tv3.lv

Pēc uzvaras ”Eirovīzijā” Ukrainas pārstāvji ir gatavi atgriezties dzimtenē un karot

Pēc uzvaras ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā Ukrainas pārstāvji, grupa ”Kalush Orchestra” preses konferencē aprakstīja savas pirmās sajūtas, runāja par nākotnes plāniem un cerību, ka nākamais konkurss notiks atjaunotā Ukrainā. Mūziķi aicina klausīties ukraiņu mūziku, kurai ir bagātīgs, īpašs rokraksts, gluži kā visai viņu kultūrai.

15. maijā 13:58

Sākumā grupas līderis izteica pateicības vārdus ikvienam, kurš balsoja. Uzvara valstij ir ļoti būtiska, īpaši šogad. Eiropas atbalsts Ukrainas tautai nozīmē ļoti daudz, jo parāda solidaritāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Esam šeit, lai pierādītu, ka Ukrainas kultūra un mūzika ir dzīva, ka mūsu mūzikai ir sava skaņa un īpašais rokraksts. Tu vari klausīties ukraiņu mūziku, skatīties filmas, baudīt kultūru. Dziesmā apvienojām paaudžu laikā aizmirstus kultūras elementus ar jaunām vēsmām, radot iespēju ielūkoties mūsu muzikalitātē un kultūrā,” tā grupas solists.

Izdzirdot jautājumu par to, vai grupa uzskata, ka uzvarējusi, jo viņu dziesma ir labākā, vai tāpēc, ka valstī notiek karš, mūziķi aizdomājās un teica, ka viņi gribētu ticēt, ka dziesmas ietekmē. Pirms karadarbības bukmeikeri prognozējuši vietu pirmajā pieciniekā. Braukājot apkārt pa Eiropu, prezentējot dziesmu, viņi ”Stefania” dzirdējuši tik daudzās vietās.

”Nākamgad Ukraina būs laimīga rīkot nākamo ”Eirovīzijas” dziesmu konkursu – jaunā, laimīgā Ukrainā. Pārāk agri runāt par mūsu plāniem, bet darīsim visu, lai nākamais konkurss notiktu drošā, miermīlīgā valstī,” tā grupas solists.

16. maijā beidzas ”Kalush Orchestra” īpašā atļauja, izceļot no Ukrainas, un puiši jau ir devušies ceļā uz dzimteni. Viņi ir gatavi karot, cīnīties līdz pat beigām.

Ja konkursa laikā māksliniekiem bija jāuztraucas tikai par savu ģimeni, draugiem, tad nu tam visam pievienosies arī viņu pašu dzīvības. Puiši par to saka, ka vieglāk ir būt klāt, būt līdzās mīļajiem, jo tad ir iespēja ko darīt, palīdzēt, toties, esot prom no tuviniekiem, nepārtraukti viņi ir domās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

15. maijā grupa ”Kalush Orchestra” izdeva videoklipu dziesmai ”Stefania”. Klips filmēts kara skartajā Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm