tv3.lv

Indra Salceviča uzskata, ka stereotipi un emocionālā vardarbība liek ciest arī vīriešiem

Iedvesmojošā Indra Salceviča labprāt izsakās ne tikai par korpulentu dāmu ikdienu, psoriāzi, bet arī par vīriešiem un stereotipiem. Indra domā, ka arī vīrieši cieš no stereotipiem un vardarbības.

2020. gada 30. martā 16:20

Indra aizdomājas, ka maz ir runāts ar to, ko stereotipi nodara vīriešiem.

Drosmīgi! Indra Salceviča publisko fotogrāfiju, kurā izrāda psoriāzes skartās rokas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

View this post on Instagram

Pārdomas. Pirms kāda laika piedalījos diskusijā par dzimuma stereotipiem un lomām, kurus kultivē reklāmas. Tiesa, sarunā vairāk tika runāts par sievietēm – par sievietes ķermeņa objektivizēšanu un to, ka šie stereotipi izraisa arī vardarbību pret sievieti. Raidījums nebija ilgs un nepaspēju pateikt kādu domu, kuru vēlos aktualizēt šajā platfofmā. Kaut kā šķiet ierasts, ka tikai sievietes cieš no stereotipiem un vardarbības. Kaut kā maz ir runāts par to, ko stereotipi nodara vīriešiem. Cik lielu slogu tie uzliek viņiem – stiprais alfa tēviņš, kuram jānes piķis, kuram jābūt saprotošam utt. Kaut kā pašsaprotami iek pieņemts, ka vīrietim jābūt tādam, par kādu raksta sieviešu žurnālā vai rāda reklāmā. Reizēm sievietes pieņem kā normu, ka viņas pret saviem vīriešiem, ja viņi neatbilst kaut kādam reklāmā redzamam vai romānā aprakstītam arhetipam, ir tiesīgas izturēties necienīgi. Visu laiku kaut ko pieprasīt un zāģēt….. Nesen veikalā novēroju sievieti, kura savu vīru nosauca par stulbeni un idiotu, jo ne tās firmas sviestu bija ielicis iepirkumu grozā. Ko es ar to gribēju teikt? Pret vīrieti bieži arī tiek pielietota vardarbība, un tā ir emocionālā vardarbība. Manuprāt, arī par vīriešu dzimumu nedrīkst aizmirst, kad tiek publicēti feministiska rakstura video par aizskartajām sievietēm, kurām uzlikti rāmji. Arī vīriešiem ir šie rāmji, un arī tie tiek visai smagi piekopti! Ko Tu par domā? Vai piekrīti? Stereotipu slogs ir ik vienam dzimumam. #parstereotipiem #parattieksmi #blogger #latvianblogger #bloggerlife #stereotipi #stereotiietekmēikvienu

A post shared by Indra Salcevica (@indrasalcevica) on

Salceviča un Ševeļovs sašutuši par populārajām vizuālā izskata uzlabošanas aplikācijām

“Cik lielu slogu stereotipi uzliek – stiprais “alfa tēviņš”, kuram jānes “piķis”, kuram jābūt saprotošam. Kaut kā pašsaprotami tiek pieņemts, ka vīrietim jābūt tādam, par kādu raksta sieviešu žurnālā vai rāda reklāmā,” tā Indra.

Indra uzskata, ka reizēm sievietes pieņem kā normu, ka viņas pret saviem vīriešiem, ja viņi neatbilst kaut kādam reklāmā redzamam vai romānā aprakstītam arhetipam, ir tiesīgas izturēties necienīgi. Visu laiku kaut ko pieprasīt un “zāģēt”.

“Nesen veikalā novēroju sievieti, kura savu vīru nosauca par stulbeni un idiotu, jo ne tās firmas sviestu bija ielicis iepirkumu grozā. Ko es ar to gribēju teikt? Pret vīrieti bieži arī tiek pielietota vardarbība, un tā ir emocionālā vardarbība,” paziņo Indra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Modes eksperte turpina, sakot, ka attiecībām vienmēr jābūt cieņpilnām. Strīdi un kašķi ir normāla parādība. Tomēr publiska pazemošana nav atbalstāma.

Modes eksperte Indra Salceviča paziņo, ka ir uzēdusi savu svaru

Apprecējusies modes eksperte Indra Salceviča

Iedvesmojošā sieviete domā, ka arī par vīriešu dzimumu nedrīkst aizmirst, kad tiek publicēti feministiska rakstura video par aizskartajām sievietēm, kurām uzlikti “rāmji”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Indra zina, ka arī vīriešiem ir šie “rāmji”. Stereotipu slogs ir ikvienam dzimumam.

“Ar šīm pārdomām gribēju izcelt faktu, ka stereotipu ietekmē cieš arī vīrieši un par to nerunā! Latvijā ir centrs “Marta”, kurā sievietes var griezties pēc palīdzības, gadījumos, kad pret viņām vērsta emocionālā un fiziskā vardarbība. Vai ir kāds centrs vīriešiem?” nobeidz Indra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm