tv3.lv

TV šova Madara mēnesi pēc dzimuma maiņas atgriezusies Latvijā

Pagājušās nedēļas nogalē pēc vairāk nekā mēnesi ilgas uzturēšanās Taizemē mājās atgriezās TV3 šovā ”Operācija: Jauna dzīve” iepazītā rīdziniece Madara Marta Šterna.

15. februārī 12:07

Janvāra pirmajā pusē 38 gadus vecajai Madarai klīnikā Taizemē tika veikta dzimuma maiņas operācija. Pēc pirmspēdējās vīzītes pie ārsta Madara atbalstītājiem vietnē “Twitter” priecīgi ziņoja: “Nu jau sāk izskatīties fantastiski” un “gala rezultāts būs redzams ne agrāk kā pēc astoņiem mēnešiem”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atlabšana pēc operācijas noritēja pēc plāna, tādēļ pagājušās nedēļas nogalē bija pienācis laiks Madarai atgriezties Latvijā, lai gan, kā pati atzina, Taizemē viņa labprāt uzkavētos ilgāk.

”Garlaicīgs lidojums mājās. Sešas no 10 stundām pagājušas. Un tad otrs lidojums stundas garumā. Bangkokas lidostā tiku pie ratiņkrēsla, ceļš līdz lidmašīnai bija 16 minūšu ilgs, man tas radītu lielas problēmas. Ceru, ka Helsinkos sagaidīs ar ratiņkrēslu,” pa ceļam uz mājām tvītoja Madara.

“Ja nebūtu paņēmusi biznesa klasi, būtu ļoti čābīgi. Lidojumu pārsvarā pavadīju gandrīz guļus, kas ir visērtākā pozīcija šobrīd,” viņa skaidroja. (Madara iepriekš sekotājus informēja, ka pēc operācijas apmēram mēnesi staigāšana sagādās zināmas grūtības – red.)

”Esmu mājās. Lidojums nogurdinošs un aiz sevis nes nepatīkamas sekas. Staipīšana ir daudz grūtāka pirmās dienas, jo kopumā sanāca vairāk par 24 stundām bez staipīšanas. Miegs nāk aumaļām. Tomēr izturēju pirmo staipīšanas procesu,” dienas turpinājumā no mājām vēstīja Madara.

Madara pēc operācijas saviem atbalstītājiem regulāri atskaitījās gan par sadzīvi tālajā zemē, kur cita starpā ieguvusi jaunu draudzeni, gan par atveseļošanās gaitu un atstāstos bieži atsaucās uz ”staipīšanu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nezinātājiem viņa beidzot atklāj, kas aiz tās slēpjas un kas ir process, kas būs neiztrūkstošs viņas ikdienā turpmāko gadu: ”Rētaudu staipīšana, lai tie nesaraujas un nav cieti. Tiek lietoti speciāli “Dilator”, ar kuru palīdzību tiek staipīti rētaudi galā un aplī pašā sākumā.”

Kā skaidro Madara, viņai šis process jāveic trīs reizes dienā. Kad pēc operācijas būs pagājis apmēram gads, staipīšanas reižu skaitu varēs samazināt līdz divām trīs nedēļā, līdz no tās varēs atteikties uz visiem laikiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm