tv3.lv

Strads vakariņās pie Sipenieces‑Gavares dāvanā saņem neķītru mantiņu

Baiba ciemiņus – aktierus Elzu Gauju, Ģirtu Šoli un Imantu Stradu – uzņēma atjaunotajā Raiņa sētā Jūrmalā, un jau vakara iesākumā paziņoja, ka centīsies darīt visu iespējamo, lai būtu garšīgs ēdiens un superīgs vakars kopā ar labiem cilvēkiem.

”Jūtu, ka būs episki, teiksmaini,” par to, ko sagaidīt vakariņās pie Baibas, izteicās Ģirts.

Vakariņu iesākumā namamātes ciemiņiem pasniedza karstvīnu, kas bija stiprināts ar brendiju, bet pie grezni klātā galda kā pirmo viesi nobaudīja laša tartaru ar avokado un sarkanajiem ikriem, par ko Baiba iepriekš izteicās: ”Mēs pašikosim, vienreiz jau var.”

Pamatēdienā tika pasniegts gandrīz desmit stundas cepts jēra stilbs ar kartupeļu biezeni, gailenēm un tomātiem želejā, ko viesi novērtēja atzinīgi.

Pēc iestiprināšanās kompānijai pievienojās Baibas vīra tēvs Valdis Gavars, kuru namamāte reklamēja kā cilvēku, kurš gan prot mājās uzbūvēt atombumbu, gan pārzina Raiņa mājas vēsturi, lai viņš atklātu ko vairāk par dižo literātu un sabiedrisko darbinieku.

”Tādās padomju laika viesībās es droši vien būtu aizgājis uz kādu attālu istabu pagulēt, lai varētu pēc tam piebiedroties saviesīgām sarunām. Jo patiešām, ja gadījumā kāds kādreiz nāk uz šo raidījumu un paralēli tievē, lūdzu, nekad to nedariet. Izvēlieties kaut ko vienu – vai nu tievējiet, vai nāciet uz raidījumu ”Vakariņas četratā”!” paziņoja Strads.

Vakara turpinājumā galdā tika celts deserts ”Receklītis”, par kuru Baibai atkal bija stāsts: ”Mūsu mājās ir tāds teiciens: ja es uztaisu receklīti, tas nozīmē, ka man kaut kas aiz ādas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maltītei sekoja izklaide, kas ierasti izvēršas par vakara aizraujošāko daļu, un Baiba viesu zināšanas pārbaudīja viktorīnā par kino, kas beidzot kompānijai ļāva atbrīvoties. Bet īstā jautrība sākās, kad ciemos ieradās Ziemassvētku vecītis, un katram, lai tiktu pie dāvanas, pie eglītes nācās skaitīt dzejolīti. ”Tās ir neaprakstāmas, vienreizējas sajūtas,” komentēja Imants.

Tāpat īpašu uzmanību kompānijā izpelnījās draņķu jeb sūdiņu loterija. ”Es viņiem visiem vakar palūdzu, lai viņi no mājām paņem līdzi kaut kādu riktīgu draņķi, no kura grib tikt vaļā. Mēs uztaisīsim loteriju,” ar neparastās apdāvināšanās noteikumiem iepazīstināja namamāte.

Kā pastāstīja Baiba, viņa šo savdabīgo apdāvināšanos kopā ar draugiem īsi pirms Ziemassvētkiem īsteno jau vairākus gadus: ”Visiem mājās ir kādi mistiski suvenīri vai lietas, ko kāds ir uzdāvinājis, viņas stāv un tu nezini, kur grūst. Iedot viņām otru elpu.”

Imants izlozēja pudeļu attaisāmo vīrieša dzimumlocekļa formā, par ko, kā pats sprieda, būs jāskaidrojas ar sievu. ”Tā nevar darīt, tev tik laba dāvana. Tas jau nav nekāds s*ds,” Imantu apskauda Baiba.

Savukārt Ģirts mājās devās ar trauku gulbju formā, namamāte tika pie jaunas krūzītes, bet ko loterijā laimēja Elza, TV skatītājiem palika neatklāts.

Vakars pie Baibas noslēdzās uz jautras nots un 36 punktiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm