tv3.lv

Jauns amats un skaista sieva! Kā tagad dzīvo slavenais dejotājs ratiņkrēslā Mārtiņš Oliņš?

Balvas “Latvijas lepnums 2014” saņēmējs Mārtiņš Oliņš ar neizsīkstošu spēku iedvesmo un uzmundrina apkārtējos, pierādot, ka atrašanās ratiņkrēslā nav šķērslis, lai sasniegtu ieceres.

2018. gada 12. decembrī 11:48

Līdz ar balvas saņemšanu, Mārtiņam izdevies Latvijas sabiedrībā stiprināt pārliecību, ka arī tie cilvēki, kas pārvietojas ratiņkrēslā ir parasta sabiedrības daļa. “Attieksme mainās katru gadu, bet šo iepriekšējo 4 gadu laikā to var izjust vairāk. Manuprāt tā turpina mainīties arvien uz labo pusi – cilvēki ar invaliditāti tiek vairāk iepazīti un jūtas pieņemtāki sabiedrībā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskarsmē ar cilvēkiem ar invaliditāti Mārtiņš iesaka nepārcensties palīdzības piedāvāšanā. Sākotnēji vajadzētu tikai komunicēt un uzklausīt – ja palīdzība tiešām nepieciešama, tad jālūdz pašu cilvēku izskaidrot, kādā veidā to vislabāk nodrošināt.

Mārtiņš Oliņš

Mārtiņš Oliņš
Latvijas lepnums 2014 balvas saņēmējs

“Kā piemēru varu minēt sevi, kad man nepieciešama palīdzība tikt uz trotuāra, kuram ir augsta apmale. Lūdzu palīdzību un izskaidroju, kur būtu ērtāk pieķerties ratiem un kā pacelt mani augšā. Tā netiek traumēts ne viens ne otrs.

Noteikti par šo atbildība jāuzņemas arī pašam cilvēkam, kuram nepieciešama palīdzība – esi laipns un centies paskaidrot visas nianses, lai tas, kurš vēlas palīdzēt, noteikti izprastu pareizo virzienu.”

Vaicāts par to, kas mainījies pēc “Latvijas lepnuma” balvas saņemšanas, Mārtiņš izceļ pērnajā gadā notikušās kāzas: “Vīra lomā jūtos atbildīgi, jūtos mīlēts un priecājos, ka varu sniegt savu mīlestību un rūpes.”

Arī profesionālā dzīve nesusi pārmaiņas – Mārtiņš ticis atbildīgā amatā kā Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari valdes loceklis. Viņa pārziņā ir finanšu un klientu apkalpošanas departaments, kā arī Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centrs. “Esmu ļoti apmierināts ar šo darbu, ir tā sajūta, ka esmu īstajā vietā, kur varu parūpēties gan par rehabilitācijas iespējām, gan tehniskajiem palīglīdzekļiem cilvēkiem, kuriem tas nepieciešams.”

Mārtiņš atzīst, ka “Latvijas lepnuma” balva viņam nodrošinājusi zināmu atpazīstamību sabiedrībā – to palielinājusi arī iesaistīšanās šovā “Dejo ar zvaigzni”, kas bijis milzīgs izaicinājums. “Nebija viegli iemācīties kustības, intensīvi dejot un saņemt tik daudz uzmanības, bet esmu priecīgs, ka man tika dota tāda iespēja.” Uzņēmīgais Mārtiņš vēl joprojām turpina dejot pie savas klasesbiedrenes horeogrāfes Līgas Libertes, drīzumā būs skatāma arī jauna izrāde “Pēc Vētras”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārējās aktivitātes Mārtiņa dzīvē notiek neatkarīgi no “Latvijas lepnuma” balvas saņemšanas. “Biju ceļojumā uz Tenerifi viens pats, piepildīju savu sapni – izlecu ar izpletni. Šovasar kopā ar draugiem uztaisījām man pielāgotu veikbordu, ar kuru vizinājos pa ūdenstilpni, uzbūvējām distanču slēpes, izbraucu ar speciālajiem veloratiem Siguldas tautas braucienu 36 kilometru garumā.” Braukšana ar veloratiem ir Mārtiņa jaunākā aizraušanās un sapnis reizē, jo pagaidām vēl nav bijusi iespēja tikt pie saviem veloratiem. “Šobrīd izvērtēju iespējas tos iegādāties, iespējams, piesaistīšu kādus palīgus finansiālam atbalstam, jo šie velorati ir diezgan padārgi un pats tos nevaru atļauties.”

Lai pietiktu laiks pienākumiem, ģimenes dzīvei un hobijiem, Mārtiņam rūpīgi jāplāno savas ikdienas gaitas. “Noteikti biežāk izvēlos būt kustībā, nekā sēdēt uz vietas, jo laiks jau nekad nebūs visam, bet, ja laiks tomēr atrodas – daru. Vienmēr gribas vairāk, bet jāatceras, ka visām nodarbēm ir savs laiks un iespējas.”

Neskatoties uz to, ka ikdienas dzīvē daudz brīvā laika neatliek, Mārtiņa nākotnes plānos ietilpst sevis pilnveidošana gan karjeras ziņā, gan dejošanas, gan arī dažādo citu fizisko aktivitāšu darbībās. “Grūti gan šobrīd kaut ko konkretizēt, jo visas mazās vēlmes, kas vēl nav sasniegtas, uz to tiek virzītas. Noteikti zinu, ka arī pēc šīm vēlmēm būs jaunas.”

“Latvijas lepnums 2014” – nominācija “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”

“Smaidi, lai kas arī notiek un esi pozitīvs. Ļaujies mirklim. Velti laiku sev un savai ģimenei. Ģimene ir svarīgākais dzīvē un pēc tam noteikti nevajag aizmirst draugus, jo arī tie daudz palīdz. Nebaidies uzdrīkstēties un pārvari savu iekšējo barjeru. Dari, jo slinkums ir bezjēdzīgs, bet neizmirsti atpūsties un atalgot sevi un savu ķermeni ar pienācīgu atpūtu pēc smagiem darbiem un aktivitātēm,” savas dzīves veiksmes formulu atklāj optimistiskais Mārtiņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Viens no krāšņākajiem un izklaidējošākajiem televīzijas šoviem “Dejo ar zvaigzni” ļaus skatītājiem sekot līdzi tam, kā 13 Latvijā populāras personības, kopā ar profesionāliem un pieredzējušiem sporta deju dejotājiem, apliecinās savu prasmi apgūt deju soļus un sacentīsies savā starpā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm