tv3.lv

Smurfu tēli pasaulē ir jau vairāk nekā 60 gadu, un to popularitāte nebeidz rimties! Satiec viņus tagad arī TV3 Mini!

No rīta un pēcpusdienās TV3 Mini piedāvā priecīgu tikšanos ar vieniem no pasaules slavenākajiem animācijas tēliem – mazajiem, zilajiem radījumiem baltajās cepurēs – smurfiem animācijas seriālā ar tādu pašu nosaukumu “Smurfi”.

2020. gada 8. oktobrī 8:52

Lielā, dziļā mežā ir apslēpts ciemats, kuru apdzīvo mazie, pozitīvie smurfi, pēc izskata gandrīz vienādi. Dažus no viņiem gan var atšķirt no pārējiem pēc kādām īpašām pazīmēm – Smurfu papam ir bārda, pavāram ir pavāra cepure, bet gudriniekam brilles un viszinoša sejas izteiksme.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā pašā mežā dzīvo ļaunais burvis Gargamels, kurš ienīst mazos smurfus un cenšas viņus atrast un ieriebt. Animācijas seriāls seko smurfu dzīvei un ikdienai, viņu priekiem un bēdām, notikumiem un piedzīvojumiem.

Smurfu tēli pasaulē ir jau vairāk nekā 60 gadu – to 1958. gadā radīja beļģu komiksu mākslinieks Peijo, un tie uzreiz iekaroja lasītāju simpātijas. Par smurfiem ir radīti komiksi, animācijas filmas, animācijas seriāli, tie izmantoti videospēlēs, reklāmās, uz produktu iepakojumiem, apģērbā, un, protams, ir radītas arī smurfu rotaļlietas.

Pasaules slavu smurfi iemantoja pēc 1976. gada, kad to rotaļlietas un figūras sāka ražot ASV. 1981. gadā tiesības radīt animācijas seriālu par smurfiem nopirka kompānija “NBC”, kuras vadītājam šī ideja radās, vērojot, kā viņa meita rotaļājas ar smurfu lelli. Ja reiz bērniem tik mīļas ir šīs rotaļlietas, kāpēc gan lai tādas nekļūtu animācijas filmas par smurfiem?

Viņš nebija kļūdījies – šis seriāls piedzīvoja deviņas sezonas, kurās tika parādītas 418 epizodes, un piedzīvoja milzu popularitāti. Pat vēl vairāk nekā 60 gadu vēlāk smurfu popularitāte nemazinās – cilvēki cenšas pārspēt viens otra rekordus, kopā savācoties pēc iespējas vairāk cilvēku smurfu tērpos.

Pēdējais rekords tika uzstādīts tikai šogad, kad, spītējot ar koronavīrusu saistītajam aizliegumam vienkopus pulcēties vairāk nekā 1000 cilvēkiem, Francijā, tērpušies kā smurfi, sapulcējās 3549 cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl interesanti, ka par pirmizrādes vietu 3D” Smurfu” filmai, kas uzņemta 2011. gadā, tika izvēlēts kāds tradicionāls Spānijas ciemats Andalūzijas kalnos. Filmas veidotāju “Sony Pictures” uz šo pasākumu visas mājas nokrāsoja zilas par godu smurfiem, solot pēc tam pārkrāsot tradicionālajā baltajā krāsā. Tomēr ciema iedzīvotāji to vairs nevēlējās – viņi saglabāja mājām zilo krāsu, lai popularizētu savu dzīves vietu tūrisma nolūkos kā Smurfu ciematu.

Sekosim mazo, jauko, sirsnīgo smurfu piedzīvojumiem no 13. oktobra plkst. 6.15 no rīta un pēcpusdienās plkst. 16.15 TV3 Mini!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm