"Ja vēlaties impēriju, tad izveidojiet to savā teritorijā – Sibīrijā." Kalniņš par nefilmēšanos Krievijā un karu Ukrainā

Latviešu aktieris Ivars Kalniņš daudzus gadus karjeru veidoja Krievijā, filmējoties filmās un seriālos. Telekanāla RTVI raidījumā “Leģenda” aktieris pastāsta, kāpēc izlēmis nestrādāt Krievijā, kā arī atbild uz jautājumu, vai patiesi Latvijā vairums ir noskaņoti pret Krieviju.

17. martā 15:15

Aktieris saņem jautājumu arī par to, vai ir gatavs filmēties tur, kur nevēlas, ja par to saņems lielu naudu. Ivars saka, ka ir atteicis filmēšanās iespēju, jo filmā stāsta nepatiesību par viņa dzimteni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat aktieris vairākkārt filmējies, pastaigājoties pa Jūrmalu, apmeklējot viesnīcu, tad sižetā dzirdējis aizkadra balsi, kas stāsta, par tukšo pludmali, salīdzinot ar PSRS, bet ārā ir ziema, tāpēc arī nav cilvēku. Arī tukšā viesnīca tiek pasniegta, kā tūristu neapmeklēta, neatkarīgi ir sezona, vai nē. Tiek teikts, ka blakus viesnīcai dzīvo Raimonds Pauls, kaut gan tā nav patiesība. Telekanāli piemānījuši par patiesajiem mērķiem.

Aktieris vel pirms 2022. gada 24. februāra, nav devies uz Krieviju filmēties, jo viņam nenoformēja vīzu.

“Pēc 24. februāra sapratu, ka to arī man nevajag. Jā, es nestrādāju, jo nevaru tur aizbraukt. Nevaru strādāt valstī, kur dzīvo mani draugi, un ir otra puse, kur arī dzīvo mani draugi,” tā Kalniņš.

Pēc nedošanās uz Krieviju aktieris sācis saņemt zvanus no draugiem un jautājumus par pašsajūtu, jo presē parādījusies informācija, ka viņš ir slims, ka nosvinējis jubileju un nokritis, ka piedzēries gulējis kādā no lidostām – tas viss ir meli!

FOTO: YOUTUBE

“Daudzi saka – jūs esat parādā Padomju Savienībai, Krievijai. Patiesībā jūs man esat parādā, ja skatās, kurš kuram ir parādā. “Goskino” miljonus pelnīja, bet mums maksāja kapeikas, uz to paši gājām, radoši cilvēki, var arī bez maksas,” atceras Kalniņš.

Saņemot jautājumu, vai patiesi Latvijā visi ir noskaņoti pret Krieviju, aktieris neslēpj, ka tajā kas skar kremli un darbības Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas nav veids, kā risināt jautājumus. Saprotams, ka arī ukraiņi vēlas savu saimniecību. Sabrukusi pēdējā kolonizācijas sistēma. Šāda sistēma bija, kā uzskata daudzi vēsturnieki. Nu neiedeva komunisti laimi visām tautām, vajag nomierināties. Darīsim citādāk. Ja patiešām vēlaties impēriju, tad izveidojiet to savā teritorijā – Sibīrijā. Bet vajadzīgi vergi, vajag represētos, kas uzcels jaunu BAM, ko Padomju Savienības laikā nepabeidza,” tā Kalniņš.

Aktieris uzskata, ka viss varētu normalizēties ar nākamo paaudzi, kad kaimiņvalstu jaunie līderi ieskaitīsies viens otram acīs un nodomās, ko mēs ar muļķībām nodarbojamies?!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm