tv3.lv

Modes eksperts Deniss Ševeļovs atzīst problēmas ar alkoholu un skaidro, kā izlēmis mainīt dzīvesveidu

Modes eksperts, pasākumu organizators Deniss Ševeļovs jau vairāk nekā simts dienas nelieto alkoholu. Deniss nav alkoholiķis, bet faktu, ka alkohols sācis traucēt dzīvi, viņš nenoliedz!

2019. gada 15. novembrī 9:10

”Neesmu alkoholiķis, bet pamanīju, ka, iedzerot glāzi vai divas, nākamajā dienā prāts bija mazliet miglains – tās nebija paģiras, bet radīja problēmas koncentrēties. Tas apgrūtināja manu ikdienu,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Deniss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

30 dienas bez alkohola! Ševeļovs saņem balvu – atradies ballītē pazaudētais telefons

Deniss aizdomājies par alkohola nelietošanu, pateicoties izlasītajai Annijas Greisas grāmatai – ”This naked mind”.

Modes eksperts stāsta, ka rakstniece ir no kooperatīvās vides un visu uzrakstīto stāsta no pieredzes. Viņa daudz lietojusi alkoholu, varējusi vakara gaitā izdzert divas pudeles, drīz vien iedzeršana ballītēs pārcēlās arī uz mājām!

Grāmatas autore raksta, ka ar laiku katrs cilvēks sāk dzert vairāk un vairāk, viss slēpjoties ģenētikā un apkārtējā vidē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc ”Akropoles” VIP ballītes modes eksperts Deniss Ševeļovs lūdz palīdzību

”Lasāmviela ir līdzīga grāmatai ”Viegls veids kā atmest smēķēšanu” – abās tiek pielietota neirolingvistiskā programmēšana. Rakstniece mēģina argumentēt, kāpēc alkohols cilvēkam nav nepieciešams,” grāmatas saturu skaidro Deniss.

”This naked mind” modes eksperts klausījies audio, šāda veida literatūru viņam ir vieglāk uztvert tieši audio formātā.

Sekoja rakstnieces otrās grāmatas ”30 day challange” izlasīšana. Deniss sapratis abās grāmatās izteikto argumentāciju, tāpēc nolēmis pamēģināt.

30 dienu izaicinājumu Deniss sāka 1.augustā un veiksmīgi izturēja!

”Dzīve nekādā veidā nepasliktinājās, tikai kļuva labāka. Bija sarežģīti, jo patrāpījās gan dzimšanas dienas, gan kāzas, kuras bija jāapmeklē. Reizēm dzēru “viltus” kokteili, teicu visiem, ka rums ar kolu, bet dzēru vienkārši kolu, tā izvairījos no sabiedrības spiediena,” skaidro Deniss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bija reizes, kad Deniss teicis cilvēkiem, ka ir alkoholiķis un nevar lietot alkoholu – viņu lika mierā. Sākot stāstīt par grāmatu, viņš saņēma – kam tev to vajag, tas ir muļķīgi, tu neesi alkoholiķis, vienu jau var!

Latvijā iecienītie stila eksperti dalās gadu laikā uzkrātajā pieredzē un izdod grāmatu par modi

”Domāju, vairums apzinās, ka lietot daudz alkohola nav nekas labs, un, redzot, ka kāds izvēlas to nedarīt – uz šo personu tiek projicētas indivīdu problēmas, tā rodas mēģinājumi atrunāt. Cilvēkiem ir šaubas par pašu dzīvi un izvēlēm. Reizēm ir arī jāsaprot, ja alkohols ir vienīgais vienojošais elements – kāda tad īsti ir draudzības satura kvalitāte?” tā Deniss.

Modes eksperts apzinās, ka daudzi gaida neizdošanos, mirkli, kad viņš atsāks lietot alkoholu, bet savu izvēli Deniss neuztver kā izaicinājumu, bet kā citādu dzīves stilu un arī iedzerot, nekas jau nemainās.

”Nemelošu, šo 100 dienu laikā esmu lietojis alkoholu, tas notika 77 dienā. Mums birojā bija lielas svinības un es neizturēju kolēģu spiedienu. Tā bija mana izvēle, neviens neturēja rokas un nelēja mutē alkoholu – iedzēru vienu glāzi, tam sekoja trīs pudeles, vēl kokteiļi klubā. Nākamās divas dienas bija ļoti slikti, tas tikai vēl vairāk pārliecināja, ka mana izvēle ir pareizā,” apņēmīgi nosaka Deniss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sabiedrībā zināmā persona paziņo, ja cilvēks jūt, ka alkohols traucē dzīvot, viņš iesaka izlasīt grāmatu un pamēģināt nedzert 30 dienas. Ir citas grāmatas, kurās aicina nelietot alkoholu septiņas dienas, bet ar to nav gana. Mēnesis palīdz saskatīt krasu atšķirību starp alkohola lietošanas laiku un nelietošanas.

”Laiku pa laikam iedzeru bezalkoholisko alu vai vīnu, lai justos labi kompānijā un pazustu spiediens. Parādās daudz bezalkoholisko vīnu un alu, uzņēmēji saprot, ka jādod alternatīvas alkoholam! Nezinu vai tas lēnām pārtop par ”trendu”, bet vēsma, nelietot alkoholu parādās,” tā Deniss.

Deniss Ševeļovs neslēpjas ”skapī”, viņš ar augsti paceltu galvu pošas ”Baltijas praidam”

Modes eksperts nezina, kas notiks tālāk, bet alkoholu, lietot viņš neplāno. Šo simts dienu laikā viņš ir notievējis par pāris kilogramiem, sācis agrāk no rītiem celties, pilnveidot sevi citās dzīves jomās.

”Gribu uzsvērt, ja cilvēks ir alkoholiķis, tad ir bīstami nedzert, tas var beigties letāli. Šādas atkarības gadījumā ir jāmeklē speciālistu palīdzība,” nobeidz Deniss.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm