Influencere Madara Raabe gandrīz kļuvusi par profesionālu kultūristi

18. maijā 16:35

Runājot par veselīgu dzīvesveidu, parasti tiek piesaukta vajadzība kustēties un sportot. Bet bieži vien tieši sportošana ir ātrākais ceļš uz traumām. Vai sportot var par daudz un kā novilkt robežas? TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” pieredzē dalās influencere, fitnesa entuziaste Madara Raabe.

Infuencere Madara Raabe, kura sportā iestājas par mērenību, nav slēpusi, ka pēc vakara treniņiem viņai mēdz gļučīt un pirmo stundu ir grūtības sakoncentrēt domas. “Man tas noteikti ir labi, jo esmu atdevusi treniņā enerģiju, es jūtu, ka esmu labi pastrādājusi, tāpēc ka galva ir pilnībā izvēdinājusies. Kad es aizeju uz veikalu vai atnāku mājās, tad apmēram stundu pusotru man gribas klusumu un mieru, uz neko neiespringt, jo man šķiet, ka mana galva atjaunojas,” stāsta Madara.

Treniņa laikā un pēc tā viņai ir svarīgi atslēgties no ikdienas. “Ja es aiziešu uz treniņu, bet vēl aizvien domāšu par darbu, bērniem vai par māju, es nebūšu simtprocentīgi treniņā, līdz ar to tas nebūs tik kvalitatīvs, cik gribētos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Esmu senāk gājusi uz sporta zāli un sportojusi tik daudz un dažādos sporta veidos, kur ir bijis sindroms, ka vajag izdegt, jo tikai tad esi bijis kārtīgā treniņā un visi muskuļi to ļoti jūt un ķermenis liek atcerēties divas trīs nedēļas.

Bet, laikam ejot, es saprotu, ka tas nebūt nav pareizākais. Ja esi profesionāls sportists, tad citādāk, bet, ja tu to dari savai labsajūtai, priekam un lai uzlabotu fizisko formu, protams, kaut kas ir jāziedo, bet es noteikti neuzskatu, ka tam ir jābūt mirstamai kaitei, ka pēc tam nevari ne no gultas piecelties, ne arī pakustēties. Turklāt, ja to nevari, tad, manuprāt, arī stresa līmenis aug, tu ķermenim nodari daudz lielāku kaitējumu nekā ieguvumu,” stāsta Madara.

Madara atklāj, ka sports, konkrēti, TRX treniņi, viņai ļāva sakārtot veselību. “Sāku it, jo man bija problēmas ar muguru – ļoti sāpēja no slodzes. Būtībā tur es muguru saārstēju. Ārstes ieteica, lai es aizeju, pamēģinu, ja man ir tāda iespēja. Aizgāju, man ļoti iepatikās, un viss rezultējās ar to, ka es nopirku to visu iekārtu arī sev mājās, bet, protams, šobrīd es to vairs neizmantoju,” saka Madara.

Runājot par grupu treniņiem, Madara saka – pirmais, ko viņa ņem vērā, to izvēloties, ir tas, cik liela ir grupa un kāda ir sagatavotība. “Ja, piemēram, ka tie ir iesācēji, tad viss kārtībā, bet, ja tur ir mikss, tad man drīzāk būtu jautājums, vai cilvēkus nevar dalīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizejot uz grupu treniņu, tu gribi trenera uzmanību, un man ir svarīgi saprast, vai es to tiešām daru simtprocentīgi pareizi, lai nav tā, ka es izpildu kādas kustības un beigās sev nodaru kaitējumu.

Ar THX tā arī bija, ka mums bija ļoti laba trenere, kas pievērsa uzmanību katram. Viņa taustīja rokas – visu pārbaudīja. Es bieži paliku arī pēc treniņiem, ja es kaut ko nesapratu, viņa man neatteica nevienu konsultāciju.

Savukārt ir viena cita pieredze, kad gāju uz citām grupas nodarbībām. Manuprāt, ir vēl viena kļūda treneriem. Bija nodarbība, kad bija sajūta, ka pasniedzēja taisa treniņu sev. Mēs bijām nedaudzi, un viņa vispār nepievērsa uzmanību tam, kas tur notiek. Ja tu pasaki – es nevaru izpildīt, es nevaru saprast, kā to darīt. “Nu kā, paskaties, kā es daru!” No tā izaugsme neveidojas.

Madara atklāj, ka savulaik bija pievērsusies kultūrismam, un runājot par šo jomu, viņa uzskata – tā vairāk saistīta nevis ar to, ko cilvēks no sevis var izspiest, bet ar uzturu, ko viņš lieto. “Cilvēks lieto visvisādus papildu elementus, lai viņš vispār varētu tās slodzes izturēt. Tad ne tikai muskuļi tiek traumēti, bet vispār cilvēka veselība. Es nezinu, kā pēc tā vispār var atgūties.

Esmu senāk trenējusies pie kultūrista, bet viņš arī pat ir atzinis, ka pēc tam ir ļoti grūti. Protams, viņi ir lietojuši visu kaut ko – arī ko tādu, ko pat iedomāties nevar. Ir mēģināts viss, tā ir vesela zinātne. Sporta ārsti var daudz vairāk par to nokomentēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tad, kad es ar to pārspīlēju, bija viens periods, kad mēneša laikā man bija 21 treniņš. Tas nozīmē, ka bija dienas, kad es trenējos divas reizes. Protams, nebija no rīta un pēcpusdienā spēka treniņi, bet pēcpusdienā bija kardio treniņš.

Vienā brīdī pavīdēja ideja, ka man labi sanāk, varbūt varētu mēģināt kaut kur startēt. Bet tad es ātri sapratu, ka laikam tas īsti nav man. Varbūt, ja es tam veltītu visu savu enerģiju un tajā aizietu profesionāli, tad citādāk, bet man tomēr bija divi bērni un darbs – paralēlā pasaule, kas man arī bija svarīga,” par pieredzi kultūrismā stāsta Madara un piebilst, ka būtiski bijis sargāt savu veselību.

Tagad sporta zāli Madara apmeklē kopā ar dzīvesbiedru Jāni Sniedzānu un to dara apmēram četras reizes nedēļā, katru reizi tur pavadot no pusotras līdz divām stundām.

Ja arī tev ir pieredze vai pārdomas par sarunu šovā runāto, aicinām dalīties ar savu viedokli šā raksta komentāros. Raidījuma mērķis ir vairot toleranci un izpratni sabiedrībā.

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz ceturtdienai pulksten 17.00 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 3.sezonas raidījumiem!






    • Ja vēlies piedalīties klātienē raidījumā, atstāj telefona numuru
    Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

    Ziņo par kļūdu rakstā

    Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

    Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

    Saturs turpinās pēc reklāmas

    Reklāma

    Saturs turpinās pēc reklāmas

    Reklāma

    Saturs turpinās pēc reklāmas

    Reklāma

    Saturs turpinās pēc reklāmas

    Reklāma

    Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm