“DaGamba” un Justs līderos – zināmi “Zelta Mikrofona” balvas nominanti!

0 Komentāru
“DaGamba” un Justs līderos – zināmi “Zelta Mikrofona” balvas nominanti!
Foto: Ieva Čīka/LETA

16.janvārī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2017” ievadceremonijā Latvijas 1. Rokkafejnīcā tika paziņoti šī gada nominanti. Visvairāk nominācija krosouvera grupa “DaGamba” – četras, bet viņiem uz pēdām min pagājušā gada Latvijas “Eirovīzijas” pārstāvis Justs ar trim nominācijām. 

Nominanti iedalīti 16 kategorijās, ko noteikusi profesionāla žūrija 43 mūzikas ekspertu sastāvā. Uz iekļūšanu pieciniekā pretendēja 114 albumi, 46 dziesmas, 66 videoklipi, 32 debitanti, kā arī 8 koncertieraksti.

Šī gada nominantu līderi ir “DaGamba”, kas izvirzīti četrās nominācijās – albums, labākā dziesma, koncertieraksts un Alfas gada dziesma, kam seko Justs ar labāko dziesmu, debiju un Alfas gada dziesmu. Divās nominācijas izvirzīti vairāki izpildītāji, kā “Carnival Youth”, “Audience Killers”, Agnese Rakovska, Dons, “Dzelzs Vilks”, “Rock’n’Berries”, “Prāta Vētra” un “Musiqq”, Intars Busulis, kā arī “Kārļa Auziņa Kvartets”.

Pirmo reizi jau ievadceremonijas laikā tika pasniegti arī divi īpaši apbalvojumi. Kā 2016.gada labākie studijas producenti tika godināti Gatis Zaķis, Reinis Sējāns un Gints Stankevičs. Par 2016.gada labāko albuma dizainu tika atzīts Dona albums Tepat.

Uz Dailes teātra skatuves 28. februārī tiks pasniegtas Zelta Mikrofona statuetes labākajiem mūzikas albumiem, dziesmām, klipiem, debitantiem un koncertierakstiem, gada radio hitam, kā arī mūzikas nozares pārstāvim par mūža ieguldījumu, kopskaitā 19 kategorijās. Ikvienas Latvijā radītās mūzikas atbalstītājs varēs vērot ceremoniju tiešraidē Kanālā 2, portālā Skaties.lv, kā arī ar pusotras stundas nobīdi kanālā LNT.

Tikai vienas kategorijas uzvarētāju nosaka tautas balsojums – ikviens tirdzniecības parka “Alfa” apmeklētājs, saņemot balsošanas žetonus pie kases, var nobalsot par savu iemīļotāko dziesmu jau sākot no 23. janvāra.

“Pašmāju mūziķu radītie skaņdarbi ikdienā mūs iedvesmo un dod spēku, tādēļ jo īpašāka ir klausītāju atzinība. Mums ir patiess gandarījums, ka tirdzniecības parka Alfa apmeklētājiem jau devīto gadu ir iespēja ar savu balsi pateikt paldies Latvijas mūziķiem. Šogad dziesma, ko pircēji atzīs par labāko, “Zelta Mikrofons” ceremonijā iegūs titulu Alfas Gada dziesma un tās izpildītājam pasniegsim 1500 eiro dāvanu” stāsta t/p “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Foto

Video

0 Komentāru