tv3.lv

Markus Riva kļuvis par vegānu

Arvien populārāka visā pasaulē kļūst atteikšanās no dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas uzturā jeb vegānisms. Jau trīs mēnešus no gaļas, piena produktiem un olām pilnībā atteicies arī mūziķis un ”X Faktora” vadītājs Markus Riva. Sarunā ar Skaties.lv viņš atklāj, ka pieņemtais lēmums tikai uzlabojis viņa dzīves kvalitāti, un vismaz šobrīd gaļēdāju rindās atgriezties viņu nevilina itin nekas.

2020. gada 19. februārī 10:07

”Vegānismam esmu pievērsies nu jau trīs mēnešus. Esmu izturējis, ja tā var teikt, bet tas man nenāca grūti – jau sen par to biju domājis,” sarunā ar Skaties.lv smejas Riva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktiem viņš izlēmis spontāni – pēc filmas ”What The Health” noskatīšanās.

”Uzreiz, nedomājot, ka rīt vai pēc nedēļas, sapratu, ka man jāpamēģina. Bet tam ir dziļāki aspekti, kāpēc es to daru – gan veselības, gan globālā ziņā,” tā Riva.

Viņš noskatījies vairākas filmas par vegānismu, un šobrīd atrodas izpētes stadijā – studē dažādus materiālus par šo jomu un pēta, kā jūtas viņa ķermenis jaunajā režīmā.

”To, cik ilgi tā būs, grūti prognozēt, bet šobrīd esmu izlēmis piekopt vegānismu. Bet grūti prognozēt – varbūt pēc kāda laika atkal ļoti gribēsies ēst gaļu vai sapratīšu, kas tomēr nav man.

Katrā ziņā – šobrīd es nedomāju, kad tas beigsies. Kamēr jutīšos labi, tā arī dzīvošu,” izlēmis mūziķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā spriež Riva, par augu bāzes uzturu pasaulē joprojām valdot neskaitāmi stereotipi. Viens no tiem – vīrietis, kurš neēd gaļu, izskata ziņā ir īsts sausiņš. Fani var nesatraukties – Markus savu lielisko augumu nezaudēs!

”Vai zinājāt, ka pasaulē spēcīgākais cilvēks ir vegāns jau 20 gadus? Ir interesanta filma ”Game changers”, kura stāsta par atlētiem un profesionāliem sportistiem, vegānisma piekopējiem.

Protams, es nedzīvoju ar mērķi startēt Olimpiskajās spēlēs, taču sports ir arī manas dzīves nozīmīga sastāvdaļa. Mans svars nav mainījies vai nokrities pēc pievēršanās vegānismam,” pieredzē dalās Riva.

Mūziķis atklāj, ka arī pirms atteikšanās no dzīvnieku izcelsmes produktiem uzturā daudz lietojis augļus un dārzeņus. Piena produkti viņam nekad nav bijuši tuvi, tiesa, viņam ļoti garšojušas olas. Taču nav bijis grūti no tām atteikties.

”Brokastīs parasti ēdu musli ar mandeļu pienu un svaigiem augļiem, man garšo arī smūtiji, kam pievienots augu izcelsmes proteīns. Bet vismīļākais produkts man ir saldie kartupeļi. Tos ļoti daudz gatavoju,” stāsta Riva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jā, virtuvē tagad sanāk pavadīt vairāk laika. ”Taču tā man nav problēma, un patiesībā sanāk lētāk, jo iepriekš, izejot ārā pilsētā, naudas izgāja vairāk.

Sportojot ir vairāk enerģijas, un domāju, ka pavasarī un vasarā būs vēl foršāk, jo varēs aiziet uz tirgu, pirkt vietējos augļus un dārzeņus. Nav jau tā, ka tagad ēdu tikai zāli.

Lietoju visādus rīsus, griķus, graudus, uzturu sevi balansā. Regulāri taisu analīzes, sekoju visam līdzi.

Enerģijas man ir vairāk – to uzreiz varu pateikt. Svars nav krities. Iekšēji un ārēji jūtos labāk, nekā pirms tam, un nav vairs tā sauktās ”pārtikas komas” no pārēšanās vai saldumiem,” priecājas Riva.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm