tv3.lv

”Neuzņemu nāves, baiļu un moku enerģiju no dzīvnieku līķiem.” Mīlas šova Dana par pievēršanos vegānismam

Erotiskā satura veidotāja, raidījuma ”Nākamā pietura: Mīlestība” dalībniece Dana ir aktīva vegānu kustības atbalstītāja. Šova zvaigzne ir atteikusies no dzīvnieku valsts izcelsmes produktiem, lai sniegtu savu ieguldījumu dzīvnieku ciešanu samazināšanā.

2021. gada 16. janvārī 17:20

Sarunā ar portālu Skaties.lv Dana atklāj, ka pārstājusi ēst gaļu pēc filmas ”What the health” noskatīšanās. Pēc tam, pētot lopkopības aizkulises un dzīvnieku valsts produktu ietekmi uz cilvēka veselību, kļuvusi par vegāni. Organisms pats atteicies no visa liekā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Pašapmierināšanos varu rādīt kad, kā un kam vēlos.” Mīlas šova Dana par erotiskā satura veidošanu

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Kad vegānisms ir dzīvesveids.

”Ja vēlme ir vienkārši būt attiecībās – tad katrs pretimnācējs būs ”īstais”.” Mīlas šova Dana atklāj, kādu partneri vēlas

”Tagad dzīvoju ar daudz mazāku vainas apziņu. Neuzņemu nāves, baiļu un moku enerģiju no dzīvnieku līķiem, tas padarīja mani mierīgāka. Esmu atteikusies ne tikai no gaļas un piena produktiem, bet arī no olām, medus,” skaidro Dana.

Pēc maltītēm Danu vairs nemoka smaguma sajūta, jo svaigāku ēdienu viņa ēd, jo labāk jūtas. Arī mati palikuši spīdīgāki, mazāk šķeļas un labāk aug.

”Sākumā gribēju pamācīt citus. Laikam ejot, sapratu, ka ar agresivitāti neko nepanākšu. Esmu atbildīga tikai pati par sevi. Varu rādīt piemēru un atbildēt uz jautājumiem – tas arī viss. Ja pie kāda ciemojos, parasti laicīgi padomāju par to, ko tur ēdīšu. Piedāvāju arī citiem nogaršot, lielākoties visi ir gatavi izmēģināt ko jaunu,” Dana par aktivitāti vegānu dzīvesveida popularizēšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šova dalībniece domā, ka daudz dārgāk par vegāniskā ēdiena iegādi ir staigāšana pie nebeidzamajiem ārstiem, lai tiktu galā ar hroniskām slimībām, ko izraisa neveselīgs uzturs.

”Dārgi sanāk, ja ir vēlme septiņas dienas nedēļā lietot dārgos gaļas un piena produktu aizstājējus. Ja izvēlas ēst graudus, pākšaugus, augļus un dārzeņus, nedomāju, ka tas ir dārgs prieks. Es savu veselību un labsajūtu vērtēju ļoti augstu, tāpēc nelieku cenu uz tās,” tā Dana.

Mīlas šova Danu neuztrauc, ja kāds viņu ir redzējis kailu vai veicam seksuālas darbības

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Mīlas šova Dana un Gundars pastāsta, kā gājis romantiskajā randiņā! Vai sekos vēl kāda tikšanās?

Erotiskā satura veidotāja labprātāk ēd augļus un dārzeņus – smūtiji, salāti, krāsnī cepti vai tvaicēti dārzeņi, svaigi spiestas sulas. Vienkāršs ēdiens sastāda 85% no jaunās sievietes ēdienkartes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Sabalansēts vegānisks uzturs organismam nelaupa ne vitamīnus, ne minerālvielas. Regulāri taisu asins analīzes, lai pārbaudītos, un man nekad nekas nav trūcis. Uzskatu, ka visiem, neatkarīgi no tā kāds ir viņu uzturs, vajadzētu reizi gadā pārbaudīt vai asinīs visa ir gana,” stingri nosaka Dana.

Savā mājā, ledusskapī un uz traukiem viņa nevēlas redzēt dzīvnieku valsts izcelsmes produktus, kā arī to enerģiju un smaku. Tāpēc Dana nevarētu būt attiecībās ar kādu, kas vēlētos mājās ēst, gatavot vai uzglabāt šādus produktus. Ārpus mājas vīrietis var darīt ko vēlas. Tāpat viņa nevēlētos skūpstīties ar kādu, kurš tik tikko saēdies karbonādes.

Ja šova dalībniecei kāds līdzās ēd gaļu, viņai ir žēl dzīvnieciņa, un viņa cenšas koncentrēt domas uz savu ēdienu.

”Ģimene man neko nemēģina “iebarot”. Viņi ir ļoti atvērti un tieši pretēji, vienmēr ar prieku ēd to, ko pagatavoju. Ziemassvētkos mums bija 85% vegānisks svētku galds,” priecājas Dana.

Kā lielākos mītus, kurus Dana ir dzirdējusi par vegānismu viņa nosauc – vegāni ēd tikai zāli, vegānisms nav piemērots bērniem, visu dzīvi nedrīkst ēst vegāniski, ja neēdīsim gaļu govis pārņems pasauli, bez gaļas nevar ēst garšīgi, nevar uzaudzēt muskuļu masu – ēdot tikai augu valsts produktus, nevar cept kūkas, bez olām un piena. Sieviete piebilst, ka tās visas ir muļķības!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

”Mēs runājam tikai par uzturu, bet vegānisms nav tikai uzturs, tas ir dzīvesveids. Vegānisma galvenais mērķis ir maksimāli samazināt cilvēku izraisītas dzīvnieku ciešanas uz šīs pasaules. Es neēdu dzīvniekus un viņu blakus produktus, nevelku dzīvnieku ādu vai vilnu, neizmantoju kosmētiku un mājas tīrīšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir kaut kas no dzīvnieku valsts, tāpat arī ja tie ir testēti uz dzīvniekiem. Neapmeklēju zoodārzus, lielos akvārijus un cirku,” Dana pastāsta plašāk par vegānismu.

Nobeigumā jaunā sieviete liek aizdomāties par to, ka lielākā daļa gaļēdāju apgalvo, ka mīl visus dzīvniekus. Bet kā gan ir iespējams ēst kādu, ko mīli? Kā var sagādāt ciešanas tam, ko mīli? Kā var maksāt par kāda ko mīli nāvi? Bieži vien cilvēki nodala kaķi un suni no cūciņas, gotiņas vai aitiņas, bet realitāte ir tāda, ka viņi visi jūt vienādi.

”Viss tikai ieraduma spēks un slinkums mainīties. Garšas kārpiņas apmierina garšvielas, nevis pati gaļa. Tajās pašās garšvielās varam pagatavot dārzeņus vai, piemēram, tofu un garša būs tieši tāda pati,” pamāca Dana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm