Ilze Jaunalksne‑Rēdere atklāj, kā dalību “Balss maskā” slēpusi no saviem bērniem un kaimiņiem

1 komentārs
Ilze Jaunalksne‑Rēdere atklāj, kā dalību “Balss maskā” slēpusi no saviem bērniem un kaimiņiem
PUBLICITĀTES FOTO

Muzikālā šova “Balss maskā” ceturtā raidījuma noslēgumā tika atmaskots vēl viens no dalībniekiem – visu redzošās Acs maskā bija paslēpusies TV3 raidījuma “Nekā Personīga” žurnāliste Ilze Jaunalksne-Rēdere. Sarunā ar Skaties.lv Ilze atklāj, kas bijuši lielākie izaicinājumi un kā piedalīšanos projektā slēpusi no tuviniekiem.

“Piedzīvojums bija vienreizējs,” Skaties.lv savu dalību TV3 šovā raksturo Ilze. “Es visiem iesaku mesties avantūrās, ja vien ir tāda iespēja. Paldies, ka mani uzaicināja!”

Kā izrādās, būt Acs maskā bijis liels pārbaudījums Ilzes fiziskajai varēšanai.

“Es mēģinu salīdzināt, lai cilvēki varētu iedomāties, kā tas ir – būt līdz 10 kilogramus smagā bumbā, kurā tu neko neredzi, kurā nav gaisa, un ar visu to tu skatītājiem nedrīksti likt sevi nojaust. Tās grūtības ir tik lielas, tomēr jāsaglabā elegance, pārliecinātība un jāpārvietojas pa skatuvi tā, it kā uz galvas nekā nebūtu.

Tas izrādījās grūtāk, nekā es biju iedomājusies, tāpēc es neslēpšu, ka man ir arī zināms atvieglojums.”

Ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta

Ar mūziku žurnālistei ir ļoti cieša saikne. “Man ir mūzikas pamatizglītība, tomēr es vienīgā no ģimenes izvēlējos strādāt citā profesijā. Māsai un brālim ir pat divas augstākās muzikālās izglītības,” stāsta Ilze.

Viņa uzkrājusi arī lielu kordziedāšanas pieredzi: “Pašā mazotnē dziedāju bērnu popgrupā. Protams, tam sekoja skolu kori, trīs gadus dziedāju arī pie brāļiem Kokariem kamerkorī “Ave Sol”.

Bija pavisam lieliska dzīves pieredze piedalīties arī tādā projektā kā Pasaules jauniešu koris, kas nozīmē kādā no pasaules vietām divu nedēļu laikā iestudēt koncertprogrammu un ceļot apkārt. Tie bija tiešām vareni piedzīvojumi Filipīnās, Japānā, arī Baltijas valstīs.”

Šova noteikumu dēļ mulst pat ģimene

Ilze teic, ka brīdī, kad izteikts piedāvājums par piedalīšanos “Balss maskā”, viņa ilgi nedomāja.

“Vienmēr ir stāsts par to, lai vienlaicīgi kvalitatīvi varētu pildīt savus tiešos darba pienākumus, un neslēpšu, lai “Nekā personīga” programmu sagatavotu, maz cilvēku iedomājas, cik daudz laika tas paņem, turklāt ir arī ģimenes dzīve. Man bija jāsaprot, cik daudz spēka man ir,” skaidro žurnāliste.

Tā kā projekts uzsācies laikā, kad “Nekā personīga” komanda bija devusies vasaras atvaļinājumā, Ilze labprāt piekritusi dalībai šovā.

Jautāta, cik viegli vai grūti faktu par piedalīšanos projektā bija paturēt noslēpumā no ģimenes locekļiem, Ilze neslēpj: “Tas bija diezgan sarežģīti. Mums bija arī striktas līgumsaistības, un tas uzlika diezgan smagu nastu.

No vienas puses, gribas jaunākajam bērnam pateikt, kur tu aizklīsti tik bieži tādā melnā treniņtērpā un saki, ka nebūsi mājās, un pie mājas durvīm katru reizi piebrauc cita automašīna, tevi kaut kur nogādā un vēlāk atved atpakaļ.

Es tiešām brīnos par saviem ļoti vērīgajiem kaimiņiem, kā viņiem tas bija paslīdējis garām.”

Arī Ilze apliecina, ka šova laikā tikties ar pārējiem dalībniekiem nav bijusi pat mazākā iespēja: “Joprojām daudzi ir pārsteigti par to, ka mēs, dalībnieki, nepazinām viens otru.

Patiešām pat mēģinājumi bija saplānoti tā, lai neviens nesaskrietos – ne kāpņu telpā, ne autostāvvietās. Mēs tikām atvesti uz koncerta ieraksta norises vietu. Es dzirdēju tikai vienu numuru pirms sevis un vienu numuru pēc.”

Pēc balss nevienu no dalībniekiem Ilze nav varējusi pazīt: “Es sāku minēt kopā ar visiem – no pirmā raidījuma, kas septembrī sākās ēterā.”

Samantas Tīnas precīzais trāpījums

Kā trāpīgāko no detektīviem, kam viņu izdevās atkost visātrāk, Ilze vērtē dziedātāju Samantu Tīnu.

“Es arī domāju, kā tas būtu bijis kopš Samantas Tīnas precīzā trāpījuma no pirmā raidījuma, ja es vēl ilgi būtu palikusi šovā. Tad būtu jādomā tādi kūleņi un priekšnesumi, kas viņus aizvestu galīgos neceļos,” aizdomājas žurnāliste.

“Man izskatās, ka redzu vienu aktrisi, zem Lelles, manuprāt, ir vienas pazīstamas grupas dalībniece. Un es cerētu, ka zem Zieda ir viens foršs sportists,” aicināta izteikt savas versijas, kas, pēc viņas domām, slēpjas zem maskām, teic Ilze.

“Es nesaukšu vārdus. Man šķiet; ja tas tā būs, tas būs garlaicīgi un detektīviem būs vieglāk minēt. Lai viņi vēl drusku pasvīst! Vai ne? Tas tikai intrigu palielina, jo būt līdz galam neatminētam – tad pārsteigums ir vēl lielāks,” tā Ilze.

1 komentārs