tv3.lv

Smaržas, apavi, milzīgs džemperis, pierakstu kladītes jeb 10 lietas, kas raksturo dziedātāju Aminatu

Ikvienam no mums ir lietas, kas atklāj personības iezīmes un spēj raksturot. Vienam tās ir grāmatas, otram apģērbs, bet trešajam ģimenes relikvijas. Tiekoties ar portālu Skaties.lv, dziedātāja Aminata parādīja un pastāstīja par 10 lietām, kas vislabāk raksturo viņas personību.

2018. gada 20. jūlijā 9:20

Kā jau māksliniecei arī Aminatai ir būtiski vienmēr spēt pierakstīt dažādas idejas, kas  jebkurā momentā var iešauties prātā. Dziesmu melodijas tiek iedungotas diktofonā, bet vārdi, CD vāciņu ideju zīmējumi tiek iemūžināti īpašā kladītē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Kladīte jau ir pilna ar idejām, un nu man jau ir cita. Tas nemaina faktu, ka šī ir īpaša, tajā ir dziesmu vārdi, dažādas idejas, kas varēja dzirdēt un redzēt manos divos albumos. Nekad nemetīšu šādus pierakstus ārā, ir interesanti tos pašķirstīt, atgriezties atmiņās un, iespējams, atrast idejas, par kurām esmu aizmirsusi,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Aminata.

Arī plānotājs ir nepieciešamība dziedātājas dzīvē. Tā kā Aminatai ir slikta atmiņa, tad nākas visu pierakstīt, lai neaizmirstu par kādu tikšanos vai notikumu. Ir reizes, kad tiek aizmirsts pierakstīt, bet viņa cenšas visu rakstiski saplānot, lai neko nepalaistu garām.

”Kad piedalījos “Eirovīzijā”, bija ļoti būtiski visu kārtīgi saplānot. Bija ļoti daudz tikšanās, mēģinājumi, ja ko nepierakstīju, tad beigu beigās aizmirsu un neierados,” neslēpj Aminata.

Oversize stila džemperis ir iemīļots Aminatas ikdienas garderobē. Šāda stila džemperus viņa var valkāt gadiem ilgi, tik ilgi, kamēr apģērba gabals nesaplīst vai neizdilst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Man mājās ir vairāki pelēki oversize džemperi. Dodoties ikdienas gaitās tādu uzvelku un eju, šādi džemperi ir kā mans labākais draugs – vienkārši, ērti, nesamāksloti. Šo konkrēto man uzdāvināja mamma. Pucējos tikai pirms pasākumiem vai koncertiem,” atklāj Aminata.

Māksliniecei mājās ir plaša apavu kolekcija. Tajā atrodami sporta apavi, brīvā stila apavi un augstpapēžu kurpes – apavi, kas būtu šiem stiliem pa vidu, Aminatas apavu kolekcijā nav atrodami. Šobrīd dziedātāja ir sajūsmā par dzelteno krāsu, tāpēc dzeltenas augstpapēžu kurpes īpaši patīk slavenībai.

”Dievinu jūru, peldēšanos, braukšanu ar SUP dēli, pastaigāšanos gar jūru. Jūra – tā ir mana stihija. Gribētu vienmēr dzīvot pie jūras, nevaru iztēloties, ka mitinātos vietā, kur nav iespēja pabūt pie jūras. Neskatoties uz gadalaikiem, mani diezgan bieži var sastapt pludmalē, varu peldēties, sauļoties, pastaigāties vai vienkārši lasīt grāmatu.

Jūras tuvums ir labs meditācijas veids, domu sakārtošana, iespēja dziļāk ieelpot, izbēgt no visa ikdienā notiekošā. Tāpēc arī man līdzi ir mīļākais peldkostīms,” skaidro Aminata.

Zīmola ”Dolce Gabbana. L Imperatrice 3” aromāts jau vairākus gadus ir dziedātājas mīļākās smaržas. Aromāts ir gluži kā viņas vizītkarte, ko slavenība nedomā tuvākajā laikā mainīt. Smarža ir saldena, bet ne šķebinoši salda, mūziķe nevēlas asociēties ar citām smaržām, viņa ir atradusi savu aromātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grāmatas un lasīšana aizņem lielu daļu no mākslinieces brīvā laika. Viņa lasa, pirms dodas gulēt, brīvdienās bieži vien redzama lasot parkos, pie jūras vai kādā no tējas namiņiem. Kā jau mums visiem, arī Aminatai ir bijušas reizes, kad viņa iesāk lasīt pirms došanās gulēt un attopas vēlā naktī. Lasīšana ir sava veida meditācija, iespēja “iegrimt” citā pasaulē, noslēpties un atpūsties. Grāmatas radītā pasaule ir tikai tava, un to neviens tev nevar atņemt.

”Lasu grāmatu par cilvēku psiholoģiskajiem tipiem, lai labāk varu izprast citus un sevi. Iegādājoties grāmatu neticēju, ka izlasīšu, jo tai ir pāri par 800 lapaspusēm, bet, iesākot lasīt, saprotu, ka esmu kļūdījusies. Grāmata ir interesanta un nespēju sagaidīt, kad jau atkal varēšu to atvērt,” smaida Aminata.

Zīmola ”Ray Ban” saulesbrilles palīdz Aminatai ne tikai noslēpties no apkārtējiem, mirkļos kad nav lietota kosmētika, bet arī sajusties kā rokzvaigznei. Viņa uzvelk konkrētā modeļa brilles un jūtas īpaši, gluži kā rokzvaigzne. Brilles uzlabo arī mūziķes garastāvokli.

Īpašā cieņā tiek turēti koncerta ausu monitori. Tie ir līdzi uz visiem koncertiem, un viņa ir ļoti laimīga, ka tos nopirkusi un nav jāizmanto koncertu vietās esošos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Nevarēju nepaņemt līdzi abus savus solo albumus. Albumi ir kā mana biogrāfija, ieklausoties dziesmās, var saprast ļoti daudzas lietas par mani pašu, kā nekā es rakstu par to, ko esmu piedzīvojusi. Vairums dziesmu ir par mīlestību, bet ir tādas dziesmas kā ”Fighter”, kuru uzrakstīju, lai sev atgādinātu, ka nekad nevajag padoties. Pēc gadiem spēšu uz visu paskatīties no malas, novērtēt savu progresu, dzīves laikā uzkrāto pieredzi,” vērtējot albumus, lepni paziņo Aminata.

Šobrīd tiek strādāts pie trešā studijas albuma, augusta beigās tiks prezentēts jauns videoklips, bet solo koncertos Aminatu varēs redzēt nākamajā gadā, kad viņa iepriecinās fanus ar jaunu koncertprogrammu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm