tv3.lv

Sabiedrībā zināmas personas skarbi izsakās par Didrihsones viedokli, kas veltīts viendzimuma pāru attiecībām

18. februārī populārā “influencere” un zīmola “Butterfly” radītāja Elīna Didrihsone izteica savas domas par viendzimuma attiecībām. Sievietes izteikumus daudzi pielīdzināja homofobismam. Sabiedrībā zināmas personas nespēj klusēt un komentē “influenceres” vārdus.

2021. gada 19. februārī 9:10

Atgādinām, ka Elīna uzsvēra, ka tēma viņai ir absolūti nepieņemama. Sieviete to nesaprot, nekad nesapratīs un neatbalstīs. Slavenība arī piebilda, ka sievietei ir jābūt ar vīrieti un vīrietim ar sievieti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elīnas viedokli lasi ŠEIT!

LGBTQ kopienas pārstāvis Kašers parasti izvairās no konflikta situācijām, pirmkārt, viņam nav laika, otrkārt – nepatīk būt ar kādu konfliktā.

Noskatoties Elīnas uzņemtos “īsos stāstus”, Kašeram palicis kauns sievietes vietā.

“Runāšu Didrihsones vārdiem – esmu kategoriski pret tādiem cilvēkiem, kāda esi tu, Didrihsone. Uzskatu, ka sākumā Dievs radīja cilvēku, nevis tādu “monstru”,” sociālajā tīklā “Instagram” paziņo Kašers.

Multimākslinieks aicina savus sekotājus boikotēt Elīnas profilu, neiepirkties viņas veikalā.

“Tu esi publiska persona, kurai ir daudz sekotāju, kuras viedoklī ieklausās cilvēki – esi mazliet humānāka, domā līdzi tam, ko runā,” Kašers ir skarbs.

Jaunais vīrietis uzrunā arī savus draugus, paziņas, sekotājus, kuri savos “Instagram” dalās ar Didrihsones konkursa bildēm, paziņojot, ka arī ar šiem cilvēkiem viņam nebūs “pa ceļam”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķe Katrīne Lukins nespēj klusēt un izsaka atbalstu LGBTQ kopienai.

Dziedātāja parasti neiesaistās šādās lietās, bet viņu ļoti “uzvelk”, tas, ka cilvēki līdz pat šai dienai nav iemācījušies respektēt citus.

“Nav runa, ka nevar būt dažādi viedokļi, bet gan par to, kā tu savu viedokli pasniedz. Kā arī par to, kāda jēga izteikties par lietām, kas tevi neskar!” sociālajā tīklā “Instagram” paziņo Katrīne.

Katrīne nesaprot, vai tiešām ir tik grūti izrādīt citiem cieņu?

Fitnesa skaistulīte Juta Valdmane domā, ka izteikties negatīvi par LGBTQ kopienu, ir jau ļoti “old school” un nemoderni. Kā nekā ir 21.gadsimts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es esmu par to, ka tiesības mīlēt un tikt mīlētiem ir pilnīgi visiem. Un es noteikti nekad neatbalstītu cilvēkus, un aicinu neatbalstīt tos, kuri ir pret elementārām cilvēktiesībām tikai tāpēc, ka kāds mīl savu dzimumu. Neviens tev ēst neprasa un negatīvo viedokli vari paturēt pie sevis,” sociālajā tīklā “Isntagram” dusmīgi raksta Juta.

Arī Dāvis Ķimenis jeb Amuna ir pārsteigts par Elīnas izteikumiem. Dāvis jaunajai sievietei liek aizdomāties par atšķirību starp viedokli un klaju homofobiju.

“Sāksim ar to, ka Dievs tevi tādu neradīja. Kas rada dizaineru drēbītes, “Guess” somiņas, pieaudzētos matus, kurus izmanto, kas izplata? Homoseksuāļi. Tavi vārdi – nekad neatbalstīšu, jau ir pretrunā ar rīcību,” sociālajā tīklā “Instagram” skaidro Amuna.

Amuna domā, ka cilvēkam ar tūkstošiem sekotāju nepiedienas izteikt tāda veida viedokli, īpaši jau 21. gadsimtā.

View this post on Instagram

A post shared by TJZ ? (@itsprusax)

Jauniešu elks, reperis Prusax arī nespēja palikt malā, bet gan izpauda viedokli, lai atbalstītu savus LGBTQ kopienas draugus un draudzenes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reperis domā, ka Dievs noteikti nav gribējis, lai Elīna savās lūpās ievieto “5 tonnas” kaut kādas vielas un uztaisa neīstas krūtis.

Tāpat jauniešu elks aizdomājas par to, ko var sagaidīt no personas, kuras mērķis dzīvē ir izskatīties labi.

Dziedātājs Roberto Meloni uzskata, ka nedrīkst teikt visu, kas ienāk prātā. Jādomā ar galvu – īpaši, ja ir daudz sekotāju. Katrs no mums ar savu viedokli ietekmē apkārtējo pasauli.

Mūziķis apzinās, ka esam atšķirīgi, sākumā ir jāpieņem sevi, tādu kāds esi. Tad tas būs dabiski – pieņemt otru ar atšķirībām un dažādām īpašībām.

LGBTQ kopienas pārstāvis Deniss Ševeļovs nevēlas aizskart Elīnas dzīvesveidu vai izvēles, tā nav viņa darīšana.

“Viņa izteica savu pozīciju, ka nevar saprast, kā vīrietis var būt ar vīrieti, ka Dievs nav tā domājis. Kā šo var nezināt 2021.gadā, ja ir apgūta e-komercija, kā var nesaprast cilvēktiesības. Ja esi paudusi viedokli, tā ir tava izvēle, bet pēc tam, kad sāk atsekot cilvēki, pēkšņi izņem ārā īsos stāstus. Tu vairs neesi pārliecināta par savu viedokli? Pēkšņi mainīji uzskatus un ieguvi dievišķo apgaismību? Tad ir jāatvainojas. Vai tomēr popularitāte ir tas, kas Dieviņam tuvāks,” jautā Deniss.

Denisam tēma ir ļoti tuva. Viņš apzinās, ja geji, lesbietes, transseksuāļi jūtas droši sabiedrībā, tas ir labs indikators, jo dzīvojam liberālā, demokrātiskā, cilvēkiem drošā sabiedrībā.

Sociālajā tīklā “Instagram ” dziedātājs Lauris Reiniks paziņo – esi, kas esi un mīli, ko tu mīli. Galvenais, ka mīli nevis ienīsti kādu. Punkts!

Mūziķis aicina neņemt galvā stulbus “influencerus”.

Šova “X Faktors” zvaigzne Alise Haijima ir pret jebkādu diskrimināciju.

“No bērnības zinu, ko nozīmē būt diskriminētai par to, kāda piedzimu. Es zinu kā tas sāp, es zinu kā tas ietekmē psihi, bērna attīstību identitātes veidošanā. Rasisms, homofobisms, transfobisms, citas diskriminācijas ir man nepieņemamas,” sociālajā tīklā “Isntagram” raksta Alise.

Alise piebilst, ka var nepiekrist viņu dzīves stilam. Tas ir tavs viedoklis! Bet izturēties bez cieņas pret citiem, aizskart jūtas, nodarīt pāri tikai tāpēc, ka viņu dzīves stilam nepiekrīti nav viedoklis – tā ir uzvedība.

Kāds ir tavs viedoklis par Elīnas izteikumiem saistībā ar LGBTQ kopienu?

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm