No Raimonda Paula līdz grupai “Dagamba” – Instrumentālo un starpžanra apvienību veikumi

0 Komentāru
No Raimonda Paula līdz grupai “Dagamba” – Instrumentālo un starpžanra apvienību veikumi
Publicitātes foto

Ir tāda mūzika, kuru “rāmjos” grūti ielikt, taču kaut kā tā ir jāatzīmē arī Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” žūrijai. Tāpēc radusies kategorija – Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums.

Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels – Krāsu balāde. Vārds mūzikā

Jāņa Petera iepriekš nepublicētā dzeja un Raimonda Paula mūzika koncertprogrammā “Krāsu balāde. Vārds mūzikā” atskaņota Rīgā, Mūzikas namā Daile, Valkā, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”.
Raimonds Pauls par koncertprogrammu saka: “Man šķiet, ka šis dziesmu cikls ir izdevies.” Savukārt Zigfrīds Muktupāvels atklāj: “Tas ir labākais, kas manā mūžā ar mani ir noticis.”

Video

Raimonds Ozols – “Svētkiem vijoties”

Raimonds Ozols ir LNSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistars kopš 1995.gada, spēlē gan akustisko, gan digitālo vijoli. Spēlējis ar citos simfoniskajos orķestros, kā Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Bavārijas Radio orķestrī u.c.
Ar solo koncertiem uzstājies Igaunijā, Norvēģijā, Islandē, Somijā, Singapūrā, Ķīnā, muzicējis kopā ar izciliem pasaules klases mūziķiem dažādos žanros. Ierakstījis albumus ar klasiskās mūzikas aranžētājiem, kino un teātra mūziku, kā arī jaunāko Ziemassvētku albumu “Svētkiem vijoties”.

“Sērkociņu cehs” – “Nepārtrauc sievieti, kas klusē”

Radošās darbības pirmssākumi meklējami 1974.gadā kā Liepājas kokapstrādes kombināta vokāli-instrumentālajam ansamblim.

Albumā “Netraucē sievieti, kas klusē!” iekļautas deviņas Raimonda Paula dziesmas ar Leona Brieža un Evitas Mamajas dzeju no mūzikla “Marlēna”. Mūzikla dziesmu aranžējumus un ierakstu, kurā pie klavierēm muzicē pats Pauls, ir paveikusi grupa “Sērkociņu cehs”.

Video

Elizabeta Lāce – “Zemesmala/Mõaigā”

Māksliniece Elizabeta Lāce ir jaunās laikmetīgo izpildītāju-autoru paaudzes pārstāve. Savā radošajā ceļā strādā ar vietu un aizmirsto liecību izpēti. Darba tēmas – iedvesmojoties no līvu kultūras statistikas – pašdestrukcijas izpēte, starppersonālās attiecības, kultūras atdzimšana un jaunrades potenciāls.
2016.gadā ievadījusi mūziķes Sāras Noifeldes koncertu Durbes luterāņu baznīcā, veidojusi dažādas mūzikas/mākslas performances, izdevusi jaunāko albumu “Mõaigā” un strādā pie nākamā albuma “Songs About D”.

Rihards Zaļupe – “Z Atmosfēras”

Rihards Zaļupe ir komponists, sitaminstrumentālists un producents. Ir LNSO sitaminstrumentu grupas mūziķis, daudz spēlē kamermūziku un solo kā arī kopā ar brāļiem Petrauskiem nodibinājis Xylem TRIO.
Vairākkārtīgi saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu, kā arī Spēlmaņu nakts balvu, AKKA/LAA Bezgalības balvu, Dienas Gada Balvu kultūrā u.c.

Video

Agnese Rakovska – Vienaldzības

Agnese Rakovska uzsāka radošo darbību 2008.gadā grupā “Triānas Parks”, 2009.gadā piedalījās LTV raidījumā “Krodziņā pie Paula”, muzikālajā izrādē “Pārdotie smiekli” un koncertuzvedumā “Rīga Līgo”.

2016.gadā aizvadīti pieci solo koncerti Mūzikas namā “Daile” ar Maestro Raimondu Paulu, koncertprogramma “Neaizmirsti mani”. Izdots albums “Vienaldzības” un notikuši divi audiovizuāli koncerti “Splendid Palace” kopā ar Maestro Raimondu Paulu.

Video

“Melo-M” – “From the forest we come”

Melo-M ir čellu trio, kas izveidots 2005.gadā, grupas sastāvā muzicē trīs akadēmiski izglītoti čellisti – Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls. Trio repertuārā ir gan popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijas, gan tautas mūzika, klasiskā un modernā klasika. Visu aranžējumu autors ir Kārlis Auzāns.
2016.gadā izdots albums “From the forest we come”, nospēlēta izpārdota koncerttūre Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Francijā. Izveidots Melo-M Mega orķestris sadarbībā ar vairāk nekā 60 čellistiem.

Video

“ElektroFolk” – “Raiba govs”

ElektroFolk darbības pirmsākumi meklējami 2011.gadā, kad mūzika veidota, par pamatu ņemot senu latviešu tautas mūzikas muzikālo mantojumu. Laika gaitā ElektroFolk draudzība ar etnisku ir saglabājusies, bet šobrīd jau krietni abstraktā un simboliskā formā. Grupas repertuāru arvien vairāk papildina oriģinālkompozīcijas, kurās gan mūzika, gan teksts ir komandas jaunrade un tas tuvina ElektroFolk pasaules mūzikas plašumam.

2016.gadā izdots albums “Raiba govs” un radīts koncertvideo, kā arī iegūts hedlainera statuss Krievijas lielākajā folkloras un etniskas festivālā Мир Сибири.

Video

“Dagamba” – “Seasons”

Grupa Dagamba radās, eksperimentējot ar to, ko var izdarīt ar čellu. Viss sākās ar hiphopa mūzikas pārveidošanu citā skanējumā ar čellu palīdzību, bet šobrīd grupa izpilda gan oriģinālgabalus, gan arī slavenu klasisko, roka un popa mūzikas gabalus neparastā skanējumā.

2016.gadā atkārtota dalība ar 6 koncertiem festivālā “Glastonbury”, Anglijā. Dalība visos lielākajos Latvijas festivālos. Latvijas tūri “Vivaldi Rocks” apmeklēja vairāk nekā 10 000 klausītāju. Debijas koncerts Maskavā un pirmā tūre Krievijā (7 pilsētās, filharmoniju lielās zāles). Izdots albums “Seasons” un singls “Escape” sadarbībā ar Aminatu.

Foto: albumu vāciņi

Video

Mārcis Auziņš – “Viens”

Mārcis Auziņš ir viens no pieprasītākajiem pop/rock un džeza ģitāristiem Latvijā, šobrīd aktīvi darbojas vairākos projektos: akustisko ģitāru trio “AG 3o” ar Aivaru Hermani un Kasparu Zemīti, grupā “Zodiac”, kā arī Daumanta Kalnina kvintetā. Regulāri sadarbojas ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli un citiem komponistiem un izpildītājiem.
Muzikālais vadītājs “Cabaret” projektos, LTV spēlē “Mana dziesma”, kā aranžētājs veidojis Daumanta Kalniņa programmu “Atspulgi”, strādā pie Mārtiņa Brauna jubilejas koncerttūres “Darbi un nedarbi” programmas aranžēšanas.

Video

Imants Kalniņš, Daumants Kalniņš, Kaspars Zemītis – Kamēr vien gliemeži skrien
Ieraksta mūzikas komponists un ierakstā esejiskas pārdomas – Imants Kalniņš. Izpildītājs ierakstā Daumants Kalniņš – balss, oboja, klavieres – Lielās Mūzikas balvas vairākkārtējs laureāts un nominants, realizē muzikālās idejas savā džeza kvintetā. Kaspars Zemītis mūzikas ierakstā atskaņo ģitāras un balsi, viņam ir vairāk kā 20 gadu skatuves pieredze, spēlējis grupā “Time After Time”, uzstājas kopā ar Latvijas Radio kori, Latvijas Valsts akadēmisko kori, sadarbojies ar Intaru Busuli, Renāru Kauperu, Guntaru Ruņģi u.c.

Video

Jānis Lūsēns. Ingus Pētersons. ROMANTIKA

Komponists Jānis Lūsēns šogad radījis jaunu programmu visu laiku romantiskākajam latviešu tenoram Ingum Pētersonam. Viņu sadarbība turpinās jau teju 10 gadus. Jaunās programmas muzikālais materiāls veidots no īpaši Pētersona balsij radītām dziesmām ar latviešu klasiķu Plūdoņa, Skalbes, Ādamsona, Veidenbauma u.c. dzeju.
Dzīvesprieks, alkas, humors un viegla koķetērija – šādu noskaņu palīdz radīt vīru komanda – pie klavierēm pats Jānis Lūsēns, čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, bundzinieks Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors.

Video

Normunds Kalniņš – “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”

Albums “Gadalaiki. Ziema. Klavieres” ir pirmais jaunās instrumentālās latviešu mūzikas ierakstu sērijas “Gadalaiki” ieraksts. Tajā apkopotas romantiskas 12 pazīstamu latviešu komponistu melodijas pārlikumā klavierēm. Albumā atrodamas gan Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka un Jāņa Lūsēna kompozīcijas, gan arī Dona, Mārtiņa Freimaņa, Laura Reinika, Ginta Stankeviča un Aigara Voitišķa rakstītie darbi.
Darbus savā interpretācijā ieskaņojis pianists Normunds Kalniņš.

Video

0 Komentāru