Tetovētāja Sofija atklāj, kā vecāki uzņēma ziņu, ka viņa 16 gados ir stāvoklī

17. martā 9:00

Gados jauni vecāki. Kādi ir viņu ieguvumi, kādi ir pārbaudījumi un kāda ir sabiedrības attieksme? TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” pieredzē dalās tetovētāja Sofija Valtere-Juščenko, kura plašāku atpazīstamību iemantoja, startējot realitātes šovā “Lauku sēta”.

Kad Sofija laida pasaulē pirmo meitu Mariju, viņa bija 16 gadus veca. Ar meitiņas tēvu viņa jau divus gadus bija attiecībās. “Mums bija ļoti nopietnas attiecības. Pirmā lielā mīlestība. Viņam bija 19 gadu. Īpašu nozīmi tam, ka viņš ir pilngadīgs, es nepievērsu, tāpēc ka 19 un 16 nav lielas starpības. Viss bija tik perfekti, viņš šķita tik ideāls,” sarunu šovā “Zilonis studijā” stāsta Sofija. Viņa jau tajā vecumā sapņoja par savu ģimeni un bērniņu, arī puisis pēcnācēju vēlējies. “Man likās, ka viņš man ir pirmais, vienīgais un īstais.”

Saprotot, ka mēnešreizes ir aizkavējušās un, visticamāk, viņa ir stāvoklī, Sofijas pirmā doma bija – jādodas pie ginekologa. “Mammai bija tāds: “Labi, un kā mēs nosauksim?” Tētis gan bija nereāli dusmīgs, jo viņš noteikti saprata, ka vīrietis vēl nav gatavs [tik agrā vecumā kļūt par tēvu]. Viņš ilgi nerunāja. Pēc tam, kad saprata, ka būs opītis, ļoti mani uzmanīja, uzņēmās bērna tēva lomu, atbildību. Bērna tēvs bija kopā ar mani, bet, kad piedzima bērns, viņa blakus vairs nebija. Viņš vienkārši aizbēga, kaut sākumā bija pozitīvi noskaņots.”

Sofija spriež, ka vīrieši šajā ziņā ir citādāki nekā sievietes: “Mēs, sievietes, ātrāk mēģinām kļūt par mātēm.”

Vai pašai nebija bail tik jaunai kļūt par mammu? “Pirms dzemdībām man vispār nebija bail. Pēc dzemdībām es ilgi nevēlējos vēl dzemdēt.

Man palaimējās ar to, ka visas manas kolēģes bija sievietes. Es nebūt nebiju vienīgā, kas ir stāvoklī. Es gribēju to bērniņu. Mēs bijām noskaņojušies uz to, ka viņš būs, bet es negribēju precēties.

Es sapratu, ka būs jāmaina pamperi, jābaro, viss pārējais. Un sešpadsmitgadīgais tāpat nekur tusēties nevarēja aiziet,” atminas Sofija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sofija stāsta – meitas audzināšanā un pieskatīšanā iesaistījusies visa viņas ģimenes – mamma, tētis un abi jaunākie brāļi. “Esmu ļoti priecīga, ka man ir tādi forši vecāki.”

Jautāta, vai pirmās grūtniecības laikā izjuta sabiedrības nosodījumu, Sofija neslēpj – viņu ļoti apbēdināja, ka bērns tiek uzskatīts par slimību, no kuras vajag atbrīvoties. Daudzi pat ieteikuši veikt abortu. “Kam man to bērnu vajag, sapurgās tik man dzīvi, bērns ir gandrīz vissliktākais, ko tajā vecumā var gribēt,” apkārtējo komentārus sarunu šovā atstāsta Sofija. “Es nezināju, ko viņiem atbildēt, bet mans mierinājums bija mana mamma, kura teica: “Mēs izvilksim, mēs varam visu. Tu man esi malacītis”. Mamma šajā ziņā mani ļoti atbalstīja.” Sofijas mammai tolaik bija 36 gadi.

Vienlaikus Sofija saka – bērns viņai nekad nav bijis traucēklis. Gluži pretēji – meitiņas nākšana pasaulē viņu ļoti motivēja pabeigt skolu, iestāties nākamajā un izmācīties. “Man ir trīs profesijas. Es joprojām turpinu realizēties, attīstīties.

Man ir pieaugusi meita – viņai tūlīt būs 16. Viņa man ir kā labākā draudzene, visu, kas ir uz sirsniņas, viņa man var izstāstīt. Viņa mani neuztver kā stingru, nopietni vecāku, vienmēr ir teikusi: “Man palaimējies, ka man ir tāda mamma kā tu.””

Nesen vēstījām, ka Sofija drīzumā kļūs par mammu vēl otrajam bērniņam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja arī tev ir pieredze vai pārdomas par sarunu šovā runāto, aicinām dalīties ar savu viedokli šā raksta komentāros. Raidījuma mērķis ir vairot toleranci un izpratni sabiedrībā.

“tv3.lv” aicina būt iecietīgiem un empātiskiem kā reālajā, tā digitālajā vidē, rakstot komentārus. Atgādinām, ka arī komentāros pausto viedokli un tā rakstītājus regulē normatīvie akti.

Sarunu šovu “Zilonis studijā” no pirmdienas līdz ceturtdienai pulksten 17 skaties kanālā TV3 un pēc tam arī portālā “tv3.lv” un platformā “TV3Play”, kur pieejams arī viss raidījuma arhīvs.

Sarunu šovā “Zilonis studijā” Agnese Drunka un Oskars Lepers aicina dažādu jomu pārstāvjus, lai diskutētu par ērtiem un ne tik ērtiem tematiem, par kuriem reizēm vairāmies runāt publiski.

Piesaki savu “ziloni” – tēmu, par kuru vēlētos dzirdēt kādā no 2.sezonas raidījumiem!


  Lauciņi, kas apzīmēti ar *, ir jāaizpilda obligāti!

  Ziņo par kļūdu rakstā

  Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

  Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Saturs turpinās pēc reklāmas

  Reklāma

  Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm