tv3.lv

Melnkalnē notiekošā mūzikas festivāla organizatori atbildējuši "Kalush Orchestra": pieņemts radikāls lēmums

Ukrainas mākslinieki “Kalush Orchestra”, kuri uzvarēja 2022. gada “Eirovīzijas” dziesmu konkursā, saņēmuši oficiālu atbildi no Melnkalnē notiekošā festivāla “Sea Dance Festival” rīkotājiem. Grupa lūgusi organizatorus atcelt krievu dīdžeju šovus. Mākslinieki nostādīja festivālu izvēles priekšā – viņi vai agresorvalsts šovbiznesa spīdekļi.

12. augustā 12:30

Organizatori publiskajā paziņojumā nosodījuši krievu iebrukumu Ukrainā, bet viņi nav gatavi atcelt agresorvalsts mākslinieku priekšnesumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jūtam līdzi visiem kara upuriem un nosodām Krievijas iebrukumu un radītās ciešanas. Bet jebkura izpildītāja uzstāšanās atcelšana tikai viņa tautības, rases vai reliģijas dēļ ir pret mūsu vērtībām,” nosaka festivāla rīkotāji.

Atbilde neapmierināja “Kalush Orchestra” un viņi paziņoja, ka neuzstāsies “Sea Dance Festival”.

“No Melnkalnes festivāla programmas mums neizdevās “izdzēst” krievu māksliniekus. Tāpēc paturiet prātā, ka pieņēmām radikālu lēmumu – mēs tur nebūsim. Mums nav vēlēšanās uzstāties ar viņiem uz vienas skatuves,” noteica grupas solists Oļegs Psjuks.

Ja “Kalush Orchestra” paliek uzticīgi saviem uzskatiem, tad dziedātāja Alina Pash piekritusi uzstāties festivālā “Sziget”, kas norisināsies Budapeštā, neskatoties uz krievu māksliniekiem.

Alina uzsver, ka speciāli festivālam ir gatavojusi jaunu šovu un nelaidīs garām iespēju no tik lielas skatuves stāstīt par karu Ukrainā un likt krievu māksliniekiem izjust kaunu.

“Saprotu komentārus un neapmierinātību par uzstāšanos vienā festivālā ar krievu izpildītājiem. Kopā ar komandu visu apsvērām un apdomājām, cik liels būtu Ukrainas zaudējums, ja tik lielā pasākumā no skatuves neskanētu mūsu viedoklis un balss. Jā, tas ir ciniski no viņu puses atbalstīt Ukrainu un vienlaikus legalizēt krievus. Izsverot visus faktorus, tostarp citu ukraiņu mākslinieku vēlmi uzstāties, nolēmu neatteikt. Tas ir ļoti grūts un sāpīgs kompromiss. Taču esam pārliecināti, ka ar savu “pareizo” klātbūtni mēs Ukrainai starptautiskajā arēnā palīdzēsim daudz vairāk nekā ar demonstratīvu demaršu,” savu nostāju skaidroja Alina Pash.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm