9 komentāri

Pats svarīgākais noteikums, iekārtojot virtuvi, – lai tur būtu ērti gatavot. Ja risinājums ir neparocīgs un traucē gatavošanas procesā, tad virtuvē kaut kas ir jāmaina. Šāda situācija ir arī kāda pāra dzīvoklī, kur virtuvi iekārtoja kā pagaidu risinājumu un ar tādu dzīvojuši vairāk nekā 10 gadu.

Sapnis par virtuvi, kur gatavot kopā

Šīs nedēļas raidījumā “Manas mājas ar IKEA” pārvērtības piedzīvos virtuve kādā Stopiņu novada dzīvoklī, kur mitinās programmētājs Edgars, Jūlija, kura strādā mācību centrā, un viņu kaķene Mīce.

Abi mājokļa saimnieki dzīvokli iegādājušies pirms 12 gadiem. Dzīvoklim tolaik bijusi baltā apdare, un abi nolēmuši veikt pagaidu remontu. Bieži vien pagaidu risinājumi mēdz kļūt pastāvīgi, un tā notika arī Edgara un Jūlijas dzīvoklī – gadiem ejot, abi tikai atlika virtuves remontu līdz brīdim, kad būs vairāk līdzekļu.

“IKEA raidījums nāca kā glābiņš, tādēļ mēs pārvērtībām pieteicām tieši virtuvi,” norāda dzīvokļa saimnieki. “Mūsu sapnis ir, lai mēs varētu virtuvē gatavot ēst abi kopā – lai nebūtu kā tagad, kad Jūlija vispirms uzvāra kafiju un es pēc tam eju gatavot brokastis,” stāsta Edgars.

Tāpat pāris vēlētos, lai virtuves mēbeles būtu gaišā krāsā un lai no vecā interjera tiktu saglabāts īpašs priekšmets – karote: “Gribas atstāt tikai karoti, ko Jūlijai otrajā dzimšanas dienā uzdāvināja omīte.”

Apgrūtināta virtuves galvenā funkcija – ēst gatavošana

Šo telpu pārvērst uzņēmusies IKEA interjera dizainere Kristīne Jansone. “Galvenā problēma šajā dzīvoklī ir saistīta ar mēbeļu izvietojuma plānu, zonējumu un ergonomiku. Telpā ir apgrūtināta tās galvenā funkcija – ēst gatavošana,” stāsta dizainere. Arī apgaismojuma trūkums un nolietotās mēbeles neraisa iedvesmu mājokļa saimniekiem ķerties pie maltītes gatavošanas.

“Virtuvē ir svarīgi ievērot trijstūra principu, lai būtu ērti veikt galvenās darbības. Tas nozīmē, ka starp ledusskapi, plīti vai cepeškrāsni un izlietni jābūt noteiktam attālumam, lai blakus ledusskapim būtu vieta, kur nolikt maisiņu pēc iepirkšanās un ērti salikt produktus ledusskapī, un lai abpus plītij būtu virsma ēdiena gatavošanai. Tāpat ir svarīgi, lai būtu brīva piekļuve izlietnei, kur mazgāt un žāvēt traukus, kā arī vieta augļu un dārzeņu mizošanai un atkritumu šķirošanai,” skaidro Kristīne.

To, kādus funkcionālos risinājumus, stilu, krāsas un materiālus IKEA interjera dizainere Kristīne izmantos Edgara un Jūlijas virtuves iekārtošanā, skaties raidījumā “Manas mājas ar IKEA” trešdien, 9. oktobrī, plkst. 21.00 kanālā TV3!

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.