tv3.lv

Māra Upmane‑Holšteine atskatās uz dēla cīņu ar leikēmiju un atklāj, ko darītu citādāk

2020. gada vasarā dziedātāja, grupas “Astro`n`out” soliste Māra Upmane-Holšteine un dziesminieks Goran Gora, īstajā vārdā Jānis Holšteins, no ārstiem izdzirdēja, ka viņu dēlam Ezram diagnosticēta leikēmija. Slimība ir uzveikta, ir pagājis gads un nepilni trīs mēneši, Māra pastāsta, ko darītu citādāk, gan atklāj, kā šobrīd jūtas dēls.

5. jūnijā 16:37

Sociālajā tīklā “Instagram” Māra paziņo, ka ārstēšanas ziņā neko nebūtu darījusi citādāk, viņi pieņēmuši pareizos lēmumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa nu apzinās, ka būtu gribējusi ātrāk noticēt bērnam, ka viņam ir grūti, ne norakstīt visu uz greizsirdības niķiem, kā nekā ģimenē aug vēl divas māsas.

Māra arī nediskutētu tik ilgi par to, vajag vai nevajag punkciju, pārbaudi zem narkozes. Viņa iesaka visiem veikt pārbaudes pēc iespējas ātrāk, lai iestātos sirdsmiers, vai ļaunākajā gadījumā – ātri varētu uzsākt ārstēšanos.

Mūziķe apzinās, ka lieliski būtu noderējusi profesionāla un iejūtīga psihologa palīdzība, īpaši sākuma posmā, bet tāda, kurš saprot šo “maratonu”. Psiholoģe, kuru apmeklējusi Māra, atzinusi, ka nespēj viņai palīdzēt, tas veicinājis apvainošanos, apjukumu un citu speciālistu nemeklēšanu.

Uz visu atskatoties, dziedātāja būtu gribējusi izkāpt ātrāk no upura lomas, kā arī būt imūnāka pret “gaismas nesēju” komentāriem, kuri pārmeta, ka viņa nodara pāri bērnam ar tik spēcīgām zālēm. Tas nav bijis viegls lēmums, kuru pieņemt, bet nevienam nav tiesību pārmest vecākiem ārstēšanās izvēles.

Pēc onkoloģijas izslimošanas ģimene veikuši ģenētisko pārbaudi, lai redzētu, vai slimība nav iedzimta. Rezultāti saņemti noraidoši, kas noņem papildus uztraukumu par citiem ģimenes locekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par Ezru Māra saka, ka viņa ārstēšana bijusi “gandrīz pēc grāmatas” un tas ļauj viņai ticēt, ka rezultāts turēsies pozitīvs. Bērnu leikēmijai ir laba ārstēšanas statistika.

Citas ģimenes, kuras saskaras ar šo slimību Māra atstāj bez ieteikumiem, sakot, ka viņi slimnīcas ritmā meklējuši mazas lietas, kuras tur pie veselā saprāta – klauniņu pārķeršana gaitenī, sarunas ar citām mammām, emociju atlaišana kapelā, “Narvesen” apmeklējums, sazvanīšanās ar mīļajiem.

Mūziķe jūtas lepna, ka var kaut mazliet runāt par šo visu un palīdzēt mazināt baiļu “burbuli” ap šo tēmu – mazie slimnieki ir tādi paši bērni, kuriem vajag atbalstu, nevis izlikties, ka viņi neeksistē vai baidīties no viņiem.

Māra un mūziķis Goram Gora jeb Jānis Holšteins laulības ostā iestūrēja 2008. gada vasarā, un pa šo laiku abi kļuvuši par vecākiem trīs bērniem – dēlam Ezram Klāvam un meitām Ronjai un Hannai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm