tv3.lv

Šodien Tēvu un Spēka diena, svin Hospitāļu ielas kaimiņu svētkus

Šodien Latvijā jau sesto gadu pēc kārtas svin Tēva dienu, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā.

2014. gada 14. septembrī 10:43

Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē – tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības – pavisam 135 valstīs. Dažādās zemēs gan svētku datums atšķiras. Latvijā Tēva diena tika ieviesta 2008.gadā, un tā tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.
Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) pauž pārliecību, ka Tēva dienu sabiedrībai būtu jāuztver vienlīdz svarīgi kā Mātes dienu, jo Latvijā ir ļoti daudz mīlošu un gādīgu tēvu, kuri ikdienā sniedz saviem bērniem nenovērtējamu atbalstu. “Aicinu ikvienam īpaši svinēt šo dienu, novērtējot tēvu rūpes par bērniem, jo viņi to ir godam nopelnījuši! Esmu gandarīts, ka aizvien vairāk uzsveram tēva lomu un nozīmi ģimenē. Arī tēvi ir pelnījuši pateicību, atzinīgus vārdus un īpašu dienu, kurā viņus godina visa ģimene un sabiedrība kopumā,” uzsver ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien notiks arī ikgadējā Spēka diena
Svētdien no risināsies ikgadējā Spēka diena, kuras laikā ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus demokrātiskākajā tautas sporta disciplīnā – pievelkoties pie stieņa, pavēstījis  VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) pārstāvis Māris Ozols.

“Spēka diena, iespējams, ir pieejamākās Latvijas sacensības, jo, lai piedalītos, nav nepieciešams braukt uz Rīgu – “spēka punkti” būs izvietoti visā Latvijā. Stipru valsti veido stipri cilvēki, tādēļ mēs ar Spēka dienas iniciatīvu mudinām cilvēkus aiziet līdz tuvākajam pievilkšanās stienim un pamēģināt pievilkties kaut vai vienu divas reizes. Uzturēt sevi labā fiziskā formā ir iespējams arī bez papildu naudas līdzekļiem, vajag tikai vēlēšanos. Spēka diena ir lielisks un motivējošs ieguldījums Latvijas iedzīvotāju veselīga dzīvesveida veicināšanā, un man ir prieks, ka ar katru gadu tajā iesaistās arvien vairāk cilvēku,” skaidro LDz prezidents Uģis Magonis.

Par godu LDz 95 gadu jubilejai šogad visā Latvijā būs pieejami pavisam 95 “spēka punkti”, kuros ikviens varēs atnākt pievilkties pie stieņa un fiksēt savu rezultātu. Sev tuvāko punktu iespējams noskaidrot pasākuma mājaslapā “www.spekadiena.lv”.

Rīgā pirmo reizi notiks Hospitāļu ielas kaimiņu svētki
Lai iepazītu, saliedētu un iepriecinātu Brasas apkaimes iedzīvotājus, šodien Rīgā norisināsies pirmie Hospitāļu ielas kaimiņu svētki, pavēstījusi pasākuma rīkotāju pārstāve Inese Auziņa. Svētki Hospitāļu ielā notiks no plkst.16 līdz 21. Pasākumā varēšot gan izglītoties, gan izklaidēties, gan izsportoties, gan izzināt un uzzināt, gan baudīt mūziku un skatīt kino.

Hospitāļu ielas kaimiņu svētku rīkošanā iesaistās paši apkaimes namu iedzīvotāji, kas rada ielas noformējumu, organizē dažādas aktivitātes, rīko radošās darbnīcas un uzpoš teritoriju. “Hospitāļu ielas apkārtnē radošs gars un ģimeniska atmosfēra valdījusi vienmēr, un ar kaimiņu svētku tradīcijas ieviešanu šīs vērtības tiks stiprinātas,” stāsta Auziņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepazīt Hospitāļu ielas vēsturi un arhitektūru varēs, piedaloties orientēšanās spēle “Hospitāļu ielas kultūras dārgumi”, kā arī pievienojoties kādai no Voldemāra Eihenbauma vadītajām ekskursiju grupām – plkst.16.30 un 18 – un noslēgumā noskatoties raidījumus “Ielas garumā” par Brasas apkaimes ielām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm