tv3.lv

Ekskluzīvi! Latviešu mākslinieks Andrejs Antužans izskaidro lēmumu bildināt mīļoto Krievijas šova "Голос” atlasē

Latviešu mūziķis un aktieris Andrejs Antužans centās sevi pierādīt Krievijas šova ”Голос” jaunās sezonas atlasē. Savu uzstāšanos Andrejs sauc par neveiksmīgāko dzīvē, bet atlases dienu par laimīgāko dienu mūžā. Sarunā ar portālu Skaties.lv mūziķis pastāsta par sevi un lēmumu bildināt mīļoto šova filmēšanas laikā.

2020. gada 17. novembrī 16:30

Andrejs atklāj, ka dzīvi Oslo neuztver kā avantūru, jo paspējis padzīvot vairākās valstīs. Jau ilgu laiku vīrietis apceļo valstis un muzicē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video: latvietis Krievijas televīzijas šova atlasē bildina mīļoto

“Vairākus gadus dzīvoju Londonā, strādāju pie slavenā mākslinieka Krisa Kraseja – veidoju dekorācijas Holivudas filmām. Piemēram – neona gaismas uzrakstus filmai “Fast&Furious 5”. Kādu laiku uzturējos Vācijā, mani ieinteresēja bēgļu problēma un vairākus mēnešus strādāju administrācijā bēgļu nometnē,” tā Andrejs.

Mūzikai Andrejs pievērsies sešu gadu vecumā. Viņš spilgti atceras dienu, kad kopā ar mammu devies makšķerēt. Viņi gājuši garām baltam žigulim, kuram blakus stāvējis kāds vīrs.

Mamma apstājusies un teikusi – labdien cienījamais, gribu jūs iepazīstināt ar savu dēlu, viņu sauc Andrejs, viņš ir topošais muzikants.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie automašīnas stāvējis Raimonds Pauls, kurš viņam teicis, lai nekad nepamet mūziku, ka mūzika ir galvenā lieta mūsu dzīvēs.

“Uzstājos pārsvarā solo, kā cilvēks orķestris. Iegādājos un apguvu vienu ierīci, kas aizvieto ritma sekciju, pluss elektroģitāra un balss – kopā jau kvartets,” tā Andrejs.

Dziedātājs piebilst, ka grūti atrast profesionālu līdzjutēju, kas būtu ar mieru pamest visu un braukt tūrē uz pāris mēnešiem.

Kā lielākos panākumus mūzikā Andrejs nosauc tikšanu līdz trešajai kārtai “X Faktorā” Londonā, uzvaru “AVE Bohemija” Prāgā, iegūto otro vietu Spānijā notiekošajā “Fiestalonia” un pats galvenais – faktu, ka cilvēki apmeklē viņa koncertus un izrādes.

Mūziķim repertuārs ir galvenokārt krievvalodīgs, tāpēc nav brīnums, ka ar viesizrādēm apbraukāta arī Krievija. Tā viņš nokļuvis ”Голос” atlasē skatītāja lomā un sapratis, ka pienācis laiks izaicinājumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja runā par manu uzstāšanos, tad tā bija sliktākā manā dzīvē. Ja par visu kopā, tad tā bija laimīgākā diena manā mūžā. Apvienot vienu ar otru nebija iespējams, to zināju iepriekš, tāpēc mērķis bija viens – sarīkot mīļotajai laimīgāko dienu viņas mūžā, un man tas izdevās,” priecājas Andrejs.

Bildināšanu šovā mūziķis nosapņojis un vairāk nespējis tikt vaļā no domas. Tāpēc darījis visu, lai to īstenotu.

Sākumā Andrejs saņēmis zvanu, kurā viņam teica, ka aicinātu uz noklausīšanos, bet tā kā robežas ir slēgtas, tad viņš nekur netiek – laime jāizmēģina pēc gada.

Mūziķis jau ar to samierinājies, kad pēkšņi redzējis sapni par bildinājumu. No rīta viņš atzvanījis un teicis, ka ieradīsies.

“Vajadzēja vīzu, bet visi vīzu centri slēgti, turklāt – vīzas neizsniedz. Uzzināju, ka ir iespēja iegūt vīzu, ja jāārstējas Krievijā. Atcerējos, ka pirms gada uzstājos Krasnodarā un man sāpēja zobs, ko ārstēju vietējā klīnikā. Klīnikas darbinieki teica, ka jāpabeidz ārstēšanās, sazinājos ar viņiem un ieguvu ielūgumu uz kura pamata man izsniedza vīzu,” skaidro Andrejs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīzas iegūšana nemaina faktu, ka robežas ir slēgtas. Mūziķis lidojis caur Helsinkiem uz Minsku, no turienes ar auto līdz Baltkrievijas/Krievijas robežai, kuru, pēc baumām, varēja šķērsot ārzemnieki, bet tikai ar kājām.

“Tā es divos naktī gāju cauri mežam pāri robežai, mani pārlaida pāri. No rīta jau biju Maskavā, uzreiz uz klīniku nodot Covid-19 testu, kam sekoja noklausīšanās,” tā Andrejs.

Viņš atgriezies Oslo, un sākusies otrā tūre, šoreiz vajadzēja tikt pāri robežai jau kopā ar līgavu. Veiksmīgi izdevies nokļūt Maskavā.

Mākslinieks stāsta, ka filmēšanas bijusi no 10 rītā līdz vēlam vakaram, bet viņa mīļotajai jau 16 bija jāizbrauc ar autobusu uz Rīgu, lai pēc tam tālāk dotos uz Oslo, kur bija jābūt jau nākamajā rītā.

“Visu laiku uzmanīju pulksteni un domāju par to, vai man izdosies paspēt, ja viņa aizbrauks – tam visam nav nekādas jēgas. Man paveicās, viss notika ap 14. Paspējām vēl restorānā mazliet pasvinēt, malkojot šampanieti,” priecājas Andrejs.

Drīz vien mīļotajai zvanīja no autobusa firmas, paziņojot, ka reiss izbrauks divas stundas ātrāk. Andreja līgava vairs nevarēja uzspēt uz reisu.

“Man nācās sēsties pie stūres un braukt 800 kilometrus līdz Krievijas/Latvijas robežai, kur apdzinām autobusu. Viņa aizbrauca tālāk, bet es paliku gulēt automašīnā pie robežas. Tāda tā svinēšana sanāca,” smejas Andrejs.

Andrejs kopā ar līgaviņu ir jau gadu, viņi iepazinušies koncertā, kuru Oslo spēlējis mūziķis. Latvietis uzreiz sapratis, ka tieši šī sieviete ir viņa iespēja atkal būt laimīgam.

“Viņā ir apkopots viss, ko meklēju savos draugos un iepriekšējā mīlestībā. Sajūta tāda, ka pazīstu viņu visu mūžu un beidzot esmu atgriezies mājās. Es viņai uzreiz pateicu, ka ar mani būs ļoti grūti, bet arī jautri,” iepazīšanās sajūtas raksturo mūziķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm