"Viss nav tavā kontrolē." Dana Gulbe iesaka jaunajām māmiņā neiedomāties no sevis pārāk daudz

Pirms diviem mēnešiem influencere, dzīvesstila konsultante Dana Gulbe, kuru daudzi pazīst ar pseidonīmu Dana ar kasti, kļuva par māmiņu otrajai atvasei. Pirmo mēnešu emocijas Dana nereti apraksta sociālajos tīklos, sakot ikvienai mammai – mammīt, neiedomājies no sevis par daudz – viss nav tavā kontrolē!

16. septembrī 13:32

Dana apzinās, ka ir divu veidu mammas – ir tādas mammas, kuras bauda pirmos bērna dzīves mēnešus un ir tās, kurām mazuļa pirmie mēneši ir trauksmes, skumju, apjukuma pilns laiks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esmu dabūjusi piedzīvot abus, un, šķiet, tas ir diezgan raksturīgi, ka ar nākamajiem bērniem izdodas vairāk baudīt un mazāk stresot. Bet kas bija pirmais – vista vai ola? Ja mamma mierīga, bērns būs mierīgs. Bet, ja bērns ir pēc dabas mierīgs, tad arī mammai vieglāk baudīt un būt mierā,” raksta Dana.

Dana apzinās, ka māmiņas pārāk daudz koncentrējas uz pirmo variantu, kur mammu kontrolē ir jābūt visam: bērns raud – tu kaut ko dari ne tā, neguļ naktīs – droši vien nemāki pareizi vakara rutīnu ievest, neizdodas pabarot ar krūti – tāpēc, ka streso un nemāki. Influencere iesaka šo visu izbeigt!

“Man šķiet, ir tik svarīgi neiedomāties no sevis par daudz un tikai tāpēc, ka ar savu vienu vai dažiem bērniem kāda formula ir strādājusi, pieņemt, ka tā tas būs visiem. Jo arī bērniņi atnāk ar dažādu raksturu, arī katrs pēcdzemdību laiks ir atšķirīgs atkarībā no tā, cik liels atbalsts tiek gūts no ģimenes, kur un kā tu dzīvo, kāds ir emocionālais stāvoklis,” atgādina Dana.

Dzīvesstila speciāliste novēl katrai mammai, vismaz pirmajos bērna dzīves mēnešos, atlaist kontroli pār dienas plānu, notikumiem un ritmu. Aicina pieņemt, ka katra diena ir tāda, kāda tā ir. Ka bērniņš ir tieši tāds, kādam viņam ir jābūt, lai jūs abi kopā piedzīvotu satikšanos, kas jau sen bija debesīs ierakstīta.

View this post on Instagram

A post shared by DANA GULBE (@dana.ar.kasti)

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm