tv3.lv

"Jāmainās varai!" Ivans Dorns nosauc četras prasības, kas jāizpilda, lai viņš atkal uzstātos Krievijā

Populārais Ukrainas dziedātājs un dziesmu autors Ivans Dorns paskaidrojis, kāpēc pēc 2014. gadā notikušās Krimas aneksijas turpinājis koncertēt Krievijā. Mūziķis koncertēšanu agresorvalstī uztvēris kā sava veida misiju.

13. augustā 10:00

“2014. gadā sapratu, ka man jānes atbildība sava klausītāja priekšā. Jābūt apzinīgam, atklātam. Lielākā daļa manas auditorijas ir adekvāti cilvēki,” intervijā skaidroja Dorns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķis apzinās, tā kā vairums krievu atbalsta putina režīmu un ir par karu Ukrainā, tad viņa misija nav bijusi līdz galam veiksmīga. Sākoties karam, Dorns ir beidzis kontaktēties ar radiem, kuri dzīvo Krievijā.

Šobrīd Ivans neredz iespēju, ka viņš varētu uzstāties Krievijā, slavenība ir aizliegusi Krievijā un Baltkrievijā atskaņot savu mūziku. Par uzstāšanos nevar būt ne runas vismaz līdz tam laikam, kamēr mainīsies vara valstī.

“Jāmainās varai. Krievijai ir jāatvainojas Ukrainas priekšā. Jāatdod visas mūsu ģeogrāfiskās pozīcijas. Viņiem jāatzīst mūs kā neatkarīgu valsti. Līdz tam – nē, jo nav cieņas,” tā Dorns.

Par Ukrainas māksliniekiem, kuri stingri iestājas pret karu tiek radītas dažādas baumas, dziedātājs jau sen to visu neuztver nopietni un nepārdzīvo.

“Ar mani tā notiek jau no 2014. gada, kad beidzu runāt par savu intīmo dzīvi, ģimeni, bet intervijās pievērsos tikai mūzikai. Cilvēki “dzemdē” tādas baumas par mani. Gadu laikā esmu iemācījies nereaģēt. Man ir vienalga, netērēju laiku, lai attaisnotos,” smejas Dorns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atgādinām, ka pēc 24. februāra Ivans Dorns ir viens no ukraiņu māksliniekiem, kuriem uz 50 gadiem aizliegta iebraukšana Krievijā.

View this post on Instagram

A post shared by Ivan Dorn (@dorn_ivan)

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm