"Mums bija ko svinēt – 13 gadi attiecībās un burvīgs bērniņš!" Dejotāja Zane Stūre par laulībām un uzvārda maiņu

Janvārī laulības ostā iestūrēja dejotāja, dizainere, šova “Dejo ar zvaigzni” dalībniece Zane Prokofjeva, kura pēc kāzām pieņēmusi vīra uzvārdu un nu jādēvē par Zani Stūri. Sarunā ar portālu tv3.lv Zane atklāj, ka kopā ar mīļoto ir jau 13 gadus, bildinājuma vārdus viņa saņēma pirms pieciem gadiem. Kāzas nekad nav bijusi viņu prioritāte, jo viņiem vienkārši ir labi kopā! Pēc ģimenes papildinājuma pāris saprata, ka ir laiks sakārtot attiecību statusa jautājumu.

Zane neslēpj, ka nav bijusi no tām mazajām meitenēm, kuras par kāzām sapņo jau no bērnības. Kleitas tika vilktas svētkos, bet mīļākais apģērbs bija krāsainas bikses un krekliņš ar uzrakstu – Zane, laikam tāpēc, lai nebūtu lieku jautājumu, kas ir kas. Par kāzu kleitu sāku domāt tikai pēc bildinājuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dejas, skatuves un apģērbu jomas dēļ Zane ir pabijusi daudz dažādos kostīmos, ik pa laikam izkristalizējas kāda tērpu detaļa, kas viņai patīk, vai kas būtu piemērota tieši viņai.

Šova dalībniece vēlējusies krāsainu, izšūtu kleitu, bet tas prasītu daudz vairāk laika un resursus, līdz ar to gala variants tapa, saliekot kopā visus racionālos aspektus.

FOTO: Elisone Kriščune

“Mēs par kāzām izdomājām mēnesi pirms, tāpēc man vajadzēja pieņemt ātrus lēmumus, kas balstījās uz konkrētā brīža sajūtu. Man svarīgi bija tas, ka kleita būs vairākās detaļās, kuras pēc kāzām varēšu izmantot nākamajos kostīmos. Tā sastāv no korsetes/bodija, svārkiem un virskleitas. Es negribētu, lai mana kleita vienkārši stāv skapī. Gribu, lai tā dzīvo savu dzīvi tālāk, priecē mani un citus,” tā Zane.

Strausa spalvas dejotājai saistās ar vieglu, gaisīgu, maigu un mīļu sajūtu, tas viegli sasaistās ar domām par savām un vīra attiecībām.

Turpretī sarkanā krāsa viņai dod spēku un šajā dzīves periodā ar sarkanu akcentu viņa vienkārši jūtas kā viņa pati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Kleitas pamats šūts pie šuvējas, jo Zane sapratusi, ka spalviņu šūšana pati par sevi aizņems gana daudz laika. Spalviņu šūšanas procesu dejotāja sauc par meditatīvu, šādi procesi viņai ļoti patīk, bet ne vienmēr tam ir laiks. Šis bija īpašs brīdis un mērķis, lai varētu atļauties atrast laiku.

“Noslēpt kleitu no vīra bija izaicinājums, jo darbnīcas durvis bieži stāv vaļā un mūsu dēliņš skraida visur kā torpēda. Bet vīrs pats bija ļoti priekšzīmīgs šajā jautājumā – taisīja man durvis ciet un vienmēr prasīja, vai drīkst ienākt, vai gadījumā viņš tur neieraudzīs kleitu,” priecējas Zane.

Bildinājuma vārdus Zane izdzirdēja attiecību astotajā gadadienā. Tā kā viņas mīļotais Oskars ir pārsteigumu meistars, kurš atceras lietas, kas viņai patīk, tad viņa ļāvusies notiekošajam, nezinot, kas ieplānots nedēļas nogalei.

FOTO: Elisone Kriščune

Oskars Zani aizvedis uz “Annas Hotel” dizaina viesnīcu – viņai neko vairs nevajadzēja, viņa bija priecīga, ka viņi ir kopā tik skaistā vietā.

Zane domājusi, ka viņi vienkārši atpūtīsies, vakariņos, baudīs SPA procedūras, bet pēc vakariņām Oskars teicis, ka ir vērts apskatīt kamīnzāli, jo ārā bija auksta, skaista, balta ziema un kamīns vakaram piešķirtu papildus romantismu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tur bija ļoti romantiski, skaisti, silti, skan džeziņš, nebija neviena cilvēka, bet uz galdiņa bija ziedi un šampanietis. Man likās ļoti mīļi un forši viss noorganizēts, bet par bildinājumu es joprojām neko nenojautu,” smejas Zane.

Pāris apsēdies, viņi iedzēruši šampanieti, tad Oskars sācis teikt jaukas lietas – kā tādu astoņu gadu attiecību atskatu. Zanei joprojām likās vienkārši romantiski un mīļi, bet kad tika izvilkta kastīte, viņa domājusi, ka tie var būt arī auskari, taču nē – tur bija ļoti skaists un īpašs titāna gredzens.

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

“Tādu nekur nebiju redzējusi, bet tai pašā laikā – tas bija tieši tas, ko gribēju, jo tur bija uzklausītas visas manas vēlmes un jutos ļoti sadzirdēta. Tālāk mēs abi vienkārši lidinājāmies un baudījām vakaru un mūsu jauno attiecību statusu,” atceras Zane.

Kāzas bijušas mazas – ģimenes lokā. Viens no Zanes galvenajiem priekšnosacījumiem, gatavojies kāzām, bija pēc iespējas mazāk visu sarežģīt un saglabāt procesu vieglu un patīkamu.

Tā kā kāzas saorganizētas mēneša laikā, tad lēmumi pieņemti daudz dinamiskāk, nekā, ja gatavotos svētkiem gadu vai pusgadu. Tas devis dejotājas gaidīto viegluma sajūtu – izdomā un dari!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāzu ceremonija notikusi Bauskas rātsnamā. Tā ir skaista un zīmīga vieta, jo Zanes vīrs Oskars nāk no Bauskas. Sekoja pusdienas ģimenes lokā restorānā “Rezidence”. Bijusi jauka kompānija un gardi ēdieni. Vēlāk vakars turpināts jau divatā viesnīcā. Šāds kāzu formāts un diena bijusi perfekta tieši viņiem, šobrīd pāris neko lielāku nevēlētos.

FOTO: Elisone Kriščune

“Es vienmēr domāju, tik maģiski – līgavas kāzās izskatās tik apgarotas, un es tiešām tā jutos. Nebiju domājusi, ka pēc 13 gadiem izdosies tik viegli noķert to iemīlēšanās sajūtu un patiesībā tas bija vēl labāk, tā nebija tikai iemīlēšanās sajūta, bet kaut kas vairāk. Mums patiešām bija ko svinēt – 13 gadi un burvīgs bērniņš. Mēs jau esam ģimene. Viss likās ļoti pilnīgi, loģiski un tieši tā kā tam jābūt,” priecājas Zane.

“JĀ” vārda brīdī šova dalībniece jutās ļoti atvieglota, laimīga un sakārtota. Jo kāzas bija kaut kas, kas ilgu laiku stāvēja darāmo darbu sarakstā. Un mēs visi zinām, cik patīkama ir sajūta, kad kaut ko var izsvītrot no saraksta, jo tas ir izdarīts.

Attiecībās sajūtu līmenī nav mainījies pilnīgi nekas – pāris dzīvo tikpat forši kā pirms tam. Zani intriģē uzvārda lieta, tas varbūt iedod iespēju padzīvot ar citu identitāti. Šo sajūtu viņa vēl pēta. Dejotāja priecājos, ka viņi to izdarījuši. Nu ir vēl vieni svētki, ko atzīmēt.

“Sev nebija jautājumu par to, ko darīt ar uzvārdu. Man patīk, ka mums visiem trim ģimenē ir viens uzvārds. Tas tā spēcīgi visu savieno – esam viens vesels. Dubultuzvārdi man liekas kaut kas ļoti garš. Dažreiz var izveidoties interesanti savienojumi, tad varbūt ir vērts, lai jautrāka dzīve. Bet tā kā man jau savs vecais uzvārds likās ļoti garš, tad vēl kaut ko pievienot būtu nogurdinoši visur rakstīt. Kontroldarbos skolā, piemēram, katra sekunde ir svarīga un garš uzvārds var būt izšķirošs,” smejas Zane.

Apsveicam pāri ar iestūrēšanu laulības ostā! Rūgts!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm