"Kāpēc bērns vienmēr uz rokām? Kāpēc bez knupīša?" Sofija Stužuka par zīdaiņa audzināšanas principiem

Pirms nepilnām divām nedēļām ukraiņu influencere Sofija Stužuka dāvāja rīdziniekam Antonam meitu. Sofija uzreiz izrādīja mazulīti sociālajos tīklos, demonstrēja savu ikdienu, kā arī saņēma pārmetumus par mazulītes audzināšanu.

16. martā 11:34

Sociālajā tīklā “Instagram” Sofija saka, ka nereti saņem jautājumus – kāpēc bērns vienmēr uz rokām, kāpēc bez knupīša, kāpēc pieradini pie rokām, pēc tam, ko darīsi, kāpēc bez drēbēm, bet ietīts sedziņā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stužuka uzskata, ka šādiem jautājumiem ir jādodas nebūtībā, tomēr dzīvojam 21 gadsimtā.

“Bērniņš, kurš nāk pasaulē, nav gatavs paša spēkiem izdzīvot. Neko savā labā bērns nespēj izdarīt. Viņš maz ko spēj, viena no lietām, ko spēj – ir raudāt. Pirmajās dzīves dienās bērns veido priekšstatu par pasauli, ir viņš kādam vajadzīgs? Vai kāds atsaucas viņa lūgumiem – raudāšanai,” tā Stužuka.

Četru bērnu māmiņa ir droša, ka jaundzimušais nespēj manipulēt, nespēj darīt lietas aiz ļauna nodoma. Viņš spēj tikai lūgt, lai apmierina dzīvībai nepieciešamās funkcijas. Prasīt mazulis spēj tikai ar kliedzienu.

“Vēlas uz rokām – labi, vēlas krūti – labi. Mūžīgi negribēs, tagad mazulim tas ir vajadzīgs. Ne tāpēc, ka viņš ir kaprīzs, bet tāpēc, ka tā ir nepieciešamība,” stāsta Sofija.

Vai pieradīs? Sofija pat cer, ka meita pieradīs pie mīlestības, rūpēm un sapratnes.

Influencere uzsver, ka piepildīt krūzi var, tikai to piepildot. Apmierinātība ved uz brīvību.

“Mūžīgi negribēs būt uz rokām. Par patstāvību – mēs nesūtam jaundzimušos pašu spēkiem šķērsot ielu, mēs uz to ilgi un prātīgi gatavojam, gluži kā uz visām lietām. Jaundzimušajam ir vajadzīga mamma, viņas rokas, krūtis, tā ir investīcija laimīgā nākotnē,” uzskata Stužuka.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm