tv3.lv

Dziedošais policists Nikolajs Puzikovs aicina nebraukt dzērumā, bet doties meklēt papardes ziedu

Šogad dziedošais policists Nikolajs Puzikovs nesvinēs Līgo svētkus, jo viņam jāstrādā. Toties Jāņu dienu dziedātājs aizvadīs, ciemojoties ģimenes mājā. Nikolajam brāli un vectētiņu sauc par Jāni, tāpēc, ģimene svētku svinēšanā vairāk akcentē 24.jūniju.

2018. gada 23. jūnijā 16:00

Nikolaja jaunākajam brālim ir divpadsmit gadi, un viņš priecājas, ka Jāņu rītā sabrauc visi radi. Puisēnu sveic vārda dienā un visa ģimene vienkopus svin Jāņus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jāņi nav iedomājami bez paša Jāņa. Mans labākais draugs ir Jānis, brāli sauc par Jāni, vectētiņam vārds ir Jānis. Vienmēr Jāņu dienas rītā sveicu svētkos visus gaviļniekus un dodos uz vecāku mājām sveikt klātienē mazo brāli. Brālis ir viens no svarīgākajiem posmiem šo svētku svinēšanā,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Nikolajs.

Dziedātāja ģimenē vainagus vienmēr pin mamma vai cita daiļā dzimuma būtne, jo tieši sievietēm padodas vislabākie vainagi. Ģimenes vīriešiem labāk padodas šašlika, desiņu cepšana, kā arī ugunskura kurināšana. Ugunskurs, labs, garšīgs siers ir vienas no būtiskākajām svētku sastāvdaļām, vienu sarūpē sievas, otru vīri.

“Vieni no spilgtākajiem Līgo svētkiem bija desmit vai vienpadsmit gadu vecumā. Mums Ogrē bija mazdārziņš. Tajā bieži pavadījām laiku, rūpējoties par siltumnīcās iestādītajiem gurķiem, tomātiem, augļu kokiem un zemenēm. Vienu gadu arī tur svinējām Līgo. Atceros, ka ar brāli bijām nomodā līdz četriem vai pieciem rītā, tas likās tik forši, ka vecāki neliek iet gulēt. Kopš tās reizes man Līgo asociējas ar to, ka nevajag iet gulēt,” smejas Nikolajs.

Policists uzskata, ka tas ir normāli, ka ārā līst lietus, to ietekmē Latvijas ģeogrāfiskais novietojums, vienmēr pavasarī ir sausāks, bet vasarā novērojami nokrišņi. Par spīti lietum, tas nekad nav izjaucis Nikolaja svētku svinēšanu, drīzāk mirkļi, kad uznāk lietus un visi saskrien zem nojumes, tikai stiprina kopības sajūtu.

“Dzērumā es nekad nesēstos pie stūres, tas ir likuma pārkāpums, man tas nekad neienāktu ne prātā, policistam jārāda piemērs citiem. Papardes zieda meklēšana ir ļoti laba latviešu tradīcija, labāk meklēsim papardes ziedus, ne brauksim dzērumā,” aicina Nikolajs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziedošajam policistam žēl, ka visos svētkos cilvēki ļoti daudz lieto alkoholu, labāk būtu mazāk lietojuši, bet vairāk uzsvēruši svētku nozīmi, dejojuši, dziedājuši. Nikolajs uzskata, ka daudziem Līgo asociējas ar piedzeršanos, viņam tā nav.

“Mīļie draugi, pavadīsim Līgo svētkus bez alkohola. Ir tādi garšīgi dzērieni, kā kvass, veselības dzēriens, var uzcept šašliku un baudīt svētkus, tam nav vajadzīgi grādīgie dzērieni! Esmu vairākus gadus lieliski izticis bez alkohola, jūtos labi, nav paģiru un svētki paliek spilgtā atmiņā. Sargiet veselību, labsajūtu, savus mīļos un tuvos – nebrauciet dzērumā,” aicina Nikolajs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm