tv3.lv

Dziedāja grupas "Okean Elzy" dziesmas! Baltkrievijā apcietināta populāra ukraiņu TV šova dalībniece

Baltkrievu dziedātāju Meriemu Gerasimenko aizturēja likumsargi, jo viņa publiskā vietā izpildījusi grupas “Okean Elzy” dziesmas. Minskas bārā “Банки-Бутылки” dziesmu “Обійми” bija ieradušies noklausīties daudzi, gan mūzikas fani, gan arī tie, kuri ir pret karu Ukrainā.

7. augustā 15:23

Koncerta apmeklētāji uzņēma video, publiskoja tos sociālajos tīklos, daudzi no publikas bija rotājušies ar zili dzeltenu simboliku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau nākamajā dienā Lukašenko režīma atbalstošos “Telegram” kanālos parādījās apsūdzoši ieraksti gan mūziķei, gan apmeklētājiem, gan bāram.

“Ar ļaunumu vairs nepietiek. Cik ilgi tas var turpināties? Cik gadus vajag? Vai ar diviem gadiem nebija pietiekami? Vai tiešām neviens neredz, kas notiek augstskolās, bāros, teātros, restorānos,” rakstīja “sašutušie” Minskas iedzīvotāji.

Viens no darbiniekiem pastāstīja, ka nākamajā dienā bārā ieradās Sanitārā un epidemioloģiskā dienesta pārstāvji, pēc tam Ārkārtas situāciju ministrijas un Centrālā rajona Iekšlietu departamenta darbinieki.

Darbinieki nopratināti, prasīts par koncertu, to, vai viņi sapratuši kādu mākslinieku aicina uzstāties, vai zinājuši par gaidāmo programmu. Beigās arestēts bāra īpašnieks un viens no jaunajiem darbiniekiem.

Drošības spēku uzmanība dziedātājai tika pievērsta jau sen. Meriema ir ziedojusi Ukrainas bruņotajiem spēkiem un Baltkrievijā šāda rīcība nepaliek nesodīta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Meriemu atbrīvoja no apcietinājuma līdz tiesai. Tiesa notiks jau 8.augustā. Apsūdzības detaļas nav zināmas, bet mūziķei tuvu stāvošas personas domā, ka tas būs pants par “nepaklausību”, kas var novest pie reāla cietumsoda.

Meriema – 28 gadi, dziedātāja, grupas “Meriem Band” soliste. Daudzu muzikālu šovu dalībniece, īpaši jāpiemin Ukrainas versija šovam “The Voice”, kur Meriema darbojas Džamalas komandā.

Foto: INSTAGRAM

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm