tv3.lv

Deju ansambļa Daiļrade vadītāja: uz šova finālu dosimies ar Latvijas karogu!

Nedēļas sākumā lietuvieši kanāla TV3 producenti negaidīti paziņoja, – tautas deju šovs Kadagys tiek saīsināts, kas nozīmē, ka lielais fināls būs jau šo svētdien. Portāls Skaties.lv sazinājās ar mūsu pārstāvju – deju ansambļa Daiļrade – vadītāju Ivetu Pētersoni-Lazdāni, lai noskaidrotu, kāds priekšnesums tiek gatavots pēdējam uznācienam, kā arī, protams, kāda reakcija bija saistībā ar nepatīkamo paziņojumu.

2016. gada 11. martā 17:41

Priekšnesumu izvēlē bija izmaiņas – bija paredzēts duets, solo deja, ar ko bija skaidrs, ar kuru mēs nevaram šovu beigt. Nākamajā jādejo divas, bet ar to arī nevarējām noslēgt. Finālā bija jādejo trīs dejas – viena jauna horeogrāfija un jāatkārto divas.
“Sākotnēji liels šoks pēc augstā lidojuma, kad bijām priecīgi pēc svētdienas lieliskā priekšnesuma,” sacīja Daiļrades vadītāja, kura atklāja, ka saņēmusi ļoti labas atsauksmes no jomas profesionāļiem, kā arī vienkārši atbalstītājiem Latvijā. Parasti šie apsveikumi tiek sūtīti ar īsziņas palīdzību, un pēc katras šova dienas, kad ansamblis jau sasēdināts autobusā, skaļi visiem tās tiek nolasītas. Taču pēc otrdienas paziņojuma viņi vairs nebija tik priecīgi…

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: deju ansamblis Daiļrade šovā Kadagys

“Saņēmām zvanu no producentes un nolaidāmies uz zemes.” Pētersone pastastīja, ka līdz ar izmaiņām šova gaitā tās bija jāveic arī priekšnesuma izvēlē. Šosvētdien bija paredzēta solo deja, kur pavadījumu spēlē grupa Raxtu Raxti, kuri bijuši pagalam sabēdājušies, ka uzstāšanās izpalikusi. “Bija paredzēta solo deja, un ir skaidrs, ka ar šādu priekšnesumu mēs nevaram noslēgt šovu.” Ja fināls būtu norisinājies 27. martā, Daiļradei (un arī visiem pārējiem šova dalībniekiem) būtu jādejo trīs dejas – viena jauna horeogrāfija un divas, kuras jau skatītājiem atrādītas. “Kā ir, tā ir – turpināsim cīnīties!”

Cīnīsies līdz galam!

Turpinājumā viņa atzina, ka dalība šovā vērtējama ar treknu plusa zīmi. “Kadagys mums ir devis ļoti daudz – popularitāti, jaunas emocijas un pieredzi. Manuprāt, latviešu deju esam paradījuši kolorītu, interesantu un daudzpusīgu. Dejotājiem pēc katra priekšnesuma ir gandarījums, un visi rādījuši tikai to labāko sniegumu.,” kaujinieciski noskaņota ir Pētersone.

Uz svētdienu deju ansamblis Daiļrade ir sagatvojuši priekšnesumu, kas saucas Šķiraties, zosu pulki! Pavadījumu ierakstā izpildīs grupa Iļģi, bet horeogrāfiju veidojis Agris Daņiļēvičs. “Komentāros un atsauksmēs esam saņēmuši lūgumus izpildīt, ko patiesi latvisku. Skatītājiem būs iespēja vērot kāzu tradīciju, kurā rādīsim, kā vedēji ved jauno pāri. Būs gan tradicionāli tautu deju soļi un zīmējumi, kā arī 21. gadsimta iezīmes – pacelšanās virs skatuves līmeņa, lēcieni, metieni…” svētdienas priekšnesumā nedaudz ļauj ieskatīties Iveta.

“Neskatoties uz to, ka mums nav nekādu cerību uz telefona balsojumu, aicinu visu pārējos just mums līdzi, jo mēs nenolaidīsim rokas! Varu garantēt, ka manējie dejos ar pilnu krūti, jo zinām, ka aiz mums ir 27 tūkstoši dejotāju, kas sekos līdzi, un mēs viņus nepievilsim! Uz Lietuvu brauksim ar Latvijas karogu! Tautas deja Latvijā ir liels spēks!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm