"Itālijā ir ļoti laimīga atmosfēra." Agnese Zeltiņa ceļojumos vēlas baudīt bezrūpību

Nereti sociālajos tīklos aktrise, rotu meistare, zīmola “Soulstones” īpašniece, seriāla “Nemīlētie” zvaigzne Agnese Zeltiņa publisko iedvesmojošas, spilgtas fotogrāfijas no atpūtas Itālijā. Agnese pastāsta par iemīļotākajām vietām Itālijā, pārdomām par tautu, dalās spilgtākajās ceļojumu atmiņās, sniedz padomus mazbudžeta tūristiem un neslēpj savas gastronomiskās baudas.

2022. gada 29. aprīlī 11:09

Sarunā ar portālu “tv3.lv” Agnese pastāsta, ka jau vairākus gadus galvenais mērķis braucieniem uz Itāliju ir materiālu iegāde rotaslietu darināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēdējos divus gadus darījumi slēgti “online” režīmā, bet, nu, beidzoties pandēmijai, dzīve lēnām atgriežas ierastajās sliedēs – tātad atsākas arī ceļošana, biznesa un atpūtas braucieni.

Aktrise pačukst, ka pie pēdējā laika ceļojumiem uz Itāliju un citām pasaules vietām vainojamas dzimšanas dienā sadāvinātas aviobiļetes.

“Mani ļoti labi pazīst draugi un radi, uzdāvinot uz dzimšanas dienu lidojumu biļetes, apzinoties, ka strēlniekiem laimei daudz nevajag – lidmašīnas biļeti un viņi ir gatavi piedzīvojumiem,” priecājas Agnese.

Parasti rotaslietu meistare neplāno ceļojumus, reti kad apmeklē tūrisma vietas, muzejus, jo uzskata, ka tas neļauj pilnvērtīgi baudīt. Viņa labprātāk sēž kopā ar vietējiem kafejnīcā un priecājas par sauli, gūstot 101 iespaidu un emociju.

Kad bija droši atsākt lidot, Agnese uzreiz izmantoja vienu no dāvanām un devās uz Milānu, pilsētu aktrise iesaka apskatīt tiem, kuri vēlas iespaidoties, redzēt jaunākās modes tendences. Galvenais jāatceras – Milānā ir jāprot saskatīt skaisto!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Milāna ir perfekta pilsēta tālākiem galamērķiem, jo no pilsētas ar ātrvilcienu var nokļūt ikvienā Itālijas vietā. Nopērc biļeti, iesēdies ātrvilcienā un jau pēc aptuveni trīs stundām tu esi Venēcijā, Florencē. Vienmēr cenšos dzīvot netālu no Stazione Centrale vilcienu stacijas, jo rotaslietām vajadzīgo preci pērku netālu, kā arī tā ir iespēja ļauties domu plūsmai un doties aplūkot teju jebkuru Itālijas pilsētu,” smaida Agnese.

Pēdējā brauciena laikā Agnese ļāvusies Romas vilinājumam un no Milānas devusies uz Romu. Astoņas stundas pavadītas staigājot, baudot arhitektūru, cilvēkus, senatnes garšu. Tieši Romu rotu meistare sauc par vietu, kurā vēlētos dzīvot, ja jāizvēlas no visām Itālijas pilsētām.

“Romā, kā jau ikvienā pasaules pilsētā, tūristiem ir jābūt uzmanīgiem. Apsēdos restorāniņā netālu no Trevi strūklakas, vēlējos paēst un uzlādēt telefonu. Pasūtīju glāzi vīna, risoto ar baravikām un brusketu uzkodām. Par to samaksāju 70 eiro! Gribēja vēl pieskaitīt klāt sešus eiro, jo brusketas bijušas dažādas, bet es to nelūdzu. Restorānos iemanījušies, ka tūristi neseko līdzi, bet vienkārši bauda. Ja gribi ar šiku, turklāt vēl centrā, palādēt telefonu, tad maksā! Tajā pat laikā, paejot puskilometru uz priekšu, var nopirkt groziņu ar ceptiem kastaņiem un būt laimīgs iztērējot 10 eiro,” atklāj Agnese, parādot, ka valsts ir draudzīga arī mazbudžeta tūristiem.

Agnese atklāti nosaka, ka cītīgi strādā, cenšas taupīt, lai veidotu uzkrājumus ceļojumiem. Tas ļauj sev neatteikt vēlmēs, kā nekā ceļojumi, skaistā baudīšana ir dvēseles maize slavenībai.

“Itālija ir dārga valsts, bet arī šeit ir iespējas gan “šikot”, gan pavadīt lieliski laiku mazbudžeta tūristiem. Ja visu laiku staigā apkārt, apskata pilsētas, tad kāda starpība, kur gulēt – pieczvaigžņu viesnīcā, vai mājiņā, kurā noīrēta istaba,” prāto Agnese.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mazbudžeta tūristiem aktrise iesaka neapmeklēt visu laiku restorānus, bet gan zemnieku tirdziņos iegādāties svaigus sezonālos dārzeņus, labu gabalu gaļas un pagatavot salātus, nevajag īrēt automašīnu, var pārvietoties ar autobusu, bet pilsētās var daudz staigāt, lai apskatītu skaistākās vietas un iejustos atmosfērā.

Lielisku palīgu ceļošanai pa Itāliju, plānošanai Agnese iesaka sociālā tīkla “Facebook” lapu – Latvieši Itālijā, tur ir iespējas gan atrast naktsmājas, gan uzzināt noderīgus padomus.

“Pati izvairos un nevienam neiesaku Itālijā izmantot taksometrus, tas ir nežēlīgi dārgi! Labāk kājām staigāt,” vairāk staigāt ceļojumos mudina Agnese.

Aktrisi sajūsmina itāļu dzīvesprieks, vēlēšanās būt kopā, visi restorāni, kafejnīcas, terases ir cilvēku pārpilnas. Ja Latvijā pēc pandēmijas ļaudis ir pieraduši sēdēt mājās un labprātāk rīko mājas viesības, tad itāļi tieši pretēji, viņi ir atpakaļ draudzēšanās režīmā, jo bez tā viņu temperaments nespēj dzīvot.

“No pirmā aprīļa Itālijā atcelts masku režīms, bet viņi visi izmanto maskas. Itāļi atceras kāds cilvēku zaudējums bija pandēmijas ietekmē, tāpēc ir piesardzīgi. Ārā viņi draudzējas, bet nekādi klubi un citas izklaides,” atklāj Agnese.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā vietas, ko apskatīt Itālijā Agnese nosauc Sicīliju, Toskānu, Venēciju, iespēja baudīt izmeklētu atpūtu ir pie Komo un Garde ezeriem. Atmiņā paliekoša Amalfi piekraste – Kapri sala, Positāno tur viegli nokļūt no Neapoles, kas sniedz papildus iespēju iepazīt arī šo pilsētu.

Neapolē Zeltiņa iepazinusies arī ar rotu meistaru, kurš nu taisa greznuma lietas arī viņas zīmolam. Tikšanās notikusi senlietu izstādē.

“Ļoti iesaku apmeklēt vīna darītavas un dārzus, Itālijā tādu ir ļoti daudz. Darītavā saimnieks uzcienās ar dažādiem vīniem, sagriezīs vietējā reģiona salami un sieru, nereti pacienās arī ar kādu nacionālo ēdienu – pastu vai ravioli. Tieši Neapolē šāda agro tūrisma baudījums man palicis atmiņā visspilgtāk. Tā ir unikāla pieredze, devos kopā ar draugiem un katrs samaksājām 30 eiro, tas ir to vērts,” atceras Agnese.

Neapolē seriāla “Nemīlētie” zvaigzne iemīlējusi slēgtās picas ar spinātiem un salsiču (pikanta itāļu cepamā desiņa). Pica baudīta vecākajā pilsētas picērijā, kur par godu Savojas Margaritai nosaukumu iemantojusi pica Margarita. Neskatoties uz to, Agnese nav picu un pastu liela cienītāja, jo cenšas neēst miltu izstrādājumus.

No skaļās Neapoles, dodoties uz Amalfi piekrasti, jāpiedzīvo atsvaidzinoši kontrasti. Aktrise iesaka baudīt piekrastes burvību laikā, kad nav tūrisma sezona, jo tūrisma sezonā ir ļoti daudz cilvēku un cenas ļoti dārgas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iesaku ēdienu izvēlē noskaidrot katra reģiona nacionālos ēdienus un tos nobaudīt. Itālija ir daudz kas vairāk par picu un pastu. Vienā reģionā lieliskas ir jūras veltes, citā steiki, akniņas. Mana devīze ir labāk mazāk apēst, bet ko interesantu, nevis ko tipisku nu daudz. Esmu gastronomiskais gardēdis,” par Itālijas ēdienu stāsta aktrise.

Lielu prieku vienmēr sagādā ģimenes restorāniņu apmeklēšana, tur ēdieni ir gatavoti ar papildus mīlestību, uzņemšana ir sirsnīgāka, un ikviens sajūtas, kā atgriezies mājās.

Neskatoties uz to, ka ceļojos Agnese sev neliedz neko un ēd visu, ko vēlas, cik vēlas, viņa ir iemācījusies pateikt pati sev – nekādu desertu!

Teju ikvienā Itālijas pilsētā un pilsētiņā uz ielām atrodami daudzi suvenīru stendi, kur iespējams lēti iegādāties dažādus suvenīrus. Agnese neiegādājas suvenīrus, viņa priecājas ar acīm un labāk samaksā par izbraucienu ar gondolu, nevis par materiālām lietām, kas pēc tam tiks noliktas plauktā un aizmirstas.

“Rezumē par Itāliju ir vienkāršs, tur ir tas, ko meklēju pēdējā laika ceļojumos – bezrūpību. Visapkārt cilvēki ar sunīšiem vai bērniem, pāri cienījamā vecumā turpina turēt viens otra roku. Itālijā ir ļoti izteikta ģimeniska un laimīga atmosfēra, protams, ja mēs runājam par to cilvēku daļu, kuriem nav jācīnās par izdzīvošanu,” tā Agnese.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm