tv3.lv

Foto: ar vērienīgiem koncertiem sākusies Jāņa Lūsēna 60. jubilejas svinēšana

Ar diviem skatītāju pārpildītiem koncertiem un nerimstošām stāvovācijām VEF Kultūras pilī vērienīgi atklāta izcilā latviešu komponista Jāņa Lūsēna 60. jubileja, vienkopus pulcējot komponista daudzos skatuves draugus, līdzgaitniekus un viņa talanta cienītājus.

2019. gada 25. martā 20:34

29. martā Jāņa Lūsēna jubilejas svinības turpināsies Latgales vēstniecībā “Gors”.

Savukārt dzimšanas dienas kulminācija gaidāma īstajā svētku dienā – 7. aprīlī Liepājas Olimpiskā centra arēnā, kad uz vienas skatuves satiksies un neaizmirstamās emocijas dalīsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, koris “Sōla” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, grupa “Zodiac” un daudzi citi mūziķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Koncerta pirmā daļa veltīta teātra pasaulei un tēmām, kas desmitiem un pat simtiem reižu skanējušas no teātru skatuvēm – kā mistērija ar nelieliem atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumiem no iestudējumiem “Kaupēn, mans mīļais”, “Sfinksa”, “Agrā rūsa”, “Sniega karaliene”, “Ikstīte”, “Neglītais pīlēns”, “Indriķa hronika”, “Hotel Kristina”, “Putnu opera” un “Meierovics”.

Koncerta otrā daļā skanēs dziesmas, kas joprojām bauda klausītāju mīlestību un ir pieskaitāmas Lūsēna zelta fondam. Grandiozo jubilejas svinību režisors un scenogrāfs ir Reinis Suhanovs.

Pats jubilārs Jānis Lūsēns, sakot lielu paldies visiem koncerta dalībniekiem par lieliski paveikto darbu, teica: “Koncerts ir kā ceļojums laika mašīnā, un katram ir savas asociācijas par to, kā bija toreiz. Šajā koncertā nav neviena nejauša dalībnieka un neviena nejauša darba, visam ir savs stāsts.

Tas ir piedzīvojums trīsarpus stundu garumā, un esmu arī patīkami pārsteigts par publikas izturību un lielo atsaucību.”

Pavisam nesen grāmatnīcās nonācis Ingunas Baueres sarakstītais autobiogrāfiskais romāns “Jānis Lūsēns trešais”, izdots arī dziesmu albums “Jānis Lūsēns. Dziesmas” ar visu laiku skaistākajām Jāņa Lūsēna melodijām jaunās aranžijās un izpildījumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm