tv3.lv

"Kurā brīdī mēs patiešām esam "īsti"?" Linda Leen publisko pašportretu

Dziedātāja Linda Leen jau kādu laiku ir pievērsusies fotomākslai un sociālajos tīklos ievieto skaistus dabas skatus, cilvēku portretus, cenšoties parādīt pēc iespējas vairāk patiesuma. Māksliniece sociālajā tīklā “Instagram” publiskojusi ierakstu, kurā aizdomājas par cilvēku īstumu.

2019. gada 28. maijā 12:30

Ierakstu Linda sāk atklājot, ka nesen ar draugu spriedusi, par to, kurā brīdī mēs patiešām esam “īsti”.

Linda Leen uztraucas par Rīgas tiltu stāvokli un cilvēku drošību

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

View this post on Instagram

 

Nesen ar kādu draugu spriedām- kurā brīdī mēs patiešām esam “īsti”. Un vai vispār tāda viena patiesība par kādu cilvēku un viņa “visīstāko” būtību vispār pastāv. Vieni saka- in vino veritas, citi, ka patiesā būtība ir aiz apzinātā un no sabiedrības modeļiem nokopētā, vēl mēs kļūstam tik atšķirīgi dažādu cilvēku vai apstākļu klātbūtnē, maināmies atkarībā no sava veselības stāvokļa, attiecību statusa, bankas konta satura, dzīves posma un tā var turpināt ilgi. Vai esi ievērojis, ka, pat skatoties uz sevi spogulī, cilvēks “uzliek” citu skatienu un sejas izteiksmi? Jo vairāk fotogrāfijā es pievēršos cilvēku portretiem, jo ciešāk manī sakņojas pārliecība, ka acīmredzamais (un it kā neapgāžamais) ir tikai viena daļa no patiesības daudzšķautņainās sejas. Katrs foto/video objektīvs, gaismas izmaiņa vai tērps liek izskatīties pilnīgi un absolūti citādi. Bet cilvēks taču it kā viens un tas pats! Visu izšķir acis, kas uz to raugās. Mēs katrs redzam savu “bildi”. Katrs tanī nolasām atšķirīgas zīmes un pazīmes. Tā arī šinī pašfotogrāfijā. Nekas nav pielabots, bet es vienkārši mīlu vienu savu konkrēto šķautni un empīriskā ceļā esmu apzinājusies kā to nolikt priekšplānā citām. Šī ir patiesība un reizē arī nav vienīgā patiesība. Jo šodien es izskatos citādi un pēc jogas stundas tūliņ arī jutīšos cita:) Katra mūsu šķautne ir tiesīga būt:) Lai ar sevi mierpilna diena!☺️❤️ #photobylindaleen #selfportrait

A post shared by LINDA LEEN (@linda_leen_) on

Vai vispār ir tāda viena patiesība par kādu cilvēku un viņa “visīstāko” būtību?

“Vieni saka – “in vino veritas”, citi, ka patiesā būtība ir aiz apzinātā un no sabiedrības modeļiem nokopētā. Vēl mēs kļūstam tik atšķirīgi dažādu cilvēku vai apstākļu klātbūtnē, maināmies atkarībā no sava veselības stāvokļa, attiecību statusa, bankas konta satura, dzīves posma un tā var turpināt ilgi,” sociālajā tīklā raksta Linda.

Dziedātāja jautā – vai esi ievērojis, ka, pat skatoties uz sevi spogulī, cilvēks “uzliek” citu skatienu un sejas izteiksmi?

Jo vairāk fotogrāfijā Linda pievēršas cilvēku portretiem, jo ciešāk viņā sakņojas pārliecība, ka acīmredzamais (un it kā neapgāžamais) ir tikai viena daļa no patiesības daudzšķautņainās sejas.

Foto: Linda Leen apceļo Jaunzēlandi. Mūziķe pārsteigta par augstajām automašīnas īres cenām

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Linda aizdomājas, ka katrs foto/video objektīvs, gaismas izmaiņa vai tērps liek izskatīties pilnīgi un absolūti citādi. Bet cilvēks taču it kā viens un tas pats! Visu izšķir acis, kuras uz to raugās.

“Mēs katrs redzam savu “bildi”. Katrs tanī nolasām atšķirīgas zīmes un pazīmes. Tā arī šinī pašfotogrāfijā. Nekas nav pielabots, bet es vienkārši mīlu vienu savu konkrēto šķautni un empīriskā ceļā esmu apzinājusies kā to nolikt priekšplānā citām,” informē Linda.

Nobeidz ierakstu Linda, sakot, ka šī ir patiesība un reizē arī nav vienīgā patiesība. Katra mūsu šķautne ir tiesīga būt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm