tv3.lv

”Māksla ir mana kara fronte.” Ukraiņu dziedātājs Monatik skaidro, kāpēc neatgriežas Ukrainā

Populārais ukraiņu dziedātājas Dmitrijs Monatiks, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Monatik, atklājis, kāpēc kopš kara sākuma neatgriežas Ukrainā. Sākoties karam, mākslinieks un viņa ģimene atradušies ārzemēs un izlēmuši palikt drošībā. Mūziķis atzīst, ka karš ietekmējis viņu, viņa ģimeni un daiļradi.

22. jūnijā 10:17

Dziedātājs paziņo, ka viņš un viņa ģimene morāli ir palikušo vecāki. Viņš redz, kā bērni pieaug viņa acu priekšā, apzinoties to, kas notiek, jo šobrīd viena nedēļa velkas kā vesels gads.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Dziesmām jādāvina gaisma tuneļa galā, jāizklīdina tumsa, kas liekas bezgalīga. Nedomājiet, ka emocionāli ļoti stingri turos, es arī ”salūztu”, bet tad, kad neviens neredz. Cenšos ātri saņemties, jo zinu, ka uz mani skatās bērni un viņiem labāk to neredzēt,” tā Monatik programmā “Зірковий шлях”.

Mūziķis uzsver, ka nevar atgriezties dzimtenē – tur šauj, mirst cilvēki, jo Krievijas vara izlēmusi uzsākt karu.

Monatik apzinās, ka šajā grūtajā laikā viņa ierocis ir dziesmas, tieši ar mūziku viņš pievērš cilvēku uzmanību karam Ukrainā un palīdz savākt līdzekļus valsts militārajām vajadzībām.

”Dziesmas, kuras tagad rakstu, nosaka karš. Dažādi momenti, drausmu lietas – tādas dziesmas diktē notiekošais. Dziesmas ir kā fotogrāfijas, tās atstāj kaut ko pēc sevis. Ceru, ka drīz dziedāsim par uzvaru. Būtiski kara laikā atrast sev nodarbošanos, lai būtu aizņemtības sajūta. Ja apzinies, ka neesi spēcīgs karotājs armijas rindās, tad jāatrod savs pielietojums citā jomā. Māksla ir mana kara fronte, skatuve – vieta, kurā varu būt noderīgs. Kāds ir spēcīgs kulinārijā un var gatavot kareivjiem, kāds ir spēcīgs palīdzības sniegšanā. Kad jūti savu pielietojumu, tas mazliet mazina sāpes,” nosaka Monatik.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm