Fakts, kuru tu, iespējams, nezināji – Guntars Račs nekad nav darbojies “Zelta Mikrofona” žūrijā

0 Komentāru
Fakts, kuru tu, iespējams, nezināji – Guntars Račs nekad nav darbojies “Zelta Mikrofona” žūrijā
Foto: Ritvars Stankevičs

Novembris, kā jau katru gadu, aizrit pašmāju mūzikas ierakstu zīmē, jo tieši šajā mēnesī notiek darbu iesniegšana pašmāju Mūzikas ierakstu balvai “Zelta Mikrofons”. Laiks noskaidrot, kas tad īsti ir tie cilvēki, kas vērtē šos darbus.

Ar pagājušā gada (ZM2017), kā arī šī gada žūrijas sastāvu vari iepazīties šeit.

Lielākā daļa no vērtēšanas komisijas paliek nemainīga, taču, lai nodrošinātu maksimālu vērtējuma objektivitāti un atbilstību nozares aktualitātēm, žūrijas sastāvs katru gadu tiek mainīts vismaz par 10%.

Gandrīz katru gadu uzvirmo baumas, ka “Zelta Mikrofons” ir “Rača projekts”, un tas, ka “tur jau viss ir skaidrs, viss ir izlemts”. Bet tā nebūt nav!

Žūrijas sastāvā nav mūzikas izdevniecību pārstāvji. Žūrijas sastāvā ir komponisti un režisori, mūzikas žurnālisti, redaktori, apskatnieki un kritiķi, producenti, radio programmu direktori un raidījumu vadītāji, mūzikas priekšmetu docētāji un lektori, koncertaģentūru un festivālu pārstāvji.

Ja kāds žūrijas loceklis ir cieši saistīts ar kādu no iesniegtajiem ierakstiem (radniecība vai sadarbība), interešu konflikta novēršanas nolūkā viņam tiek liegts izvērtēt attiecīgo kategoriju, kurā ieraksts iesniegts.

Šī gada svarīgais moments – žūrijas sastāvs kļūst internacionāls – mūziķiem ir iespēja gūt arī starptautisku novērtējumu, jo žūrijai pievienojas divi ārzemnieki – Teppo Lounema (Business Development & Sales Director iekš “Warner Music”) un Petri Mannonen (“Universal Music Group” komercdirektors).

Decembra sākumā (šogad tas būs 6.decembris) visa žūrija sapulcējas LaMPA birojā, lai izrunātu aktualitātes un noklausītos šogad iesniegtos ierakstus un sadalītu tos pa kategorijām jeb žanriem – šie žanri arī veido attiecīgi balvu nosaukumus, teiksim “Elektroniskās vai deju mūzikas albums”.

Lai izveidotos kategorija, tajā jābūt vismaz 3 iesniegtiem ierakstiem, tādēļ reizēm žanri tiek apvienoti, teiksim “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”, vai arī pievienoti tuvākajam līdzīgajam žanram, teiksim, dziesminieku albumi atbilstoši to stilistikai pievienoti “Alternatīvās vai indie pop mūzikas albums”.

Tad žūrijai, atbilstoši savai kompetencei un interesēm ir jāizvēlas trīs līdz desmit vērtējamās kategorijas. Katru kategoriju vērtē vismaz 20 žūrijas locekļi.

Visu decembri žūrija klausās iesniegtos ierakstus un aizpilda vērtēšanas anketu, kuru decembra beigās iesniedz auditorfirmai. Auditorfirma apkopo rezultātus un preses konferencē 17.janvārī tiek paziņoti nominantu piecinieki.

Žūrija katru iesniegto ierakstu izvērtē desmit punktu skalā pēc šādiem kritērijiem:

  1. izpildījums/kvalitāte
  2. oriģinalitāte/ radošums/aktualitāte
  3. skaņu režija/aranžija

Vienu papildus punktu iespējams piešķirt par albuma dizainu/stilu.

Visu Mūzikas ierakstu gada balvas administrēšanas procesu – iesniegumu pieņemšanu un žūrijas darba koordinēšanu veic biedrība “Latvijas  skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība” jeb LaMPA. Vairāk info par viņiem: http://www.gadabalva.lv/lampa/apraksts

Pašas Zelta Mikrofons ceremonijas norisi organizē koncertorganizācija “MicRecPM” (kurā nekad nav darbojies Guntars Račs) sadarbībā ar režisori Ditu Torsteri un radošo grupu.

0 Komentāru