tv3.lv

Atis Zviedris atklāj, kā meitas piedzimšana mainījusi viņa attiecības ar mīļoto Aneti

Februāra pirmajā pusē par vecākiem meitiņai kļuva mūziķis un grupas “The Rolltones” solists Atis Zviedris un viņa sieva Anete. Nu, kad mazulīte jau apvēlusies, laimīgie vecāki Skaties.lv atklāj, kā pēc bērniņa ienākšanas ģimenē mainījušās abu attiecības un cik ļoti meitas piedzimšana iespaidojusi Ata radošo dzīvi.

2021. gada 14. aprīlī 8:46

Atis un Anete meitai izraudzījušies skaistu latvisku vārdu Nora, taču ar tā izvēli vecākiem nemaz tik raiti nav veicies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ar vārdiņa meklējumiem gāja gausi. Sākotnēji plānojām meitiņai vārdu meklēt uz A burta, lai mums visiem trīs būtu vienādi iniciāļi, tomēr neviens no vārdiem mūs neuzrunāja.

Līdz kādu nakti sieviņa šo vārdu izsapņoja un no rīta padalījās ar mani. Abi sapratām, ka mūsu meitiņas vārds būs Nora,” Skaties.lv atklāj Atis.

Mūziķis atzīt, ka bērniņa ienākšana ģimenē atstājusi nospiedumus viņa ikdienā: “Protams, tagad uzmanību vairāk veltu savām meitenēm – sievai un meitai –, jo tas ir svarīgākais. Faktiski visus ikdienas darbus pakārtoju ģimenei, lai varu biežāk būt mājās un baudīt ģimenes kopdzīvi.

Mazāk atliek laika hobijiem un nevar tik bieži satikties ar draugiem, bet tas mani neuztrauc.”

Kā stāsta Atis, mazulītes ienākšana ģimenē attiecībām ar mīļoto sievu met izaicinājumus un jau ļāvusi iepazīst vienam otru un pašiem sevi vēl vairāk.

“Piedzīvojam satraukumu, rūpes, negulētas naktis, laika trūkumu un bezgalīgu mīlestību, kas koncentrēta ap mazo cilvēciņu, tomēr tas padara mūsu attiecības vēl labākas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mēs vairāk novērtējam, izbaudām viens otra kompāniju un esam kļuvuši par nešķiramu komandu, kas soļo pretim vienam mērķim,” stāsta Atis.

Pirms mazulītes nākšanas pasaulē pāra kopā pavadītais laiks ticis dalīts ar darba pienākumiem, katram rosoties savā dzīvokļa stūrī vai sēžot blakus. Tagad Atis un Anete viens otram velta pilnu uzmanību un iemācījušies novērtēt ik kopā pavadīto mirkli.

Jautāts, kā Atis iesaistās bērniņa aprūpēšanā, mūziķis stāsta: “Pienākumu sadalījums notika ļoti organiski, bez lielas diskusijas par to, ko kurš varētu darīt.

Viena no manām lielajām kaislībām ir ēdiena gatavošana, tādēļ es rūpējos par sieviņu, un viņa šo gardo, veselīgo ēdienu nodot mūsu meitiņai. Jāatzīst, ka pagatavot gana garšīgu, daudzveidīgu, bet tajā pat laikā barojošai mammai atbilstošu ēdienu ir izaicinājums, bet šķiet, ka ar to tieku galā visai labi.

Sieviņai vislabāk padodas mājas kārtība un tīrība, viņa zina, kur katrai lietiņai jābūt.

Rūpes par mazulīti ir mūsu prioritāte, visās lietās iesaistāmies abi, bet mani, tēva, īpašie pienākumi ir vannošanās un nadziņu griešana.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķa Ata Zviedra mīļotā dalās ar romantiskiem gaidību laika foto

Kā atklāj jaunā māmiņa Anete, bērniņš bijis ļoti gaidīts: “Ļoti gaidīju šo mazulīti, biju tam nobriedusi un bez ekspektācijām par to, cik viegli vai sarežģīti tas būs. Agrāk pieskatīju draudzeņu bērniņus, līdz ar to nebija viss jāsāk no nulles. Tomēr katrs mazulītis ir citādāks.

Satiekot mūsu meitiņu, sapratu, cik nozīmīgi ir iepazīt šo cilvēciņu, tādēļ pilnībā ļaujos procesam un pielāgojos Noriņas vajadzībām.

Meitiņa mani paceļ citos augstumos un ļauj iepazīt manis pašas spēju robežas. Apziņa, ka esmu mamma, veidojas palēnām, un es sajūtu gandarījumu un pateicību par to, ka esam svētīti ar iespēju radīt ģimeni.”

Meitas piedzimšana bijusi kā liela iedvesma Ata radošajiem darbiem.

“Caur jebkuru mākslas formu mēs uzņemam emocijas, jo paši darbi lielākoties ir radušies spilgtu emociju iespaidā. Līdzīgi ir ar mūziku un dzeju, kas ir manis pārstāvētais mākslas lauciņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamēr emocijas par meitas dzimšanu bija pavisam svaigas un ļoti spilgtas, uzrakstīju daudz dzejoļu, un šajā laikā tapušas arī jaunas, spēcīgas dziesmas ar radīto dzejoļu vārdiem. Darbi top vieglāk un ir skaidrāka vīzija par to, ko vēlos dzirdēt savā mūzikā. Esmu sācis arī ieskaņot dažas no šajā laikā tapušajām dziesmām. Tomēr vēl nezinu, kad tās tiks publicētas.”

Tomēr dzīve ir pierādījusi, ka nez mazums vīriešu baidās kļūt par tēviem, un šiem kungiem Atim ir ieteikums: “Vispirms saprast, ka bērniņa ienākšana ģimenē ir lielisks notikums. Tas nav nekas tāds, no kā jābaidās vai jākaunas. Jau gaidību laikā var lieliski iepazīt sevi un savu mīļoto cilvēku no citām šķautnēm.

Ļauties emocijām un negaidīt to brīdi, kad būs nopelnīta visa pasaules nauda. Vīrietis nav tikai sagādnieks vai naudas pelnītājs. Tēva loma ģimenē ir tikpat svarīga kā mammai. Mēs esam tie, uz kura pleca mazulis jutīs drošību. Mēs esam tie, uz kuriem labprāt paļausies bērna mamma, un tavu palīdzību noteikti novērtēs ar uzviju.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm