Starp biznesu, ģimeni un modes pasauli! Tatjana Mackeviča par sapņu piepildījumu karjerā un privātajā dzīvē

Latvijas populārākā lielo izmēru modele, šovrūmu “BasQue boutique-atelier” un “To the moon and back” īpašniece Tatjana Mackeviča vidusskolas izlaidumā bija jau ar dēlu uz rokām, tas netraucēja, sekot sapņiem – pabeigt augstskolu, paralēli strādājot, vēlāk – izveidojot veiksmīgu karjeru. Karjeru izdevies apvienot arī ar laimīgu ģimenes dzīvi. Uzņēmēja pastāsta par ticību sev, ticību saviem sapņiem, prioritātēm dzīvē un ģimeni.

Sarunā ar portālu tv3.lv Tatjana stāsta, ka sākusi strādāt vēl mācoties augstskolā, jau ar bērnu uz rokām. Par māmiņu Tatjana kļuva vidusskolā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“No rīta uz bērnudārzu, pati uz augstskolu, vakarā pakaļ bērnam, tad uz naktsmaiņu bārā, grafiks bija nedēļu strādā, nedēļa brīva. Atceros, ka lekcijās cīnījos ar vēlmi gulēt, likās, ka gulēju ar atvērtām acīm. Vasarās uz praksi gāju kopā ar dēlu, jo bērnudārzā bija brīvdienas, nebija kam atstāt pieskatīt dēlu, bija grūti, bet tiku galā,” smaida Tatjana.

Lielo izmēru modele nosaka, ka tā viņai sākusies pieaugušo dzīve, viņa apzinās, ka jaunības posms nav pilnībā izbaudīts, tas kaut kur pazudis.

Izglītība Tatjanai ir būtiska, jo visi ģimenē ir inteliģenti, izglītoti un viņa nevarēja atpalikt. Bija posmi, kad viņa vēlējās pamest mācības, jo fiziski un garīgi bijis ļoti grūti, bet viņas mamma motivējusi, sakot, ka jāiztur ka nav variantu.

FOTO: PRIVĀTAIS ARHĪVS

“Nu ar lepnumu par paveikto runāju, jo tas man lika saprast, cik daudz varu izdarīt. Jā, varbūt par ātru pieaugu, bet tas man lika saprast, ka jebkuri mērķi ir sasniedzami, galvenais nesēdēt rokas saliekot klēpī,” tā Tatjana.

Uzņēmēja jau sen sapratusi, jo vairāk darba, jo vairāk var paveikt! Kad esi tonusā, var kalnus gāzt, galvenais – iemācīties plānot ikdienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu ģimenē svētākā diena ir svētdiena. Ne es, ne vīrs neko šajā dienā neplānojam, mums šī ir ģimenes diena. Izcelt vienu dienu mums ir vispareizākais variants, katrs ģimenes loceklis zina, ka vismaz reizi nedēļā mēs pavadām kopā visu dienu. Arī vakariņas ikdienā ēdam visi kopā, sēžot pie galda, nevis pie televizora,” skaidro Tatjana, piebilstot, ka nu viņi cenšas atbrīvot arī sestdienas, bet ne vienmēr tas izdodas.

Tas, ka Tatjanai ir apģērbu veikali, bet viņas vīram Dmitrijam savs bizness, liek ļoti novērtēt laiku un precīzi visu plānot, brālīgi sadalot ģimenes dzīves rūpes.

FOTO: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Dmitrijs ved pāra meitu Anastasiju uz skolu, bet Taņai tas atbrīvo laiku treniņam sporta zālē. Vakaros Taņa atbrīvojas ātrāk, tad viņas pienākums ir palīdzēt meitai ar mājasdarbiem, sagatavot viņu skolai.

Lielo izmēru modele smejoties saka, ka viņai un vīram treniņu dienas ir sadalītas, lai abi varētu sportot, bet, lai neciestu meitas ikdiena.

“Protams, ir brīži, kad gadās neparedzētas situācijas, mēs visu diplomātiski atrisinām, saskaņojam savā starpā. Pa dienu ar Dimu sazvanos ļoti daudz reižu. Nemelošu, gribētos vairāk laika pavadīt kopā ar viņu, bet no otras puses – mums ir laiks sailgoties vienam pēc otra un ir par ko vakaros parunāt,” smaida Tatjana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atceroties par uzņēmējdarbības sākumu, Tatjana saka, ka, sākot veidot pirmo šovrūmu, viņa jau atkal bija ar jaundzimušo uz rokām, pasaulē bija nākusi meita Anastasija. Tad vēl nebija fiziska veikala, kopā ar meitu viņa veda preci klientiem uz mājām.

FOTO: PRIVĀTAIS ARHĪVS

“Būtiskos dzīves momentos, kā universitāte, vēlāk – bizness, man vienmēr līdzās bija bērni. Atceros momentus, kad Anastasija bija pavisam maziņa, braucu uz veikaliem pēc audumiem, vēlējos aptaustīt audumus. Liku meitu blakus grozā ar audumiem, jo man ir tikai divas rokas un arī tās, likās tūlīt nokritīs no slodzes,” atmiņās dalās Tatjana.

Parādoties pirmajam šovrūmam, viņa brauca apkalpot klientus kopā ar meitu, veikalā bija grozs ar mantiņām un paklājiņš, kur meitai spēlēties, kamēr Tatjana parūpējas par klientiem. Meita vēl bija maziņa, kad Tatjana atvēra otru šovrūmu, nebaidoties no slodzes.

“Ir pagājis laiks, abu manu veikalu kolektīvi ir sakārtoti, vēlos pateikt paldies manām kolēģēm, varu uz viņām paļauties, un tas dod vairāk laika, ko veltīt sev un ģimenei. Par to vienmēr sapņoju, ka pienāks diena, kad varēšu lielāku laika daļu veltīt mīļajiem. Cenšos būt vairāk mamma, jo dēls bērnībā mani redzēja visu laiku strādājot, lai mūs abus uzturētu, tagad redzu kļūdas, ko esmu pieļāvusi viņa audzināšanā,” skaidro Tatjana.

Nu viņai ir laiks veikt kļūdu labojumu, sniegt vairāk laika saviem bērniem. Neskatoties uz to, ka dēls jau ir pieaudzis, bet tāpat mammas uzmanība viņam ir būtiska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: PRIVĀTAIS ARHĪVS

“Man prieks, ka vīrs ir ļoti saprotošs un dara visu, lai man būtu vairāk brīvā laika, ko veltīt ģimenei. Viņš bija tas, kurš piedāvāja paņemt darbā mājas palīgu, kas vairākas reizes nedēļā nodarbojas ar uzkopšanas darbiem. Nevaru teikt, ka esmu perfekta mājsaimniece, esmu vairāk karjeriste un biznesa vadīta ir mana lieta. Es viennozīmīgi apzinos, ka ģimene ir visdārgākais, kas eksistē. Kad esmu mājas, esmu 100% mājās, pārējais paliek aiz durvīm,” nosaka Tatjana.

Lielo izmēru modele godīgi nosaka, ka nespētu vienkārši būt mājās un uzturēt mājas pavardu. Viņas dzīve jau no pusaudžu gadiem ir dinamiska, vienmēr kustībā, viņa neprot citādāk. Viņai ir būtiski attīstīties un apzināties, ka viņa ir stipra.

Darbu burzmā bieži vien tiek aizmirsts par kvalitatīvu miegu, atpūtu, kad daudz stresa, liela slodze darbā organisms ir pateicis arī STOP un Taņa saslimusi tik ļoti, ka nogādāta slimnīcā.

Viņai kā aktīvam cilvēkam darāmais atradīsies, arī sēžot gultā. Pagājušajā gadā, nokļūstot slimnīcā, viņa iesniegusi universitātē, kur paaugstina savu biznesa speciālista kvalifikāciju, visus nokavētos mājas darbus, izejot no slimnīcas jau bez parādiem.

FOTO: PRIVĀTAIS ARHĪVS

“Mūsu ģimenē valda harmonija, ar vīru skatāmies vienā virzienā, abi esam nodarbināti un netērējam kopīgo laiku nīdēšanai, greizsirdībai, attiecību skaidrošanai. Mums ir vieni mērķi, tas ļauj sniegt atbalstu un satuvina. Ja vajag mēs palīdzam viens otram biznesos,” smaida Tatjana, sakot, ka šī gada biznesa plāns jau ir izpildīts, atlikušas nelielas korekcijas un viņa jutīsies gandarīta par paveikto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pāris nereti apvieno darbu un izklaidi, īpaši kad Tatjana dodas uz ārzemēm, lai piedalītos fotosesijās, TV šovos, vai apmeklētu kādu kāzu tērpiem veltītu izstādi.

Šādi izbraucieni ļauj laiku pavadīt kopā, satuvina, rada vēl ciešāku apziņu, ka viss, ko viņi dara ir kopīgs. Neiztikt bez apziņas, ka līdzās ir atbalsts.

“Galvenais saglabāt cilvēcību, saskatīt cilvēkus sev līdzās, būt mīlošiem vienam pret otru, būt rūpīgiem vecākiem. Aicinu ikvienu sekot saviem sapņiem, es zinu, ka viss ir iespējams, atliek tikai darīt,” vēl Tatjana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm