tv3.lv

Apsveicam! Dziedātāja Alise Joste ar velosipēdu "vienītī" aizbrauc līdz Nordkapam

Jūlija beigās dziedātāja Alise Joste saviem Instagam sekotājiem atklāja, ka plāno viena ar velosipēdu aizbraukt līdz Nordkapu. Tagad varam rakstīt, ka viņa savu plānu ir izpildījusi, 4. augustā Alise ir sasniegusi Nordkapu.

4. augustā 19:49

“Nordkaps ir tāda vieta tālu, tālu ziemeļos, vistālākais pa sauszemi sasniedzamais ziemeļu punkts Eiropā (jā, es zinu, ka tunelis neskaitās, bet nu pieiesim tam simboliski). Un doties uz turieni, kā jau nojaušat, es grasos nevis ar laivām, dirižabļiem vai “samokatiem”, bet ar velosipēdu,” rakstīja Alise.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alise neslēpa, ka apkārtējie vaicājuši, vai viņa nav traka. Arī viņas vīram, basģitāristam Kārlim Jostam, tika vaicāts, vai viņš arī gadījumā nav traks, ka laiž sievu tādā avantūrā.

“Es jau saprotu, ka parasti cilvēki šādas lietas neizvēlas darīt. It īpaši, ja šie cilvēki ir mazas sievietītes, kuras šo visu grasās izpildīt pašu spēkiem. Bet man tik ļoti gribas. Un acis mirdz un sirds trīs no domām vien. Es nekādi nevaru paredzēt, kas no tā sanāks. Mēģinu saglabāt vēsu prātu,” rakstīja Alise un piebilda: “Vienkārši jādara tas, ko gribas darīt. Kāpēc Nordkaps? Nu, jo kaut kāds mērķis jau ir vajadzīgs. Līdz turienei ir apmēram 2 tūkstoši kilometri, kas šķiet tāda paceļama distance. Un tā Skandināvija arī vienmēr pamanās manā sirdī kaut ko kustināt tā, kā to nespēj neviena cita vieta.”

Alise 7. jūlijā informēja savus velo ceļojuma sekotājs Instagram ierakstot: “Pirmie 500 kilometri. 514, ja esam precīzi. Šis fakts man mazliet iznes pauri. Nav tā, ka nekad nebūtu ar ričuku tālu un ilgi braukusi. Bet ne jau nu TIK tālu un TIK ilgi.”

Alise ceļā uz velosipēda bija viena un pēc nobrauktajiem 640 kilometriem atzinās, kas izvirzītais mērķis nemaz nav tik viegls.

“Sākotnējais mērķis jau man bija vareni grandiozs. Tagad “štukoju” – ko es tā? Kāpēc man vajadzēja ieņemt galvā tādu domu, ka tas ir precīzi tas, kas man ir vajadzīgs? Un galu galā – vajadzīgs arī manām kājām? No tiesas, nesaprotu. Galīgi aplams gājiens. Patiesībā vajadzēja tā – pa mazam gabaliņam. Un tad katrā pieturas punktā domāt, vai es ar savām kājām šo gribu turpināt? Citādi sanāk tā, ka prātā ir kaut kas tik tāls un abstrakts, ka katra jaunā diena liekas nieks pret to, kas vēl priekšā. Un tad nolaižas rokas. Un nolaižas arī kājas. Bet kā būtu sarunāt ar sevi vēl pabraukt drusciņ? Jā, es labāk pabraukšu drusciņ. Sākumam pietiks līdz Turku. Un tad domāsim. Es un manas kājas,” rakstīja Alise.

17. jūlija Alise bija nobraukusi apmēram pusi plānota ceļa.

“Mazliet jau ir tā jokaini, ka kopā nu jau mazliet vairāk nekā tūkstotis nobraukti. Vai vieninieku to trīs nuļļu priekšā nomainīs divnieks, vēl nezinām. Bet labāko cliffhangeru tradīcijās: to be continued…”

Turpinoties braucienam Alise neslēpa, ka ceļā ir pārdomātas domu domas. Un 21. jūlijā tika sasniegts vēl viens īpašs skaitlis, nobraukti 1500 km.

“Šodien kontrolodometrs vēsta, ka pārkāpta 1500 kilometru robeža. Nu smuki tie cipari, ko lai saka, smuki. Pēc pāris dienām… Labi, labi, par to, kas pēc pāris dienām, arī runāsim pēc pāris dienām. Tagad – tagad ir tagad, un tagad ir tik forši. Tas nekas, ka man gar degunu lidinās kādas astoņdesmit mušas. Interesanti, kurš šonakt gulēs – viņas vai es,” rakstīja Alise.

Par to, ka Alisei nav viegli, viņa neslēpa saviem sekotājiem, bet viņa nevēlējās padoties.

“Šis brauciens nav viegls. Un sākums vispār apgrieza visas manas iekšas ar kājām gaisā. Bet visa tā cīnīšanās, tā tikai lieku reizi apstiprina, ka, ja es gribu, es varu. Un, ja es varu šo, tad es varu jebko,” tā Alise.

Alise sasniedza Nordkapu.

“Piektais piecinieks ar divām nullēm. Ko lai saka, draugi! Lai arī izskatās, ka es šo daru viena pati, tā gluži nav. Nu galīgi nav. Mēs šito darām kopā. Jūsu atbalsts ir bijis tik, tik, tik silts un jauks. Katra ziņa, katrs padomiņš, katrs līdzjūtīgais vārds, joks vai smieklu “emoji” – tas it kā nav nekas taaaads, bet tas katru reizi atgādina, ka mājās ir savējie un, lai arī ar daudziem no jums mēs varbūt pazīstamies tikai internetā, bet, es nezinu – man ir sajūta, ka šo nedēļu laikā esam kļuvuši par patiešām foršiem draugiem. Es baigi priecājos, ka jums vēl nav apnicis šīs vasaras karstākais seriāliņš no spirgtajiem ziemeļiem,” tā 3. augustā smaidot rakstīja Alise.

4. augustā Alise sasniedza savu gala mērķi un sutā visiem saviem atbalstītājiem sveicienu no troļļiem!

Galerijā Alise ceļojuma sākumā un Nordkapā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm