tv3.lv

Ārsts: Pastāv iespēja, ka Maksim nekad neatgriezīsies uz skatuves

Pirms pāris dienām Krievijas estrādes zvaigzne Maksim tika izrakstīta no slimnīcas, jo izvēlējās ārstēšanos mājas apstākļos. Speciāliste uzskata, ka mūziķes atgriešanās uz skatuves ir zem lielas jautājuma zīmes, jo slimība smagi ietekmējusi plaušu stāvokli, kas apgrūtinās vokāla atjaunošanos.

2021. gada 15. augustā 13:51

Ārsti domā, ka ļoti iespējams pēc vairāk nekā 85% plaušu bojājumiem, balss pie Maksim atgriezīsies citā formā, nekā to vēlētos pati dziedātāja un viņas fani.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smagi elpo un no jauna mācās staigāt! Dziedātāja Maksim izrakstījusies no slimnīcas

“”Izvilka” mani no aizsaules.” Pēc pamošanās no komas dziedātāja Maksim uzrunā fanus

Ilglaicīga rehabilitācija var dot iespēju atkal iepriecināt ar koncertiem, bet tam būs nepieciešams ļoti ilgs laika posms. Mūziķe priecājas, ka ir cerība, tas motivē darboties!

“Maksim bijušas daudzas patoloģijas, kas ietekmējušas aknas, kas ir galvenais detoksikācijas asinsvadu orgāns. Neesmu redzējusi viņas slimības vēsturi, bet, ja būtu pienācīga asinsrites un detoksikācijas ārstēšana, iespējams, tas palīdzēs glābt situāciju pēc viņas balss atgriešanās. Ir gadījumi, kad pacienti ar plaušu 70-80% bojājumiem ar antikoagulantiem un citām svarīgām zālēm izglābj slimības skartās plaušas, atstājot minimālu bojājumu apjomu,” skaidro otolaringoloģe-foniatre Gaļina Ulezko.

Ārste aicina neaizmirst par smadzeņu traucējumiem, kā nekā arī smadzenes smagi cieš saslimšanas laikā ar Covid-19.

Ir arī citi faktori: hipoksijas pakāpe, sirds un asinsvadu sistēmas stāvoklis, audu piesātinājums ar skābekli.

“Vokāls sevī iekļauj smalkas motoriskās prasmes, kas ietver vissmalkākās smadzeņu daļas, pēc Covid-19 sāk veidoties jauni neironu savienojumi. Standarta metodes rehabilitācijai šajā gadījumā vēl nav izstrādātas, katram mēs cenšamies atrast labāko ārstēšanas kursu. Tiek gūta, analizēta jauna pieredze, pieeja nevar būt standarta,” intervijā Krievijas presei piebilda eksperte.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm