"Klanos katra dalībnieka priekšā." Iļja Vlasenko par pāru vērtēšanu šovā "Dejo ar zvaigzni"

4.decembrī noslēgsies šovs “Dejo ar zvaigzni”, kur par uzvaru cīnīsies trīs pāri – Rūta Dvinska un Viktors Haritonovs, Jānis Pētersons un Olena Čerekova, kā arī Maksims Busels un Liza Manija. Pirms fināla tv3.lv uzrunāja žūrijas pārstāvi, baleta pedagogu, repetitoru Latvijas Nacionālajā operā un skatuves dejas pedagogu Latvijas Kultūras akadēmijā Iļju Vlasenko.

2022. gada 3. decembrī 16:21

Iļja priecājas, ka fināls izkristalizējies tieši šādā sastāvā – visi dalībnieki ir gudri, lai savus mīnusus apzinātos un nerādītu, lai prasmīgi slēptu, vai strādātu tā, lai tos pārvērstu par plusiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žūrijas pārstāvis uzsver, ka katrs pāris ir ļoti spilgts, ar labu skatuvisko harizmu un apveltīts ar labām dejošanas prasmēm.

“Par Jāni un Olenu gribas pateikt – azarts, kad iedomājos Rūtu un Viktoru, atkal nāk prātā – azarts, bet, vai Maksimam un Lizai nepiemīt azarts? Piemīt! Visi pāri ir prasmīgi, spilgti, talantīgi,” smaida Iļja.

Par saviem komentāriem pēc dejām Iļja saka, ka radošo garu nevienam nav vēlējies “nokaut”, tieši otrādi – atbalstīt, palīdzēt iet uz priekšu un iedvesmot. Viņš apzinās, ka tas, ko paveikuši dalībnieki nav viegli, tas ir prasījis daudz sviedrus deju zālē.

“Ar mīlestību un labvēlību var panākt daudz vairāk nekā ar nicinājumu un radošuma “nokaušanu”. Vērtēt man nebija viegli, jo tie ir pieauguši cilvēki, kuri cenšas pēc labākās gribas un strādā. Klanos katra dalībnieka priekšā, par to, ko viņi uzņēmās šova sākumā paveikt, par to, cik kvalitatīvi mēģina izdarīt. Salīdzinot ar šoviem citās valstīs, mums ir ļoti augsts dejotāju līmenis. Gribas pateikt, kas es tāds esmu, lai viņus vērtētu, bet tāds bija mans darbs šovā. Ja es būtu viņu treneris un mēs strādātu zālē, būtu daudz skarbāks un prasītu vairāk,” tā Iļja.

Dejas pazinējs piebilst, ka žūrija redz gala rezultātu, ko vērtē gluži kā skatītāji, viss, kas bijis pirms dejas – kas sāp, vai izdevies izgulēties, tas neinteresē skatītājus un arī žūriju – nē, jo vajadzīga “maize un izpriecas”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iļja vērojis ikviena pāra dejas un centies atbalstīt, tomēr apzinājies, ka viņa darbs ir vērtēt, norādīt kļūdas un ieteikt, kam vairāk pievērst uzmanību.

“Audzēkņiem vienmēr saku, ka atzīmes nedejo, šoreiz tā sanāca, citreiz būs labāk. Šovā vērtējām amplitūdā 1-10, zemāk par pieci neviens pāris neieguva, nebūtu korekti likt zemāk, jo arī skatītāji vēlas redzēt pozitīvismu. Ja mēs sāktu “skaldīt” par visām mazajām niansēm, tas nebūtu interesanti,” atceras Iļja.

Dejas eksperts centies savos komentāros pastāstīt mazliet arī par dejas vēsturi, izskaidrot, kāpēc kāds priekšnesums paticis vairāk, bet kāds cits mazāk. Deja ir elitāra māksla, arī šovā jāparāda, ka dejai ir īpaša nozīme.

Atskatoties uz visu pāru sniegumiem dejā, Iļja saka, ka uz katru pāri skatījies kā uz indivīdiem, kuri strādā ar sevi, savu partneri un treneriem. Katrs dalībnieks ļāvis saskatīt ko labu, katram pārim bijuši cieņas pilni priekšnesumi.

“Spilgti atmiņā palika Maksima un Ļizas valsis, ko viņi dejoja trešajā raidījumā, kad viņus izbalsoja – izcils muzikālais materiāls, izpildījums, priekšnesuma laikā bija kamols kaklā un mitras acis. Neticēju savām ausīm, kad dzirdēju, ka viņi pamet šovu, par laimi, viss ievirzījās tā, ka viņiem bija iespēja atgriezties. Nevaru nepieminēt Madaras un Leonarda rumbu, Rūtas un Viktora džaivu, Jāņa un Olenas tango. Ikvienam pārim bija kas interesants un atmiņā paliekošs. Vienu deju, kas bija labākā būtu ļoti grūti nosaukt,” atzīst Iļja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žūrijas loceklis atceras arī Kašera un Paulas tango, tieši šim pārim viņš ielicis pirmo 10. Arī Kristīnes un Marta tango bija izdevies un saņemtu augstākas atzīmes, ja viņi “pārceltos” no Ņujorkas uz trīsdesmito gadu Rīgu.

Iļjam liels prieks, ka TV3 atkal izcēlis šo šovu “gaismā” un popularizē deju. Ieguvums skatītājiem ir tas, ka viņi audzina savu gaumi, kā nekā visi priekšnesumi ir gaumīgi. Daudz ko nozīmē skatītājiem arī tas, ka viņi redz ieguldīto darba apjomu, varbūt kāds iedvesmosies sākt dejot, jo nekas nav skaistāk par ķermeņa pārvaldīšanu un deju soļu izpildīšanas skaistas mūzikas pavadībā.

Dejas pazinējs cer, ka skatītāji vairāk uzzinājuši par deju, ka šovam bijis arī izglītojošs raksturs, ne tikai izklaidējošs.

“Daudzi mani draugi, kurus nebiju kādu laiku saticis, teica paldies, ka ir tāds šovs, viņi uzmanīgi klausījušies komentārus, sekojuši līdzi pāru izaugsmei un viņi domā, ka sāk labāk izprast dejas, vērojuši vai neatkārtojas kļūdas, vai citi pāri nepieļauj žūrijas nosauktās kļūdas. Tātad ir bijis izglītojošais raksturs. Man prieks, ka tagadējos dzīves apstākļos, kad pasaulē tik daudz kas notiek, kad iestājies gada tumšākais laiks šovs sniedzis izklaidi, prieku un labu garastāvokli,” tā Iļja.

Šova “Dejo ar zvaigzni” finālu skaties jau rītvakar – 4. decembrī! Telekanālā TV3 un televīzijā Go3, sākums – 20.30!

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Viens no krāšņākajiem un izklaidējošākajiem televīzijas šoviem “Dejo ar zvaigzni” ļaus skatītājiem sekot līdzi tam, kā 13 Latvijā populāras personības, kopā ar profesionāliem un pieredzējušiem sporta deju dejotājiem, apliecinās savu prasmi apgūt deju soļus un sacentīsies savā starpā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm