tv3.lv

Dziedātājs Monatik skaidro, kāpēc uzstājies Krievijā pēc 2014. gada

Ukraiņu dziedātājs Monatik, īstajā vārdā Dmitrijs Monatiks, kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, ir viens no aktīvākajiem māksliniekiem, kurš no skatuves izsaka savu pretkara pozīciju. Mūziķis skaidro, kāpēc pēc 2014. gada Krimas aneksijas turpinājis uzstāties Krievijā.

15. augustā 9:00

Intervijā dziedātājs stāsta, ka karš viņu pārsteidzis brīvdienu laikā Spānijā. Sākumā viņš nav varējis noticēt tam, ko lasa un redz TV, zvanījis tuviniekiem Ukrainā, lai noskaidrotu patiesību. Drīz vien viņu sāka mocīt vainas sajūta un viņš pārdzīvojis “izdzīvojušā sindromu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mani “rāva”, kā uz pusēm, daudz runāju ar sievu, jo citi tajā momentā karoja, arī man bija jādodas. Ģimene vienmēr bijis ļoti būtisks faktors un liels dzīves sasniegums. Nezināju, kā tālāk dzīvot. Zvanīju draugiem kareivjiem, kuri teica – Dima, tevi ar tavu “militāro” pieredzi šeit “ļoti” vajag. Nebaidos teikt patiesību, militārajā jomā esmu nulle. Domāju, ka pavisam noteikti apjuktu un jautātu, kā pielādēt automātu. Nevaru iztēloties, ka kādu nogalinu,” prāto mūziķis.

Pirmās kara nedēļas Monatik domās atvadījies no karjeras, kļuvis par brīvprātīgo un sūtījis uz Ukrainu termosus, guļammaisus, vēlāk pievienojies māksliniekiem, kuri apbraukā pasauli, sniedzot labdarības koncertus, stāstot par karu Ukrainā.

Dziedātājs un viņa sieva Irina sapņo par drīzu atgriešanos dzimtenē, bērni vēl nav noformēti skolā vai bērnudārzā ārzemēs.

Vienu no savām pretkara dziesmām Monatik velta tiem krieviem, kuri izvēlas par karu klusēt, kamēr raķetes nogalina ukraiņu bērnus un citus iedzīvotājus, kuriem ar armiju nav nekāda sakara. Dziedātājs saka, ka nesaprot tos māksliniekus, kuri atbalsta karadarbību un nāvi.

Monatik uzskata, ka karš daudz ko mainījis ukraiņos, ja kādreiz visi centās iekļūt Krievijas šovbiznesā, tad pēc 2014. gada un Krimas aneksijas šādu mūziķu skaits ir ļoti samazinājies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daudzas skatuves zvaigznes neuzstājās Krievijā jau kopš 2014. gada, viņš pats gan nav šo dziedātāju lokā, jo pēc Krimas aneksijas ir uzstājies Krievijā un iemesls tam nav bijusi nauda.

“Kad sāku muzicēt, pārvācos uz galvaspilsētu – Kijevu, bija 2008. gads, bija citi noteikumi, un cits šovbizness. Līdz 2014. gadam bija jūtams, ja dziesma nepaliks populāra Krievijā, to īpaši neklausīsies arī Ukrainā, tāpēc visi rāvās uz Krievijas šovbiznesu. Pēc 2014. gada pa radio turpināja skanēt viņu hiti, bet arī mūsu mūzika tika vairāk pieņemta. Tas mainīja visu,” tā Monatik.

Mākslinieks uzsver, ka pēc 2015. gada ne reizi nav uzstājies Krievijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm