"Laikmetīgo deju mācīties ir sāpīgāk, iegūti daudzi zilumi." Dvinska un Haritonovs demonstrēs, kas notiek, kad satiekas sievišķā un vīrišķā enerģija

Jau šovakar vērosim šova “Dejo ar zvaigzni” pusfinālu, kur dalībnieki atkārtos vienu jau redzētu deju, kā arī izpaudīsies, dejojot frīstailu vai laikmetīgo deju. Portāls tv3.lv paviesojās laika ziņu moderatores Rūtas Dvinskas un dejotāja, horeogrāfa Viktora Haritonova deju mēģinājumā. Pāris pusfinālam izvēlējušies laikmetīgo deju, kas apgūta pie horeogrāfes, pasniedzējas Sandras Lapiņas.

2022. gada 27. novembrī 15:11

Viktors pastāsta, ka Sandru pazīst jau divdesmit gadus, viņiem ir kopīga draudzene, kura rīkojusi ballīti un viņi satikušies. Vēlāk viņš uzzinājis, ka viņa ir pasniedzēja Rīgas Baleta skolā, kur jau no ceturtās klases var sākt apgūt klasiskās dejas pamatus, bet stājoties profesionālajā vidusskolā, var apgūt divas programmas un kļūt par baletdejotāju vai laikmetīgās dejas dejotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzzinot, ka būs jādejo laikmetīgā deja, Viktors uzrunājis seno draudzeni un viņai bijusi interese. No sākuma viņa vēlējās iepazīties ar laika ziņu moderatori, kā arī redzēt Viktoru un Rūtu līdzās viens otram.

Sandra apskatījusies pāra dejotās dejas, tikšanās reizē viņi kustējušies, atkārtojuši vingrinājumus, improvizējuši, lai horeogrāfe redz pāra ķermeņa darbību, lokanības pakāpi.

Viktors nenoliedz, ka Sandru visvairāk uztraucis viņa ķermenis un spēja atslābināties, kā nekā laikmetīgā deja un sporta dejas prasa dažādu ķermeņu izvietojumu un iekšējo sajūtu.

“Šajā reizē mums ir vēl lielāka atbildība, kuru nesam ne tikai pret sevi, bet arī pret horeogrāfi Sandru. Ir pilnībā citādāk pasniegt kāda cita darbu, šoreiz esam tikai izpildītāji, Sandra ieguldījusi savu vērtību, zināšanas, prasmes, varēšanu. Caur deju stāstīsim stāstu, kas viņai ienāca prātā mūs pirmo reizi satiekot. Viņa mūsos saskatīja ļoti spēcīgu vīrišķo un sievišķo enerģiju,” skaidro Rūta.

Pāris smaidot saka, ka vēlas parādīt skatītājiem, ka nereti vīriešiem liekas, ka viņi ir baigie veči – spēcīgi, vareni, bet sievišķā enerģija ir ļoti gudra, prot atnākt un sašūpot visu vīrišķo, tāpat arī sievietēm nereti liekas, ka viņas ir ēteriskas, gaisīgas, bet viņās slēpjas milzu spēks. Deja būs par divu enerģiju satikšanos un vienam otra “sašūpošanu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Laikmetīgo deju mācīties ir sāpīgāk, iegūti daudzi zilumi, jauni muskuļi sākuši sāpēt. Ir citādāk. Laikmetīgā deja manās acīs ir brīnums ar to, ka spēj caur kustību izstāstīt tik daudz. Piemēram mūsu dejā – savilkts kulaks, pašūpināšana uz pēdas, it kā kustību ziņā nekas ārkārtīgi daudz, bet nodod spēcīgu vēstījumu,” aizdomājas Rūta.

Viktors piebilst, ka sporta dejā jādomā par soļiem, figūrām, lai žūrija novērtētu dejas raksturu, toties laikmetīgajā dejā var izveidot jebkādu raksturu, neatsperoties no soļiem, bet ļaujoties kustībai.

Šova “Dejo ar zvaigzni” pusfināls jau šovakar – telekanālā TV3 vai televīzijā Go3, sākums 20.30!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Viens no krāšņākajiem un izklaidējošākajiem televīzijas šoviem “Dejo ar zvaigzni” ļaus skatītājiem sekot līdzi tam, kā 13 Latvijā populāras personības, kopā ar profesionāliem un pieredzējušiem sporta deju dejotājiem, apliecinās savu prasmi apgūt deju soļus un sacentīsies savā starpā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm