tv3.lv

"Bērna piedzimšana šķiet lielākais pārbaudījums pāra attiecībām." Mūziķis Pudniks atklāj, kā apradis ar jaunā tēva lomu

Tieši pirms mēneša pasaulē nāca mūziķa un pasākumu vadītāja Kaspara Pudnika un viņas mīļotās sievietes “influenceres” Ingas Prokofjevas pirmdzimtais dēls Gabriels. Nu jaunie vecāki plašākai sabiedrībai atklāj saviļņojumu par atvases piedzimšanu un to, ar kādiem izaicinājumiem saskārušies pēc bērniņa ienākšanas ģimenē.

2021. gada 15. maijā 16:02

Kaspara un Ingas dēls Gabriels pasaulē nāca 15. aprīlī, un priecīgo notikumu mūziķis steidza izziņot sociālajos tīklos, atklājot gan jaundzimušā svaru, gan garumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mēnesi pēc dēliņa ienākšanas ģimenē jaunais tētis vērsies pie Skaties.lv, lai pastāstītu, kā iejuties jaunajā statusā.

“Ja pirms gada man kāds būtu vaicājis, vai es piedalīšos dzemdībās, visticamāk, es atbildētu, ka ne.

Ja kāds man vaicātu, vai esmu gatavs uzņemties atbildību par bērna peldināšanu un autiņu mainīšanu, visticamāk, es atbildētu, ka ne. Jo tā taču ir sieviešu nodarbošanās. To visu taču dara tikai mamma. Vismaz manā ģimenē, cik man zināms, tētis mammai neko diži daudz šajos jautājumos nepalīdzēja.

Teorijā zināju, ka mazulis ir milzīga atbildība. Taču teorija ir viens, prakse kas pavisam cits. Pirmā mēneša laikā ir piedzīvots tik daudz! Prieks, sajūsma, satraukums, pat nelieli izbīļa momenti.

Negulētās naktis, celšanās pēc mazuļa bioloģiskā pulkstenīša, sava dzīves ritma maiņa un psiholoģiskās pacietības stiprināšana,” klāsta Pudniks.

Mūziķis ļoti novērtē iespēju kopā ar mīļoto Ingu un mazulīti pavadīt 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā: “Pats mainu pamperus, peldinu un aijāju. Un manī vairs nav nekādu jautājumu par to, kuram tas ir jādara – tētim vai māmiņai. Tas ir mans dēls, un, kamēr māmiņa atgūst spēkus pēc dzemdībām un man ir iespēja būt līdzās, es ar prieku daru visu to, no kā agrāk baidījos vai uzskatīju par “ne vīrieša nodarbi”.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bērns prasa 24/7 tavu uzmanību un lielu daļu tavas enerģijas. Tādēļ, topošie un jau esošie tēti, palīdziet savām sieviņām un mīļotajām, it sevišķi pašā sākumposmā! Māmiņa to novērtēs. Arī jūs vairāk izjutīsiet, ko nozīmē būt ar bērniņu 24/7. Izpratīsiet savas mīļotās ieguldīto darbu jūsu kopējā mīļuma audzināšanā. Izveidosiet ciešāku saiti ar savu bērnu, kas ļoti palīdzēs veidot attiecības ar viņu arī nākotnē. Tēta sirdspuksti ir tikpat svarīgi un nepieciešami kā māmiņas,” stipro dzimumu uzrunā Pudniks.

“Ja man jautā, kas ir grūtākais, ar ko nācies saskarties bērna pirmajā dzīves mēnesī, tad tie nav ne pamperi, ne pirmais izsitums uz dupša, ne negulētās naktis, ne knupīša neesamība pirmajās divās dzīves nedēļās, pat ne milzīgais stress, ko izjūtam brīdī, kad mazais bļauj, jo viņu kaut kas neapmierina un viņu ir grūti nomierināt.

Jā, mazuļa raudulīgais kliedziens ir ļoti nogurdinošs, ja nav gulētas vairākas naktis un nākas sevi turēt rokās, lai nedusmotos uz viņu. Tas ir dabiski.

Jaunajiem vecākiem grūtākais ir sajust vienam otra noskaņojumu un satraukuma pakāpi un prast rast spēkus izrunāties par to, kas satrauc.

Abi vecāki ļoti mīl mazuli, un katrs no viņiem satraucas un gādā, lai mazulim viss būtu labi, lai viņš justos labi. Ne vienmēr vecākiem sakrīt domas par elementārām lietām, kas un kā ir pareizi jādara, un, ja vēl ar padomiem iejaucas vecmammas, tad visādi var būt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērna piedzimšana ir, šķiet, lielākais pārbaudījums pāra attiecībām. Nogurums un paaugstinātais stresa un emocionalitātes līmenis dara savu.

Tādēļ aicinu jaunos un topošos vecākus pievērst jūsu attiecībām lielu nozīmi tieši šajos posmos. Un vairāk aicinu tieši vīriešus – esiet uzmanīgāki, izrādiet uzmanību un interesi, esiet saprotoši un laidiet gar ausīm kādu karstu jūsu mīļotās izteiktu vārdu. Arī mammas kaprīzes un niķi ir jāiztur.

Nestrīdieties lieku reizi par sīkumiem, kuri rīt būs jau aizmirsti kā nebūtiski. Vīrieši, lieciet aiz auss, ka topošā un arī jaunā māmiņa var izjust spēcīgu stresu un bailes. Bailes no nezināmā, no dzemdībām, vai viņas tiks ar visu galā un tā tālāk. Esiet saprotoši un bruņojieties ar pacietību! Tieši šinī laika posmā ir ļoti nepieciešams jūsu stiprais plecs. Kā tiešā, tā pārnestā nozīmē,” klāsta mūziķis.

“Esmu ļoti lepns par savu mīļoto Ingu. Lepns par viņas izturību un rūpēm par mazuli. Un ļoti priecīgs, ka neesmu aizmirsts arī es. Ingucīt, paldies tev, ka dāvāji man dēlu. Es esmu neizsakāmi laimīgs!” siltus vārdus draudzenei veltī mūziķis.

To, kā ir būt par dēla mammu, dalījusies arī Inga: “Pēc dzemdībām sajūtas bija divējādas. Es izjutu lielu mīlestību, laimi, gandarījumu un tanī pašā laikā nogurumu, stresu un bailes. Tās sajūtas, ka vēlies ar mazuli piepildīt visu savu laiku, bet nevari, jo nav tam enerģijas un spēka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieliekot mazuli pie sāpošām krūtīm, šķiet, ka tas nekad nebeigsies un rodas jautājums: kādēļ dabā nav padomāts par to, lai šis process nebūtu tik sāpīgs. Un šķiet, ka darbības, kurām būtu jāsagādā jums ar mazuli laimi, padara tevi satrauktu un bēdīgu.

Bija sajūta, ka neesmu pietiekami laba mamma. Brīžiem bija pat līdz asarām. Protams, ka apzinājos, ka neko citu sākumā no sevis gaidīt es nevarēju, un mans stāvoklis bija pilnīgi saprotams.”

Nedēļu pēc dzemdībām Inga izjutusi lielas muguras sāpes un dēla auklēšanā un apčubināšanā steidzis iesaistīties Kaspars.

“Es varēju tikai noskatīties, cik mums ir super tētis. Viņš tiek galā ar visu – maina autiņus, peldina, saģērbj, nomierina, iztur spriedzi. Esmu pateicīga, ka visu grūtniecību 24/7 esi bijis līdzās, piedalījies dzemdībās un esi līdzās arī tagad. Bez tevis es būtu kā bez rokām,” Inga mīļus vārdus veltī Kasparam.

Savukārt topošajām māmiņām “influencere” vēlas pateikt: “Negaidiet, ka uzreiz būsiet super mammas! Nebaidieties prasīt palīdzību vīram vai savām mammām! Nedzīvojam vairs padomju laikos, kur ar visu jātiek galā pašai. Sievietei ir jābūt arī vājai un ir jāsaņem palīdzība, kad tā ir nepieciešama, un par to nav jākaunas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūsu mammas un vecmammas mēdz sacīt: “Bet mūsu laikos bija tā un tā…” Jā, jūsu laikos! Šodien ir vairāk zināšanu un iespēju. Uzticieties vairāk sev!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm