Maksima Busela deju partnere Liza Manija: pēc raksturiem, izskata un ķermeniskās plastikas mēs piestāvam viens otram

Aktieris Maksims Busels šovā “Dejo ar zvaigzni” dejo pārī ar Lizu Maniju, kuru mīļi dēvē par Īkstīti. Pārim nācās šovu pamest, trīs nedēļas viņi vēroja notiekošo ekrānos, tad sekoja iespēja atgriezties, kas nākusi kopā ar lielu prieku, stresu un papildus atbildības sajūtu! Liza pastāsta par dejošanu, sadarbību ar Maksimu, iecienīto atpūtu un savu personību!

2022. gada 6. novembrī 18:48

Dalība šovā “Dejo ar zvaigzni” bija sapnis?

Gada sākumā komunicēju ar sporta deju treneri, kurš mani trenēja laikā, kad aktīvi dejoju. Viņš tagad dzīvo Izraēlā un viņa sieva piedalījās šāda veida šovā. Runājām, ka arī Latvijā kādreiz bija “Dejo ar zvaigzni”, izteicu nožēlu, ka vairāk nav. Stāstīju, ka labprāt pamēģinātu, jo tā ir cita pieredze, ko nevar salīdzināt ar deju sacensībām. Domas ātri realizējās, jo jau maijā saņēmu zvanu, ka šovs būs Latvijā un man piedāvāja piedalīties. Uzreiz teicu JĀ! Varbūt ne sapnis, bet iespēja citā ampluā sevi profesionāli realizēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Motivācijai palīdzēja naudas balva, slava vai kas cits?

Es vienkārši gribēju vēlreiz pabūt deju laukumā, zināju, ka vairāk varēšu izbaudīt, jo nedēļu gatavojies vienai dejai, var baudīt tērpus, grimu, frizūras, šovu, visu gatavošanos. Man jau profesionāli dejojot lielāko prieku sagādāja tieši gatavošanās sacensībām.

View this post on Instagram

A post shared by Maksims Busels (@maximbusel)

Maksims stāstīja, ka tu viņu izvēlējies par savu partneri!

Esmu diezgan maza auguma un man grūti piemeklēt partneri. Uzzināju, ka ir pāri, kuri jau mēģina, bet es vēl nebiju iepazīstināta ar partneri. Zvanīju pati, interesējos, mani aicināja nosūtīt sarakstu ar personām, kuras redzu kā savu potenciālo partneri. Mans pirmais variants bija Maksims Busels un viņš bija producentu dalībnieku sarakstā. Biedēja vienīgi, ka Maksims ir 183 centimetri, bet mans pēdējais deju partneris bija 20 centimetrus garāks par mani. Dāmām ir dažādi ieroči – kaut tie paši augstpapēžu apavi.

Kas tev lika lemt par labu Maksimam?

Man likās, ka pēc raksturiem, izskata un ķermeniskās plastikas mēs piestāvam viens otram. Zināju, ka viņš ir talantīgs aktieris, redzēju viņu uz teātra skatuves, dziedam, dejojam, tas mani uzrunāja. Sapratu, ka mums būs labi un ērti, tas arī piepildījās.

Tev ir savi darbi, Maksimam mēģinājumi teātrī, filmēšanās, kā jūs atrodat laiku mēģinājumiem?

Kurš ir teicis, ka nevar trenēties naktī? (smejas) Izmantojam ikvienu brīvu momentu. Man ir divi darbi, Maksimam radošie projekti, cenšamies pielāgoties viens otram, meklēt laikus. Tā kā visvairāk izbaudu tieši gatavošanos, tad man ir prieks jebkurā laikā. Trenējamies katru dienu, ļoti retu reizi ir pauzes, tas parasti, kad Maksims filmējas no 9 rītā līdz 21 vakarā, saprotu, ka tur ne ķermenis, ne galva vairs nespētu strādāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Katru nedēļu jauna deja, jauni deju soļi, kā tajā visā nesaputroties?

Reizēm arī man, kā dejotājai ir grūti, vienu nedēļu Latīņamerikas deja, nākamajā standartdeja. Piemēram, tango solis jāsper no papēža uz priekšu, bet rumbā un ča-ča-ča tā nedrīkst. Nereti smadzenes nepaspēj pārslēgties, bet ķermenim tas ir jāspēj uzreiz.

Kā top jūsu horeogrāfijas, stāsti, ko izstāstiet uz deju grīdas?

Visu darām kopā, es slieku soļus, bet Maksims parūpējas par aktiermeistarību, emocijām. Maksims saka, ka šova beigās es kļūšu par aktrisi, bet viņš par profesionālu dejotāju. Mēs mācām viens otru, skaidrojam lietas. Pēc atgriešanās šovā treniņu process kļuvis saspringtāks, visi dejoja tīs nedēļas, kuras mēs izlaidām. Viņiem uzlabojies līmenis, bet mums bija jāatgriežas nedēļas laikā un mēs nedrīkstējām būt zemākā līmenī. Ir vairāk stresa, bet cenšamies izbaudīt notiekošo.

Jūs ar Maksimu veidojiet dejas ar daudz pacēlieniem, nebaidies, ka tas vainagosies ar traumām, viņš tomēr nav profesionāls dejotājs?

Jau pirmajā mēģinājumā zināju, ka taisīsim daudz pacelšanas elementus. Satiekoties, Maksims teica, ka priecājas, ka viņam iedota maza auguma, tieva partnere, jo viņam būs viegli pacelt. Viņš mani sauc par Īkstīti. Maksims pareizi izpilda elementus, neuztraucos nemaz, nebaidos, ka nenoķers. Man ir pieredze ne tikai sporta dejās, esmu dejojusi dažādus stilus, tas noteikti palīdz. Astotajā tiešraidē izpildīsim vienu no sarežģītākajiem mūsu dejotajiem elementiem.

Neskatoties uz lielisko dejošanu, jūs tomēr izbalsoja un tad sekoja iespēja atgriezties šovā!

Man tas bija ļoti negaidīti, biju šokā, neslēpšu, ka raudāju. Pārējie dalībnieki arī bija šokēti, ka tieši mūs izbalsoja. Divas nedēļas nevarēju apzināti pateikt, ka neesmu vairāk šovā, ka nedejosim. Maksims daudz ar mani runāja, centās nomierināt, novērst uzmanību. Tad paziņoja par iespēju atgriezties, biju laimīga, cerēju uz labāko, sapratu, ka iekšā visu laiku bija sajūta, ka mūsu “pēdējā deja” nav nodejota. Sapratu, ka jādzīvo tagad un tūlīt. Ļoti mainījās uztvere, tagad saprotam sistēmu, to, cik būtisks ir skatītāju balsojums, ka nepietiek ar labām žūrijas atzīmēm. Nu vēl detalizētāk pārdomājam priekšnesumus, gribam visus pārsteigt.

Pastāsti, kā tu pelni maizi, vai tavs darbs ir saistīts ar dejošanu?

Man ir divi darbi, esmu gan deju pasniedzēja Rīgas Skolēnu pilī deju studijā “Dzintarjūra”, gan strādāju par administratori zinātnes skolā. Divi dažādi darbi, vienā vairāk kustos, dalos pieredzē, otrā darbavietā vairāk pie datora strādāju. Esmu cilvēks, kurš var strādāt jebkuru darbu, man viss jaunais ir interesants. Pa dienu birojs, vakarā dejas. Deja ir tuvāka sirdij, jo pati visu dzīvi dejoju, bet labi, ka ir arī cits veids, kā sevi izpaust. Papildus tam kā hobijs ir dejas frizūras un grima izveide, kā arī “Rīgas ballē” esmu viena no koordinatorēm.

Pastāsti par savu dejotājas karjeru, zinu, ka viss beidzās, jo nespēji atrast jaunu partneri.

Ar partneri kopā nodejojām 13 gadus, viņš bija mans vienīgais deju partneris, jā, kad viņš beidza karjeru, es vēlējos turpināt, bet nespēj atrast citu partneri. Latvija ir maza, nesanāca atrast sava līmeņa partneri, meklēju ārzemēs, bija daudz mēģinājumu, bet negribēju mainīt dzīvesvietu. Labs partneris nav tikai tas, kurš vēlas dejot, jābūt arī finansiālajam stāvoklim, jo deju sports nav lēts, jābūt iespējai braukt uz ārzemēm, jābūt daudz treniņiem, ne visi ir tik ļoti ieinteresēti sportā. Pusgadu trenējos viena, parādījās darbs, sāku strādāt par treneri un tā arī beidzu meklēt partneri. Pēc 3-4 gadiem nožēloju, ka nebraucu uz ārzemēm, kas zina kā mana karjera būtu attīstījusies, bet vēlāk sapratu, ka viss, kas notiek, notiek uz labu. Dejot sāku piecu gadu vecumā, deja ir grūts sporta veids, kas iemāca disciplīnu, atbildības sajūtu, organizētību. Paldies ģimenei, ka uzstāja, lai profesionāli nodarbojos ar dejošanu, paldies, ka bija iespēja gan finansiāli, gan emocionāli mani atbalstīt. Uzskatu, ka veiksmīga karjera sanāca tikai pateicoties manas ģimenes atbalstam.

Nekad nebija mirkļi, kad vēlējies mest dejas pie malas?

Nē, visas karjeras laikā ne reizi nedomāju par to, ka nevēlos dejot. Ne tad, kad mazas traumas, ne tad, kad salauzta potīte, es pat trešajā dienā noņēmu ģipsi un dejoju čempionātā, iegūstot trešo vietu. Domāju, būtiski kādi cilvēki apkārt. Man arī paveicās ar treneri Jevgeņiju Suvorovu, kurš ir deviņkārtējs Latvijas čempions, nu viņš Izraēlā dzīvo, kur arī ir izcīnījis čempiona titulus. Jevgeņijs ilgus gadus mani trenēja, ar partneri saucām viņu par tēti, viņš bija liels atbalsts. Arī tagad komunicējam, viņš skatās deju šovu, ik pēc raidījuma pastāsta, ko domā par manu un Maksima deju, man tas ir ļoti būtiski.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd nepietrūkst dejošana, viens ir trenēt citus, kas cits, dejot pašai!

Es joprojām dejoju, jā, tas nav profesionāli. Ar kolēģi reizēm kopā padejojam. Lielākā uzstāšanās pēc karjeras beigām bija kopā ar tenoru Andreja Bočelli. Esmu pamatsastāvā “Riga city jazz dance”, deju grupā, dejojam galvenokārt jazz stilā.

Kā tev patīk pavadīt brīvo laiku?

Patīk satikt draugus, pasēdēt kafejnīcās, iedzert gardu kafiju, papļāpāt, garšīgi paēst, man ļoti patīk ēst, tāpēc dievinu pamēģināt jaunas garšas. Patīk pastaigāties, apmeklēt SPA, nereti to daru vienatnē, lai atslēgtos no visa un baudītu. Apmeklēju arī teātri, kino. Reizēm patīk gulēt gultā, ēst uzkodas un skatīties filmu, ir reizes, kad izvēlos draugu kompāniju, jo tomēr vairāk esmu sabiedriska, ne vienpate. Šobrīd noslogotība panāk to, ka bieži vien ar draugiem tiekos no rīta, lai kopā brokastotu.

Kā tu radoši uzlādējies, iegūsti iedvesmu horeogrāfijām, citiem radošajiem projektiem?

Ceļošana, tikai ārzemēs atslēdzos no visa, mājās nevaru sēdēt vienā vietā, atradīšu ko darīt. Esmu cilvēks, kurš dzīvo no viena projekta līdz nākamajam, kad ir projekts ar visu sevi esmu tajā, pēc tam ir tukšuma sajūta, seko nākamais projekts un viss atkārtojas. Uzlādē arī ierastais komplekts – miegs, ēdiens un ūdens. Lai vai cik dīvaini nebūtu, es dzeru ļoti maz ūdens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kur paliek privātā dzīve, mīlestība un romantiskas attiecības?

Man nav attiecību, visu sevi veltu šovam. Man būtiski, lai cilvēks, kurš ir man blakus cienītu mani un, lai viņu cienītu es. Lai ir uzticība vienam pret otru, lai ir kopējas intereses, kā nekā labākā un vērtīgākā lieta, ko varam veltīt otram ir laiks. Rūpēm, uzmanībai ir jābūt abpusējai.

Ko tev nozīmē mīlēt?

Mīlēt nozīmē “izšķīst” otrā cilvēkā, kad esi 100% pārliecināts, ka tas ir tavs cilvēks. Vārdam mīlestība/mīlēt ir liela nozīme un vērtība. Nevaru teikt, ka bieži saku šo vārdu. Man grūti izteikt ar vārdiem emocijas, reti saku draugiem, ģimenei, ka mīlu. Vienīgais cilvēks, kuram esmu gatava teikt kaut katru dienu, ka viņu mīlu ir māsas mazā meitiņa.

Ko tu vēlētos pateikt saviem un Maksima atbalstītājiem?

Vēlos pateikt lielu paldies par atbakstu no pirmās dienas līdz pat šodienai. Tā ir liela motivācija darboties. Atbalstītāji ir lielākais spēks, kas iedvesmo. Atbalsta vārdi liek saprast, ka viss, ko darām nav velti, ka to saprot, ka tas sagādā prieku. Man sejā parādās smaids lasot labus vārdus, dzirdot labus vārdus uz ielas, darbā vai kāpņutelpā, dodoties mājās. Paldies par to!

Šovu “Dejo ar zvaigzni” vēro katru svētdienu telekanālā TV3, plkst.20.30!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Viens no krāšņākajiem un izklaidējošākajiem televīzijas šoviem “Dejo ar zvaigzni” ļaus skatītājiem sekot līdzi tam, kā 13 Latvijā populāras personības, kopā ar profesionāliem un pieredzējušiem sporta deju dejotājiem, apliecinās savu prasmi apgūt deju soļus un sacentīsies savā starpā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm