tv3.lv

Foto: pašmāju ballīšu meistars kopā ar mīļoto Rantu atpūšas Grieķijā

Kamēr Latvija ar vasarīgiem laikapstākļiem nelutina, maija pirmajā nedēļā populārais pašmāju dīdžejs [Ex] da Bass jeb Mareks Dainis un viņa mīļotā Ranta devās izbaudīt Grieķijas salas Krētas viesmīlību.

19. maijā 10:30

Kā ”tv3.lv” atklāj pāris, šis bija viņus trešais kopīgais ceļojums uz siltajām zemēm un līdz šim labākais un atcerēšanās vērtiem piedzīvojumiem bagātākais. Krētā Mareks un Ranta iepazinās ar daudziem patiesi sirsnīgiem cilvēkiem, sākot ar taksistu un beidzot ar galdnieku, kurš brīvajā laikā piestrādā par tehno mūzikas dīdžeju vietējā koka izstrādājumu bodītē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Lai gan viesnīcā ieradāmies vēlā svētdienas vakarā, jo kavējās lidmašīnas izlidošana no Rīgas, mūs patīkami pārsteidza neuzspīlētā grieķu laipnība un sirsnīgums (jāpiebilst, ka welcome drink jeb šampanietis ierašanās brīdī bija tieši laikā), kā arī sātīgas vēlās vakariņas. Tā kā mums paredzētais numuriņš vēlajā vakara stundā vairs nebija pieejams, laipnais personāls uz vienu nakti piešķīra mums augstākas klases numuriņu ar skatu uz jūru,” par to, kā sācies atvaļinājums, stāsta [Ex] da Bass.

Pirmā no septiņām atpūtas dienām sākās ar mainīgiem un viltīgiem laikapstākļiem, tādēļ Mareks un Ranta nolēmuši to pavadīt, izpētot viesnīcas teritoriju un izveidojot plānu nākamajām dienām. Abus patīkami pārsteigusi viesnīcas teritorijas sakoptība un uzmanība pret detaļām, ”ko nevarētu teikt par Ēģiptē un Turcijā redzēto un piedzīvoto”.

”Otro dienu nolēmām veltīt saulei un vēlreiz saulei. Tā kā mana āda parasti neprotestē pret stipru sauli, domāju, ka arī Grieķijas saules staru jauda būs okei, bet smagi kļūdījos. Jau agrā pēcpusdienā, pat par spīti tam, ka lietoju aizsargkrēmu, āda kļuva apsārtusi un sāpīga. Laikam vajadzēja pievienoties mīļotajai, pirms šī brauciena “nogatavinot” ādu solārijā. Nepaklausīju un dabūju mācību līdz pat paša ceļojuma beigām.

Trešajā dienā nolēmām neforsēt ar sauli un ļaut manai ādai saremontēties. Labākais risinājums, lai novērstu salas saules un mainīgo vēju sekas, ir alvejas želeja. Tai piemīt atvēsinošs efekts. Paldies manai izredzētajai!” par nedienām ar sauli stāsta Mareks.

Trešās dienas turpinājumā pēc Rantas vēlēšanās pāris apmeklēja divus akvārijus – Krētas akvāriju (CRETAquarium Thalassokosmos), kas ir viens no lielākajiem un modernākajiem akvārijiem Eiropā, un ”Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre”, kas ir krietni mazāks, bet neapšaubāmi mīlīgāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Ziniet, kas ir forši? – Papaijāt rajai galvu. Tā kā tas ir reptiļu glābšanas centrs, tajā ikvienam interesentam ir iespēja pačamdīt čūskas, iguānas un citus pasaules brīnumus.

Tas mums ļoti, ļoti patika! Paldies saimniekam austrālietim un gidam no Ukrainas – super sirsnīgi un jauki cilvēki,” saka Ranta.

Arī citiem ceļotājiem, ierodoties Krētā, Mareks iesaka nelaist garām iespēju apmeklēt ”Aquaworld” akvāriju un reptiļu glābšanas centru. ”Jums patiks, it sevišķi tad, ja gribas pamīļot lielas un mazas čūskas, un citas jaukas radībiņas,” piebilst dīdžejs.

”Mīļš – tā es saucu Mareku – mani ar grūtībām aizvilka prom no reptiļu mājām, jo manas un čūsku simpātijas bija abpusējas. Kad gids gribēja paņemt čūskas, tās aptinās ap manu krekla lencīti un iekārtojās uz krūts,” par reptiļu centru sajūsminās Ranta.

Ceturto dienu atpūtnieki veltīja Krētas salas izpētei un dinamiskam ceļojumam ar kabrioletu pa neskaitāmiem salas serpentīniem. ”Kāda ir grieķu šoferu kultūra? Man kā autosportistam tas neradīja izteiktas neērtības, bet mierīgam autovadītājam noteikti iestātos šoks, jo grieķu braukšanas stils ir, maigi izsakoties, haotisks un ļoti agresīvs. Bet mēs tikām ar viņiem galā, un kabriolets atgriezās viesnīcā vienā gabalā,” par asākām izjūtām stāsta Mareks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Viena no pasaulē skaistākajām lagūnām ir Balos. Nokļūšana līdz tai bija diezgan lielas zobu sāpes, jo pēdējos 8 kilometrus līdz lagūnas stāvvietai bija jāpārvar pa bīstami šauru un bedrainu ceļu. Tālāk vēl jāiet 2 kilometrus kājām pa klintīm lejā līdz lagūnai un tad tos pašus 2 kilometrus atpakaļ kalnā. Bija ko iespringt, bet tas bija tā vērts! Iesakām! Nākamreiz gan dosimies uz Balos pludmali ar kuģīti.

Rezumē – ar vienu dienu bija par īsu, lai paspētu ar auto apskatīt visu to, ko mēs gribējām. Vēl brauciens uz viesnīcu pa tumsu. Tas bija diezgan ekstrēmi, jo ceļi ir samērā šauri, krūmu un koku ieskauti, ceļa zīmes ar brīdinājumu par iespējamiem dzīvniekiem uz ceļa, īsāk sakot – bija jautri. Un turpinot manas tā jau apdegušās ādas tēmu, saule, kabriolets – rezultāts 2:0 saules labā. Laikam cepuri nopirku par vēlu…

Pēdējās divas pilnās atpūtas dienas veltījām jūrai, saulei un baseinam, jo laikapstākļi kļuva arvien patīkamāki un arī mana āda sāka atkopties un varēju nedaudz atslābt. Bet tad sanāca sakauties ar pludmales saulessargu, kura salmu cepure izrādījās stiprāka par manu pieri. Rezultātā – caurums. Bet ko nu vairs – dzīve turpinās!” stāsta ballīšu meistars.

Mareks par Grieķiju un tās viesmīlību saka tikai labākos vārdus: ”Patiesību sakot, nav nekā tāda, kas šeit nepatika. Pavasara mēnešos šeit gan varēja būt siltāks ūdens, bet visu nevar gribēt. Lai vai kā, noteikti brauksim vēl, jo šī nav vienīgā sala, kurā vērts būt un ko būtu vērts kopā izbaudīt.”

”Es brīdināju Mareku par to, ka uz salas laikapstākļi būs citādāki, nekā ierasts, proti, brīžos, kad būs vēja brāzmas, gribēsies ķert rokā jaku, bet, uzspīdot saulei – būs izteikts karstums, turklāt, pavasara saulei, kā zināms, ir zobiņi,” smaida Ranta. ”Arī cepures iegādi Marekam ieteicu laicīgi, bet kāpēc gan klausīt mani, kad lūdzu pareizi nēsāt visbeidzot iegādāto naģeni, ja uzdurties uz saulessarga asā zara ir interesantāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Brauciena laikā piestājām divās pilsētās – otrā lielākajā salas pilsētā Hanijā, kā arī Retimno. Galvenais galamērķis Hanijā bija manis noskatītais restorāns “To Antikristo”, kur nobaudījām autentisku grieķu virtuvi, kas nelika vilties. Šo restorānu ir vērts apmeklēt ne tikai tādēļ, lai ieturētu gardu maltīti, bet arīdzan iepazītu tā fantastisko saimnieku, kurš padalījās ar mums dažādos padomos saistībā ar dzīvi uz salas un lutināja ar pašgatavotiem gardumiem. Pēc pusdien-vakariņām izstaigājām vecpilsētas šaurās ieliņas, iegādājāmies suvenīrus un papriecājāmies par neviltoto cilvēkmīlestību, kas kūsā katra salas iedzīvotāja smaidā.

Retimno piestājām uz pavisam īsu brīdi – “nogaršot” saulrietu un atspirdzinošus dzērienus. Katrā vietā, kur pabijām, gribējās uzkavēties ilgāk, jo nebija nekā, kas no tām “dzītu prom”,” stāsta Ranta.

Grieķijā pirms ēdiena pasniegšanas vienmēr tiek servētas olīvas olīveļļā, grieķu jogurts un svaigs, izspiests tomāts, kā arī groziņš ar dažādām grieķu maizēm, tostarp plātsmaizi (visbiežāk – pitu). ”Es uzturā nelietoju maizi, bet jāatzīst, ka grieķu maizes izstrādājumi ir ārkārtīgi kvalitatīvi. Noteikti iesaku nogaršot souvlaki jeb grieķu šašliku. Izplatītākais ir cūkgaļas souvlaki, tam seko vistas, liellopa un jēra gaļa. Es dodu priekšroku vistiņai. Grieķu ēdienu klāsts ir ļoti plašs un daudzveidīgs, tāpēc ikkatrs atradīs kaut ko savu garšas kārpiņu gaumei atbilstošu. Kas interesanti (un ne pārāk veselīgi) – grieķi ēd pitu kopā ar kartupeļiem.

Mūsu iecienītākā gardumu baudīšanas vieta viesnīcā bija suši un vīna bārs,” stāsta Ranta.

Viņa vērš uzmanību: ”Grieķu jogurts tiek izmantots lielākajā daļā ēdienu, tāpēc cilvēkiem ar laktozes nepanesamību vajadzētu pievērst īpašu uzmanību ēdiena sastāvdaļām.”

”Vidusjūra, kas apskalo Krētas krastus, ir neaprakstāmi skaista, bet jūrā bija ļoti lieli viļņi, tādēļ tajā nesanāca nopeldēties (bet tikt viļņu sabučotai pilnā augumā gan). Ūdens bija remdens (+19°C), bet, tā kā viesnīcas pludmalei ir piešķirts zilais karogs, tad satraukuma par ūdens tīrību nebija un varēju priecāties par supersāļās jūras dzestrumu. Mareks deva priekšroku baseinam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Manas acis un sirdi priecēja salas ziedu un augu daudzveidība – krāsainās strelīcijas, ziedošās alvejas, koši sarkanās pudeļu birstītes kalistemones, trauslās bugenvilejas, skaistie kaktusi, fantastiski saldi smaržojošās tobiras pitospores, kā arī dzeltenajiem citrusiem bagātie citronkoki,” gandarīta par Krētā piedzīvoto ir Ranta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm