrai dievībai ir savs zieds,” piedzīvoto atklāj Dace.

Viesojoties Taivāna Dace nespēja atturēties no piedalīšanās naudas piesaistīšanas rituālā. Ir speciālas naudiņas, kuras ir gariem labvēlīgas, vēl citas, kuras jāpiesaista rituālā senčiem.

“Ļoti patika zīlēšana ar pupiņām. Mūka klātbūtnē jāmet sev priekšā divas pupiņas. Ja tās skatās uz vien pusi, mūks atbild uz tavu jautājumu, ja katra pupiņa uz savu pusi, tad nē. Saņemot apstiprinošu atbildi, no zemes jāizvelk kociņš. Kociņš sniedz Dieva atbildi. Saņēmu lielisku atbildi, sev vajadzīgo,”stāsta Dace.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Darbojoties iluzionistu pasaulē, Dace ir pabijusi piecdesmit dažādās valstīs un nogaršojusi netipiskus ēdienus, ēdiens ir daudzu tautu filozofija, rituālu sastāvdaļa, tātad nevar izbēgt no to garšošanas.

“Nezinu, laimīgs ķermenis ir tas, kas visu nobauda, vai tieši otrādi nelaimīgs. Trīs gadus strādājot Ķīnā, man iegaršojās marinētas medūzas, tā ir delikatese, manam vīram no smakas vien jau slikti palika. Patīk, ka Ķīnā uz galda noliek daudz sastāvdaļas un tu pats izvēlies, kas no tā visa nonāks tavā zupā,” pieredzē dalās Dace.

Lielākās problēmas sagādāja tūres Amerikā, kuru ietvaros tika apceļotas četrdesmit septiņas pilsētas. Dace nevēlējās ēst burgerus, tāpēc no Latvijas līdzi bija paņēmusi daudz dažādas putras.

Kā interesantu lietu iluzioniste nosauc Kolumbiju un faktu, ka pie visiem ēdieniem tiek likts klāt cepts banāns. Vienalga, vai vēlies saldo ēdienu vai pamatēdienu, banāns atradīsies uz šķīvja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm